18 Ağustos 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burdan Paylaşabilirsiniz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

18 Ağustos İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Soruları Sizce Nasıldı ?

Anketin kapanma tarihi 13 Ekim 2013.
  1. Çok Kolay

3,1%
  2. Kolay

3,6%
  3. Orta

16,0%
  4. Zor

48,8%
  5. Çok Zor

28,5%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Neslihan Burabak Koç

Neslihan Burabak Koç TÜİSAG Üyesi

:(

2. cebo

cebo TÜİSAG Üyesi

evet neticede pis koku da iş ortamında olmaması gereken birşey... azot olamlı diye düşünüyorum ben de... hayırlısı bakalım..

3. cebo

cebo TÜİSAG Üyesi

oynama olmaması ıcın bılıyorum... yanı sabıtlemek ıcın...

4. Neslihan Burabak Koç

Neslihan Burabak Koç TÜİSAG Üyesi

kayıtlar 15 yıl saklanır arkadaşlar yeni mevzuat böyle.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. siyamjam

siyamjam TÜİSAG Üyesi

hep ikilemde kaldığım sorular yazılıyor demekkı herkes aynı dertten muzdarip :)

thekayra bu yazıya teşekkür etti.
  6. ali ragip

ali ragip TÜİSAG Üyesi

resmi gazete Tarihi: 16.04.2013 resmi gazete Sayısı: 28620
    MADDE 2 – (1) Bu Yönetmelik, 20/6/2012 tarihli ve 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamına giren ve ekranlı araçlarla çalışmaların yapıldığı tüm işyerlerini kapsar.
    (2) Bu Yönetmelik hükümleri;
    a) Hareketli makine ve araçların kumanda kabinlerinde ve sürücü mahallinde,
    b) Taşıma araçlarında aracın kumandasındaki bilgisayar sistemlerinde,
    c) Toplumun kullanımına açık bilgisayar sistemlerinde,
    ç) İşyerinde kullanımı sürekli olmayan taşınabilir sistemlerde,
    d) Hesap makineleri, yazar kasa ve benzeri veri veya ölçüm sonuçlarını gösteren küçük ekranlı cihazlarda,
    e) Ekranlı daktilolarda,
    uygulanmaz.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. önder erdoğan

önder erdoğan TÜİSAG Üyesi

hesap makinası doğru cevap olmalı

8. hüseyin turan

hüseyin turan TÜİSAG Üyesi

hesap makinası ve laptop doğru cevap

thekayra bu yazıya teşekkür etti.
  9. cebo

cebo TÜİSAG Üyesi

sanırım cevap guvenlık onlemlerı alındıktan sonra ıse devam edilmeli/baslanmalı...

10. aziz e.

aziz e. TÜİSAG Üyesi

BENCE DE FINDIK İŞÇİSİ...
    BENİM BERBER KÜFÜR EDİP DURUYORDU ORADAN HATIRLADIM:) BERBERLERE AYRICA BİR DE İŞYERİ HEKİMİ ŞARTI GETİRİLDİ. BİLMEYENLERE DUYURULUR...

11. First Safety

First Safety TÜİSAG Üyesi

Selamalr,
    Hatırladığım sorular - kontrol edilmiş cevaplar

40 saatlik eğitim "Eğiticilerin Eğitimi"

Eğiticilerin eğitimi belgesi: En az kırk saatlik eğitim sonunda kamu kurum ve kuruluşları, üniversiteler veya 8/2/2007 tarihli ve 5580 sayılıÖzel Öğretim Kurumları Kanununa göre yetkilendirilen kurumlar tarafından tek bir program sonucunda verilen eğiticilerin eğ
    itimi belgesini ...( İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK)

12. aziz e.

aziz e. TÜİSAG Üyesi

CEVAP MEHDİ EKER:) KESİN...

13. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

bende fndık dedim ama yanıt berber abicim.. kesin..
    bende herkes gibi 4857 ye takıldım :(

14. önder erdoğan

önder erdoğan TÜİSAG Üyesi

bencede diğerleri oturmadı

15. Samet34

Samet34 TÜİSAG Üyesi

iptal olması gereken sorulardan biri olsada; tanım itibariyle unicef çocuklar üzerine koşulları iyileştirme ile ilgilenir
    ki bu da iptal olursa 20 ye yakın muallak eksik soru var...adamlar bosluk sayısını tutturamamıslar!! (b-95) hazırlayanlar neyin uzmanı bu sınavdan geçersem isg nin hakkını mı vermiş olacağım ? ek olarak 2-3 sertifika istemem lazım artık ne olursa... :)

16. zkb

zkb TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar 35 40 soruyu tereddütsüz cevapladım ama diğer sorular da hep muallakta kaldım, şimdi bakıyorum da iki şık arasında kaldıklarımın çoğu yanlış. gerçi her kafadan bir ses çıkıyor, birinin kesin doğru dediğine öteki yanlış diyor. sınav BAŞTAN YAPILSIN, İPTAL OLSUN DİYENLERDENİM.

Oney bu yazıya teşekkür etti.
  17. First Safety

First Safety TÜİSAG Üyesi

Aşırı kolay sorular da vardı,

Elektrik akımı ne ile ölçülür gibi .
    Bunun yanından risk değerlendirmesi ağırlıktaydı.
    Bir soruda cevap şıkları arasında risk değerlendirmesi ve risk yönetimi birlikte vardı. Ben risk değerlendirmesini seçtim.
    Soru hatırladığım kadarıyla şu şekildeydi ;

İş Sağlığı Ve Güvenliği Risk Değerlendirmesi Yönetmeliğine göre "İşyerinde var olan ya da dışarıdan gelebilecek tehlikelerin belirlenmesi, bu tehlikelerin riske dönüşmesine yol açan faktörler ile tehlikelerden kaynaklanan risklerin analiz edilerek derecelendirilmesi ve kontrol tedbirlerinin kararlaştırılması amacıyla yapılması gerekli çalışmaları"

Deryagüler ve Sercan ARSLAN bu yazıya teşekkür etti.
  18. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar ben çsgb ye mail atıcam. şu sorular yayınlansın, mail atıcam.
    siz isg uzmanı piyasaya sürmek mi istiyorsunuz, yoksa isg adaylarından tekrar tekrar eğitim ve sınav ücreti alarak bütçe açığını kapatmaya mı çalışıyorsunuz..

bu kadar şarşırtmaca ve birbiri benzeri şıkları olan bir sınavla anca bun uyaparsınız..
    ben sahaya çıkınca, maden ocaklarındaki oksijen miktarı 19 yada 19.5 desem nolcak, yada nolmicak?
    e biz c sınıfı olacağız. zaten maden ocaklarında çalışamayız ki? neden c sınıfını ilgilendiren soru çıkmıyor?
    inşaat iskelesi nasıl toplanır? abicim ben c sınıfıyım.. inşaat çok tehlikeli sınıf. ne bilim ben?
    fındık işçisi midir, berber midir?bakarım kanuna uygularım.. hafızamda kalsa nolur bu bilgi kalmasa nolur..
    Bizler mühendisiz. kafamız sözele çok ermiyor ne yazık ki..
    üsturublu şekilde yazıcam.. isteyen olursa da paylaşırım.. bu kadar acımasız bir sınav olmaz. ciddi ciddi yorum gerektiren, yoruma açık, oldukça da zor bir sınavdı. sineye çekip kabul etmicem.. doğrusu.. onca zahmet onca emek boşunaymış valla.. çok üzücü.. :(

Ertand, xfenerx, pasatchm ve 4 kişi daha buna teşekkür etti.
  19. betül alkan

betül alkan TÜİSAG Üyesi

20. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

bende buna risk yönetimi dedim.. çünkü zaten matinde risk analizi edilerek derecelendirlip kontrol tedbirlerinin karşılaştırması yapılması için gereken tedbirler dio.. ris yönetimidir bu bence.. tani bence :)

müslüm63 bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica