18 Ağustos 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burdan Paylaşabilirsiniz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

18 Ağustos İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Soruları Sizce Nasıldı ?

Anketin kapanma tarihi 13 Ekim 2013.
  1. Çok Kolay

3,1%
  2. Kolay

3,6%
  3. Orta

16,0%
  4. Zor

48,8%
  5. Çok Zor

28,5%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. cinan84

cinan84 TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar hani şu söndürme-kurtarma-ilkyardım-tahliye ekipli soru vardı ya orda işlem sırasını mı soruyordu yoksa işlemlerin adını mı?tam hatırlayamadım da.

2. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

nasıl bu kadar eminsin dostum?

3. Aysun BİROL

Aysun BİROL TÜİSAG Üyesi

bende kendı hesabına calısan berber sıkkını ısaretledım. ama sımdı fındık ıscısı de mantıklı gelıyo :(

4. Taşkın Taşdemir

Taşkın Taşdemir TÜİSAG Üyesi

benimde kafam karıştı b kitapcığıydım bende hangi ekipler kurulur gibi bir soru hatırlıyorum.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. abbassahbey

abbassahbey TÜİSAG Üyesi

ayni olmaz farkli olmasi gerekir

6. Fatih Bozoklar

Fatih Bozoklar TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar 3-5 soruya takılıp kaldınız. Boşlukları doldurun diye sorular vardı. Asıl sıkıntı o sorularda. Cevapları çok yakındı.
    Bu soruları hatırlayanlar var mı?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Aysun BİROL

Aysun BİROL TÜİSAG Üyesi

ıslem sırasını sormadı sadece acıl durumdakı ekpleri sordu. ayrıca sorunun cevabında ''tahlıye'' degil ''TAĞDİYE'' yazıyordu. dolayısıyla ıptal edılmesı muhtemel sorulardan biri olabilir. ( tağdiye ile tahliye eş anlamlı degilse tabi)

8. SOLMAZZ

SOLMAZZ TÜİSAG Üyesi

soru yanlış hatırlamıyorsam 6331 sayılı kanun kapsamında değildir diyordu. Kendi nam ve hasabına çalıştığından berber şıkkının doğru seçenek olması lazım .

Aysun BİROL bu yazıya teşekkür etti.
  9. yigitersoy

yigitersoy TÜİSAG Üyesi

İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE
    EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK
    resmi gazete Tarihi: 29.12.2012 resmi gazete Sayısı: 28512

MADDE 4 – (1) Bu Yönetmelikte geçen:
    b) Eğiticilerin eğitimi belgesi: En az kırk saatlik eğitim sonunda kamu kurum ve kuruluşları, üniversiteler veya 8/2/2007 tarihli ve 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanununa göre yetkilendirilen kurumlar tarafından tek bir program sonucunda verilen eğiticilerin eğitimi belgesini,

mayyuzlu bu yazıya teşekkür etti.
  10. suka01

suka01 TÜİSAG Üyesi

MADDE 2 (1) Bu Yönetmelik, 20/6/2012 tarihli ve 6331 sayılıİş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamına giren ve ekranlı araçlarla çalışmaların yapıldığıtüm işyerlerini kapsar.
    (2) Bu Yönetmelik hükümleri;
    a) Hareketli makine ve araçların kumanda kabinlerinde ve sürücü mahallinde,
    b) Taşıma araçlarında aracın kumandasındaki bilgisayar sistemlerinde,
    c) Toplumun kullanımına açık bilgisayar sistemlerinde,
    ç) İşyerinde kullanımı sürekli olmayan taşınabilir sistemlerde,
    d) Hesap makineleri, yazar kasa ve benzeri veri veya ölçüm sonuçlarınıgösteren küçük ekranlı cihazlarda,
    e) Ekranlı daktilolarda, uygulanmaz.
    Yani Güven Beyin ofisindeki diz üstü bilgisayar ve hesap makinası kapsamıyor.

11. kenan_bal81

kenan_bal81 TÜİSAG Üyesi

Hocam en çok is kazası insaatlar vs nedeniyle Düşmeden kaynaklanan kazalardır. Ondan sonra da makine kazaları gelmektedir. Casgemin belgelerinden araştırdım.
    Dolayısı ile cevap keinlikle Düşme.

12. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

güvenb abinin klavye tutuşlarını nhepsi hatalıydı yalnız.. bundan eminim.. o soruda iptal.. kalırsam baş vurucam.. kesin iptal ettiririm söleyim.. çünkü benzer önlemleri bizim şirkette almıştık :)

13. mimsar

mimsar TÜİSAG Üyesi

14. lupalupa

lupalupa TÜİSAG Üyesi

Fikrinize saygi duyuyorum ama olumle sonuclanan kazalarin basinda insaat geliyor yoksa tornavida bile batsa is kazasi sayilacak yani ezme batma sikisma sikki olacak cevap .

aziz e. bu yazıya teşekkür etti.
  15. SevdaKuvvet

SevdaKuvvet TÜİSAG Üyesi

tahdiye değil de tahlisiye yazıyordu diye hatırlıyorum bende

16. erkbozk

erkbozk TÜİSAG Üyesi

Herkes yaptinin kesin oldugu hakkinda konusuyor fakat burda yapilacak olan yarina kadar kesin yonetmeliklerden cikanlarin dogrular hakkinda bize kesin birsey belirtmesidir.insaat islerinde olumlu is kazalarinin encok yasandigi bir kesindir.fakat yaralanmali kazalarin en cok metal islerinde yasandigi ve bunlarinda cosim batmasi kesmesi yoluyla oldugu tahmin edilebilir.oyuzden bir yonetmelige dayandirmadan bu kesindir diye konusmak burda bir cok kisiyi yarina kadar yanlis yonlendirme olabilir.

orgineer bu yazıya teşekkür etti.
  17. 4857-say%C4%B1l%C4%B1-i%C5%9F-kanunu.816">4857 Sayılı İş Kanunu">iş kanunu madde 4 istisnalar ;
    b) 50'den az işçi çalıştırılan (50 dahil) tarım ve orman işlerinin yapıldığı işyerlerinde veya işletmelerinde,

18. derya_0642

derya_0642 TÜİSAG Üyesi

Yapı yüksekliği 30.50 m.'den fazla olan konut binaları ile içinde 50 kişiden fazla insan bulunan konut dışı her türlü yapıda, binada, tesiste, işletmede ve içinde 200'den fazla kişinin barındığı sitelerde aşağıdaki acil durum ekipleri oluşturulur.
    a) Söndürme ekibi,
    b) Kurtarma ekibi,
    c) Koruma ekibi,
    ç) İlk yardım ekibi.

Soru aynen buydu

tahir çayır bu yazıya teşekkür etti.
  19. mimsar

mimsar TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar, önce oksijen sonra asetilen açılır, eğer önce asetilen açılırsa parlayıcı olan asetilen, oksijenin açılma süresi uzadıkça (kapalı alanda ise) ortama daha çok yayılır/dolar,[/quote]
    HABAŞ'ın sayfasında şöyle diyor;
    http://www.habas.com.tr/kuruluslar.aspx?kr=1&sayfa=51

20. tunca amanvermez

tunca amanvermez TÜİSAG Üyesi

155 161 dogrumuydu yoksa tersmı yazılmıştı açıklaması bılen varmı?

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica