18 Ağustos 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burdan Paylaşabilirsiniz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

18 Ağustos İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Soruları Sizce Nasıldı ?

Anketin kapanma tarihi 13 Ekim 2013.
  1. Çok Kolay

3,1%
  2. Kolay

3,6%
  3. Orta

16,0%
  4. Zor

48,8%
  5. Çok Zor

28,5%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Deryagüler

Deryagüler TÜİSAG Üyesi

iskele sorusu nasıldı ben iskelenin dengesi diye işaretledim bütün şıkları kapsıyodu gibi geldi bana?

2. variety

variety TÜİSAG Üyesi

iş kazası sorusu en çok makine değil sıkıştırma ve kesiklerden kaynaklanır

Deryagüler bu yazıya teşekkür etti.
  3. Sercan ARSLAN

Sercan ARSLAN TÜİSAG Üyesi

arkadasım hukuk kuralları arasında tzük yada yönetmelikte var bunlardan tüzükleri ilgili bakanlık kurulu yani yasama değil yürütme organı tarafından yönetmelikleride bakanlık basbakanlık ve kamu tuzel kısılerı cıkartabılır yanı cevap yasama organı tarafından cıkarılır ortak değil...

4. Deryagüler

Deryagüler TÜİSAG Üyesi

engelleme gaz yangınlarında kullanılan müdahale yöntemidir. Gazı ortamdan uzaklaştırmaktır. Böylece yanıcı gaz ayrılarak yangın üçgeninin üç bileşeninden birine müdahele edilmiş olur

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. arbay

arbay TÜİSAG Üyesi

soruda cevap buyuk ıhtımalle emülsiyon olacak tanımında ve kullanım alanlarında sodurme gorevınden bahsedılmıyor yalnızca sıvı sıvı karısımı ıfadesı var burdan yoruma acık

6. Sercan ARSLAN

lpg ve benzin değil ... lpg ve doğalgazdı cevap kesinlikle k.k.t.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Deryagüler

Deryagüler TÜİSAG Üyesi

YERALTI VE YERÜSTÜ MADEN İŞLETMELERİ İLE BUNLARIN

YERÜSTÜ TESİSLERİNDE UYGULANACAK ASGARİ

GENEL HÜKÜMLER

1. Organizasyon ve gözetim

1.1. İşyerlerinin organizasyonu

1.1.1. İşyerleri tehlikelere karşı yeterli koruma sağlanacak şekilde organize edilecektir.

İşçilerin sağlık ve güvenliğini tehlikeye atmamak için işyerindeki tehlikeli veya atık maddeler uzaklaştırılacak veya kontrol altında tutularak işyerinin her zaman düzenli bir durumda olması sağlanacaktır.

BUNU BULDUM,CEVABI BULAMADIM:(

8. variety

variety TÜİSAG Üyesi

torna tezgahında ayna elle tutulmaz

9. mehmet birol yapacı 2

mehmet birol yapacı 2 TÜİSAG Üyesi

yanlış hatırlamıyorsam çalışan işyerine geldiğinde fena oluyordu çeşitli semptomlar başgösteriyordu.ancak binadan ayrıldığında düzelir diye pskososyal olmalı diye düşündüm

10. Deryagüler

Deryagüler TÜİSAG Üyesi

soru lpg tankı değil mi

11. Sercan ARSLAN

hocam yanlıs olan kesin sensin korbonmonoksit için aşılmaması gereken değer zaten 0.5 mg/m^3 tür...

12. arbay

arbay TÜİSAG Üyesi

evet

13. Deryagüler

Deryagüler TÜİSAG Üyesi

lpg tankındaki yangına müdahale yöntemlerinden değildir gibi bişey değil miydi soru ben de diyorum ki engelleme,boğma ve soğutma yangınla mücadele yöntemidir diğeri neyse odur hatırlamıorm

14. Ayşe Davran

Ayşe Davran TÜİSAG Üyesi

Insanla alakali demiş. Cevap oydu.motorlu rasitlarla ilgili kanun var.normatif kurallardir hukuk kuralları.

15. can.kavuzlu

can.kavuzlu TÜİSAG Üyesi

berberler ile ilgili özel bir durum vardı arkadaşlar...risk degerlendrmesi yapılması zorunlulugu getrildi...iş kanununda ilkokul öğretmeni nerede geçiyor...hizmet sektörü eğitim olark mı...bunu açıklayablrmsnz?

seher çam bu yazıya teşekkür etti.
  16. Deryagüler

Deryagüler TÜİSAG Üyesi

zaten 4857-say%C4%B1l%C4%B1-i%C5%9F-kanunu.816">4857 Sayılı İş Kanunu">iş kanunu demiyor iş sağlığı ve güvenliği kanunu diyor ikisi farklı

17. Deryagüler

Deryagüler TÜİSAG Üyesi

Binaların yangından korunması yön. ne göre acil durum ekipleri nelerdir diye bir soru vardı ne yaptınız?

18. isgkemal2013

isgkemal2013 TÜİSAG Üyesi

yönetmelikte %19 oksijen, %2 metan ve %0,5 CO2 yazıyor. Soru iptal olmaz.

19. can.kavuzlu

can.kavuzlu TÜİSAG Üyesi

peki ilkokul öğretmeninin ne işi var iş saglıgı ve güvenliği kanununda? MEB le alakalı deil mi o_?...bende berberi işaretledm önce...ama istisnai bişeler oldugunu hatrldm berberlerle ilgili...tamam tek çalışıyor ama sürekli içerisi full oluyor...bekleyenler ayakta gezenler traş edilenler falan...kendi namınada olsa berberlerle ilgili özel bi durum var...tarım işlerinin isg kanunu kapsamına girecegini düşündgm için ve ilkokul ögretmenin ne alakası olacagını düşündgm için A)ilkokul ögretmeni dedim..bu arada A grubu ilk soru

20. Deryagüler

Deryagüler TÜİSAG Üyesi

6331'e kamu kurum ve kuruluşları da dahil yani herşey dahil kendi namına çalışan istihdam etmeksizin mal ve hizmet üretimi yapanlar kapsam dışıdır diyor

keyfli54 ve can.kavuzlu bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica