18 Ağustos 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burdan Paylaşabilirsiniz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

18 Ağustos İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Soruları Sizce Nasıldı ?

Anketin kapanma tarihi 13 Ekim 2013.
  1. Çok Kolay

3,1%
  2. Kolay

3,6%
  3. Orta

16,0%
  4. Zor

48,8%
  5. Çok Zor

28,5%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. cinan84

cinan84 TÜİSAG Üyesi

bir de işverenin hangi durumda inceleme yaparak beyan yapma yükümlülüğü yoktur sorusu vardı.ben yaralanma olmadan gerçekleşen iş kazası yaptım.

Sercan ARSLAN bu yazıya teşekkür etti.
  2. betül alkan

betül alkan TÜİSAG Üyesi

Personel ve idari işlerde görevli

3. imrenlim

imrenlim TÜİSAG Üyesi

anayasaların ortak özellikleri sorusu vardı
    -yasama
    -devlet denetimi
    -kişilerle ilgili
    -normatif
    normatif dedim doğrumudur

4. erkbozk

erkbozk TÜİSAG Üyesi

arkadaslar,

bu soru su 5-6 sorunun birlikte olduğu sorulardan biriydi.benim hatırladığım kadarıyla soruda gecen isg uzmanının ergonomik riskleri belirlerken hangilerini risk olarak değerlendirmeli gibi hatırlıyorum.yani hesap mak ve taşınabilir sistemler risk olarak değerlendirilmiyor.tabiki bende sizin gibi cok emin değilim yarın görücez.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. cebo

cebo TÜİSAG Üyesi

6. Fatih_61

Fatih_61 TÜİSAG Üyesi

ben sınava gırmeden önce bı arkadasım sınav gırıs kartını gerı almıyorlar arkasına işaretlediğin cvpları yaz al demıstı.. aranızda cevaplarını alabilen var mı?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. eryur

eryur TÜİSAG Üyesi

dun gırdık sınava bugun soruların cogunu hatırlamıyorum bıle

8. bulentim77

bulentim77 TÜİSAG Üyesi

a ve b şıklarında olay kelimesi geçiyordu.cevap işyerine ve makinelere zarar verme potansiyeli olan ama vermeyen olay olduğu zaman işveren rapor yazmaz.

9. isgisgisgizmir

isgisgisgizmir TÜİSAG Üyesi

Kısa Devre - Kaçak Akım Rölesi
    Tüpler - Önce oksijen Açılır doğrudur. Yanlış olan önce asetilen açılır
    Çalışan öğrenci - 2 saat
    40 saat eğitim - eğiticilerin eğitimi
    Maden - 19 2 5

masum123 bu yazıya teşekkür etti.
  10. enginadil

enginadil TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar mail atalım protesto edelim bide sınav hakkını 2 sefer yapıyolar ki kurslara tekrar para kaptıralım.. benim 2. hakkımdı zaten tekrardan kaldım...sınav hakkımda bitti ???

11. titanyum1979

titanyum1979 TÜİSAG Üyesi

güven dayıyla ilgili 6-7 soru vardı . Şekilli soru dışındaki soruları hatırlayan var mı

12. müslüm63

müslüm63 TÜİSAG Üyesi

güven bey ile ilgili soruda,vucudu ıslanmasın diye uzak taşır diyordu bu elle taşımaya aykırı değilmi? vücuttan uzakta taşımak bele daha fazla yük binmesine sebep değilmi?

13. masum123

masum123 TÜİSAG Üyesi

aynen oyle baraj ve azot da vardi

14. ibrahim83

ibrahim83 TÜİSAG Üyesi

soru ekranlı araç olmayandı laptop ve hesap makinesi olacak

15. guven7557

guven7557 TÜİSAG Üyesi

Buradaki yorumlara baktığımız zaman bir çok kişi 2 şık arasında uzlaşıyor yani "evet aslında o şıkta doğru" diyor. Soruların belli bir kısmının tek doğru cevabı veya tek yanlış cevabı yok. Bu durum da yine bir çok sorunun iptalini gerektiriyor. Ayrıca iş tüzüğü iptal edilmesine karşın bazı sorularda "isg tüzüğüne göre" diye başlayan sorular vardı. Bu soruların da iptal edilmesi lazım. Bakanlığın açıkladığı müfredata göre %40 teknik %30 mevzuat sorulması gerekirken şimdi ben soruyorum nerede %40 teknik. Bakanlık müfredata uymaz , soruları hazırlayan kurul yanlış soru hazırlar. Vay halimize ne diyelim !!! Sınava 21 yaşından 60 yaşına kadar herkes girdi. Bir çoğu da ya uzman olmak için değil de işimizde lazım olacak diye diyor. Hatta bazıları da ya artık lanet olsun sırf kursa verdiğim 2000 tl veya daha fazlası yanmaması için istiyorum şu serftifikayı demeye başladı. Bu arada sınavdan büyük ihtimalle geçerim ama soruların çok saçma olduğunu ve bu soruların yerine isg uzmanları adayları için daha yararlı olacak soruların sorulması gerekliydi. Mesela risk değerlendirmesi çok önemli bir konudur sınavda da en çok soru risk değerlendirmesinden geldi. Buaraya kadar her şey çok iyi gayet güzel düşünülmüş ama yönetmelikte yazan cümlenin satırı satırına aynısını isteyen sorular vardı. Bir çok risk değerlendirmesi sorusunda 2-3 şık mantıklı gelsede orada istenen yönetmelikte geçen o satırda o cümlede birebir aynı kelimeyi istemesi tamamen saçmalık. Daha çok şey var söylenecek ama neyse geçmiş olsun umarım herkes bu sınavda başarılı olur !!!

16. yeldaisg

yeldaisg TÜİSAG Üyesi

cevabı kum olan bi soru varmıydı

17. ibrahim83

ibrahim83 TÜİSAG Üyesi

tavan yüksekliği 5 m den fazla diyordu o yanlış en az 5m olacak

seher çam bu yazıya teşekkür etti.
  18. rational

rational TÜİSAG Üyesi

cevabı pisikososyal olan sorudan önce aynı metinle başlayan bir soru daha vardı.nasıl denk getirdilerse getirmişler bu sorunun cevabı önceki soruda vardı.kim hazırlıyorsa soruları bunu gözden kaçırmış...:alkış:

19. mehmet fatih kurtulmuş

mehmet fatih kurtulmuş TÜİSAG Üyesi

6331 de tüm çalışanlar diyor.. memur işçi ayrımı yapmıyor.. ayrıca kamu veya özel ayrımı da yapılmıyor...

20. isg mav

isg mav TÜİSAG Üyesi

kesinlikle int dolasan notlara bakma yoksa suankı bızım durumumuzu yasarsın sorunun dogru cvbını bıle bulamıyoruz ehlıyet sınavlarında bıle eksıklıkler yapılmıyor kurumun yetrsızlıgı ıste sen yonetmelıklere bak bence yayınlan guncel olsun kesınlıkle sonra iş tüzügüne keın bak sonra ıptal edılmıstı ama ya nıe sordular dıye uzulme bunlar tavsıye cok uzuldum yazık bu kadar emege:hayır:

thekayra bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica