18 Ağustos 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burdan Paylaşabilirsiniz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

18 Ağustos İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Soruları Sizce Nasıldı ?

Anketin kapanma tarihi 13 Ekim 2013.
  1. Çok Kolay

3,1%
  2. Kolay

3,6%
  3. Orta

16,0%
  4. Zor

48,8%
  5. Çok Zor

28,5%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar size bi iyi bi kötü haberim var. Aslında isg tüzüğü iptal. çünkü bu tüzük 4857 nin 2 nci maddesine dayanıyordu. dayanak olan madde kalkınca tüzük askıda kalıp ipta loluyor otomatikman.. bunu eğitim kurumu demişti. bizim şirketin isg uzmanıda onayladı.
    zaten mer-i müfredat demişlerdi sınav konuları için. o zaman nerde mer-i müfredat?

bu iyi haber.. pek çok soruyu iptal edebiliriz.

gelelim kötü haber, temmuzda çıkan torba yasaya göre, bu tip merkezi sınavlarda yapılan hatalı sorulara itiraz hakkı ortadan kaldırılmış. itiraz etsen bile itiraz edene yanıt vermek yada itirazı kabul etmek gibi bir hak yokmuş artık..

sorularıda eğitim kurumları hazırlıyormuş. havuzdan alınan sorular konuyormuş. kimseninde bu soruları kontrol ettiğini sanmıyorum. en azıdan çsgb den biri kontrol etse süper olurmuş. hataları görürmüş en azından.

peki bu durumda nolacak? yarın kitapçık yayınlansın ben bakıcam.. itiraz yazımı yazıp çsgb ye yollicam..
    yapılan haksızlıkları dile getiricem.. eğer çözüm bulurlarsa ne ala.. bulmazlarsa mualla.. aldığımı eğitim ve harcadımız para bütçe açığına helal hoş olsun ne diyelim :D

2. Aysun BİROL

Aysun BİROL TÜİSAG Üyesi

bır bosluk doldurma sorusu KKD ile ilgiliydi..soruyu tam olarak hatırlayamıyorum ama yonetmelıkten bır cumle alıntısı vardı ve ben cevabı ''ASLİ'' olarak ısaretledim..o soruyu ve cevabı tam olarak hatırlayanınız var mı?

3. dara mazlum

dara mazlum TÜİSAG Üyesi

ters yazılmıştı soruda

uguranyum bu yazıya teşekkür etti.
  4. hakan korkmaz

hakan korkmaz TÜİSAG Üyesi

işlemlerin adını sordular

5. hakan korkmaz

hakan korkmaz TÜİSAG Üyesi

ben de asli dedim, asli doğru cevap %99

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Aysun BİROL bu yazıya teşekkür etti.
  6. Aysun BİROL

Aysun BİROL TÜİSAG Üyesi

bende makına kaynaklı kazalar olarak ısaretledım sıkkı..2013 yılında yasıyoruz 2011 verılerınden sorumlu oluyoruz. ısyan etmemek elde degil!

senizz bu yazıya teşekkür etti.
  7. mimsar

mimsar TÜİSAG Üyesi

WHO'nun sayfasında farklı şeyler yazıyor:
    When diplomats met to form the United Nations in 1945, one of the things they discussed was setting up a global health organization. WHO’s Constitution came into force on 7 April 1948 – a date we now celebrate every year as World Health Day.
    Yani anladığım kadarıyla;
    Diplomatlar 1945 yılında Birleşmiş Milletler oluşturmak için bir araya gelmişler ve onların tartıştıkları şeylerden biride bir küresel sağlık örgütü kurma imiş.
    Şimdi ise Dünya Sağlık Günü olarak her yıl 7 Nisan 1948'de yürülüğe giren örgüt için kutlamalar yapılıyormuş.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

8. ali ragip

ali ragip TÜİSAG Üyesi

sorular açıklandıktan sonra 3 gün

9. cinan84

cinan84 TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar hangisi puko da planlama aşamasında yer almaz diye bir soru vardı.ben eğitimin verilmesi ile önlem alınması arasında kaldım ama önlem almayı işaretledim.acaba hangisi doğru

10. Hakinen03

Hakinen03 TÜİSAG Üyesi

Pis kokunun olduğu şık diye düşünüyorum.ortam da zaten fazlasıyla azot bulunmakta

11. abbassahbey

abbassahbey TÜİSAG Üyesi

personel muduru dogru cevap

12. Hakinen03

Hakinen03 TÜİSAG Üyesi

Ayrılmaz parçasıdır olacaktı eminim.yönetmelikte yazıyor

13. ali ragip

ali ragip TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar;
    İşveren elle taşınacak yükün net ağırlığını vermek zorunda değil. Ancak elle taşıma kuralları, karşılaşılabilecek sorunlar hakkında eğitim vermek zorunda. Dolayısı ile cevap yükün net ağırlığını vermesine gerek olmadığıdır.

14. mustafaatmaca

mustafaatmaca TÜİSAG Üyesi

arkadaslar ortamı tehtıt sureklı tehtıt eden bır durum varsa yerınde cozum yapılmalı o yuzden ılk basda o konu ıle rısk degerlendırmesı yapılmalı dısarı atma cozum degıldır

15. kenan güdek

kenan güdek TÜİSAG Üyesi

acıklanınca gorursun fazla guvenme ıstersen

16. mustafaatmaca

bence 6331 yasasına gore en az yanında 1 işçi calıstıran kışı buyesıne iş guvenlıgı uzmanı katmak zorunda ama eger tek basına ıs veren calısıor ıse bu zorunlu degıldır dıe dusunuyorum

17. imrenlim

imrenlim TÜİSAG Üyesi

ankara deneme anadolu lisesinde girdim.iyi de çalıştığımı düşünüyorum.soruları görünce böyle kazık n
    sorularmı olur dedim.çıktım sınavdan herkes aynısını söylüyordu.
    anladığım kadarı ile herkes rakam ezberleyerek ters köşe oldu benim gibi.
    boşluk doldurma sorular ,birbirine yakın cvp lı sorular (benim 15 soru 2 şıkta kaldığım vardı ve tam 1 saatimi aldı)
    hakkımızda hayırlısı olsun.komik gelecek ama burda yazılan bazı soruları sanki ben hiç görmedim :)

bbaşar ve Hilal Aydın bu yazıya teşekkür etti.
  18. mustafaatmaca

cok kolay alevlenır

19. eskmn

eskmn TÜİSAG Üyesi

hukuk kurallarının ortak özelliğklerinden biride normatif yani normlarla düzenlenmiş olmasıdır. fakat sadece insanı ilgilendirmez. doğru cevap yani yanlış olan o olmalıydı. vergi hukuku var. anayasa var devlet var.

20. onuratilgan

onuratilgan TÜİSAG Üyesi

Kaynak işleminde önce asetilen gazı açılıp tutuşturucu çakmak vs.. ile yakılır sonra oksijen açılarak yanma alevi rengine (mavi, kırmızı vs..) göre yapılacak kaynak, kesme işlemleri gibi optimum ayarlamalar yapılır.
    Buna göre önce asetilen açılır.

HASAN SUAT ÖNER bu yazıya teşekkür etti.
  21. eskmn

eskmn TÜİSAG Üyesi

ben değişebilir yaptım. maske filitreleri gibi düşündüm

22. dara mazlum

dara mazlum TÜİSAG Üyesi

İş kazası ve meslek hastalıklarının kayıt ve bildirimi
    MADDE 14 (1) İşveren;
    a) Bütün iş kazalarının ve meslek hastalıklarının kaydını tutar, gerekli incelemeleri yaparak bunlar ile ilgili raporları düzenler.
    b) İşyerinde meydana gelen ancak yaralanma veya ölüme neden olmadığı halde işyeri ya da iş ekipmanının zarara uğramasına yol açan veya çalışan, işyeri ya da iş ekipmanını zarara uğratma potansiyeli olan olayları inceleyerek bunlar ile ilgili raporları düzenler

bununla ilgili bir soru vardı hatırlayan var mı işveren neyin kaydını tutmaz diyordu sanırım

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica