18 Ağustos 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burdan Paylaşabilirsiniz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

18 Ağustos İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Soruları Sizce Nasıldı ?

Anketin kapanma tarihi 13 Ekim 2013.
  1. Çok Kolay

3,1%
  2. Kolay

3,6%
  3. Orta

16,0%
  4. Zor

48,8%
  5. Çok Zor

28,5%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. haktan121

haktan121 TÜİSAG Üyesi

bende bu sorunun cevabını arıyorum

2. rational

rational TÜİSAG Üyesi

önceki sınavlarda cevap neredeyse netti, ama bu sınavda genelde ikilemelerde kaldım.

3. arzu er

arzu er TÜİSAG Üyesi

eğiticinin eğitimi değilmi ya..

4. johnmclane

johnmclane TÜİSAG Üyesi

sen doğru işaretlemişsin yanlış olsa gene doğru olcak ama birsürü insanında doğru sayılcak can egrısımı var hayırdır nerden gelıyo bu bencıllık unv. sen gec herkes kalsınmı dahamı mutlu olmanı sağlıcak ayıp ya

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. haktan121

haktan121 TÜİSAG Üyesi

Bilen var mı ?

6. mehmet fatih kurtulmuş

mehmet fatih kurtulmuş TÜİSAG Üyesi

berber doğru cevap olacak.. çünkü berber kendi namı hesabına çalışıyor.. fındık işçisi diyor, eğer fındık bahçesi sahibi deseydi olurdu.. ayrıca geçici, mevsimlik işçi çalıştırıyorsan bile mesleki eğitim vermek zorundasın yani isg konusuna girer..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

(5) Sağlık gözetiminin yapıldığı bu durumlarda, kişisel tıbbi kayıtlar, maruziyetin son bulmasından sonra en az onbeş yıl süre ile saklanır. 13 üncü maddenin ikinci fıkrasında belirtilen özel durumlarda kişisel tıbbi kayıtlar bilinen son maruziyetten itibaren kırk yıl süre ile saklanır.
    (6) İşyeri hekimi her bir çalışan için alınması gerekli koruyucu ve önleyici tedbirler ile ilgili olarak önerilerde bulunur.
    (7) Maruziyetin sona ermesinden sonra yapılacak herhangi bir sağlık gözetimi ile ilgili olarak çalışanlara gerekli bilgi ve tavsiyeler verilir.

evet yönetmelikte varmış. peki doğru cevap hangisi? bende maruziyet sonra bilgilendirmeyi işaretlemiştim :(

8. Mehmet SEKER

Mehmet SEKER TÜİSAG Üyesi

Sana tamamen katılıyorum abicim. tamamen para tuzağına dönmüş bu iş. yazık milletin zorla kazandığı paraları iç etmek için mi kasıyorlar bukadar anlamadım. aklıma da başka bişey gelmiyor çünkü bu sınavın ölçmeyle bi ilgisi yok tamamen kelime oyunu, ayrıntı, lüzumsuz bilgiler. Senin bunlardan ziyade bu kültürü almışmı bu kişi bunu ölçmen gerek ve o tipte yoruma dayanır çok güzel sorular sorulabilir. Zor çok canım sıkıldı istediğim kadar çalışıyım tamam geçerim ben bu sınavı diyeceğim bi sınav değil

9. haktan121

haktan121 TÜİSAG Üyesi

anayasaların ortak özellikleri sorusu vardı
    -yasama
    -devlet denetimi
    -kişilerle ilgili
    -normatif
    normatif dedim doğrumudur ?

10. aziz e.

aziz e. TÜİSAG Üyesi

BİR KONUYU ATLIYORSUNUZ...
    BİZ BU BAHSİ GEÇEN TÜZÜĞÜ DERS OLARAK GÖRDÜK. DOLAYISIYLA KALDIRILMIŞ OLSA BİLE TIPKI 6331 GİBİ SORUMLUYDUK.

11. galip çal

galip çal TÜİSAG Üyesi

......kuruluşlar arasında yapılacak protokoller çerçevesinde verilecek en az 32 saatlik eğitim
    modüllerinden geçirilerek alınan eğitimler sonucu düzenlenecek belgelere sahip olanlar bu
    Yönetmelik kapsamında mesleki eğitim almış olarak kabul edilir.(32?saat yazıyor
    )

12. can.kavuzlu

can.kavuzlu TÜİSAG Üyesi

bina iskeleleri sorusunda bina ile baglantı noktasının sökülmesi yanlış cvptı

13. mehmet celal

mehmet celal TÜİSAG Üyesi

hukuk sorusu insani özellikleri konu alması olacak sanırım arazi meselelrinde hukuk nasıl insani özellikleri konu alacak ki

müslüm63 bu yazıya teşekkür etti.
  14. mehmet celal

mehmet celal TÜİSAG Üyesi

sanırım cevap çapraz sökülmeydi

15. Abdurrahim Manav

Abdurrahim Manav TÜİSAG Üyesi

bence de kesinlikle berber kendi hesabına çalışıtığı için ;
    Çalışan istihdam etmeksizin kendi nam ve hesabına mal ve hizmet üretimi yapanlar,
    kanundaki cümle

16. cebo

cebo TÜİSAG Üyesi

walla iyi bir kurs onemlı tabı ama en guzelı casgemgov.tr den ve bilgit.com dan calısın cunku kursta da yanlıs ya da eksık bılgı ve notlar alabılıyoruz. bunları elımıne etmek ıcın ben ce tek yol asıl kaynaktan da ogrenılen konuları paralel tekıp etmek. cunku ıs ısten gectıkten sonra kalkıp hocm sen boyle demıstın dememnın de cok faydası olmuyor... sımdıden basarılar...

M.Cabir bu yazıya teşekkür etti.
  17. haktan121

haktan121 TÜİSAG Üyesi

Nötron Betalı bır soru vardı Bor dan soğurma , notron plastık gibi ?

cevabını notron yaptım dogrumudur sızce arkadaslar ?

18. siyamjam

siyamjam TÜİSAG Üyesi

kimse ne yaptığından emin değil bene dahil vay arkadaş

sınav yapıyorsun ve kesin cevap bulunamıyor sorulara nasıl bir sınav bu!!

thekayra bu yazıya teşekkür etti.
  19. tahsin ezer

tahsin ezer TÜİSAG Üyesi

cevap yasama olması gerek ....

20. aziz e.

aziz e. TÜİSAG Üyesi

ALİ VE MEHMET BEY,
    TEMMUZ AYI İÇERİSİNDE YENİ BİR EK-1 LİSTESİ YAYINLANMIŞTI VE BU LİSTENİN ESPRİSİ ŞUYDU:
    C SINIFI İŞ GÜVENLİK UZMANLARI,KENDİ MESLEĞİNDE 3 YIL AKTİF OLARAK GÖREV YAPTIYSA A SINIFI İŞ YERLERİNE BAKABİLİYORDU. YANİ BİR İNŞAAT FİRMASINDA 3 YIL ÇALIŞAN İNŞAAT MÜHENDİSİ,C SINIFI OLMASINA RAĞMEN,İNŞAATLARDA İSG UZMANI OLARAK ÇALIŞABİLECEKTİ. AMA DANIŞTAY İPTAL ETTİ. ŞİMDİ YASAYA KONDU BU KANUN OLARAK VE ÇIKMASINI BEKLİYORUZ. YANİ C SINIFI UZMANI ARTIK KİMSE HAFİFE ALMASIN:)

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica