18 Ağustos 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burdan Paylaşabilirsiniz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

18 Ağustos İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Soruları Sizce Nasıldı ?

Anketin kapanma tarihi 13 Ekim 2013.
  1. Çok Kolay

3,1%
  2. Kolay

3,6%
  3. Orta

16,0%
  4. Zor

48,8%
  5. Çok Zor

28,5%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. ferhatalpar

ferhatalpar TÜİSAG Üyesi

dediğiniz gibi bu değer işçi sağlığı ve iş güvenliği tüzüğüne göre yalnız bu tüzük iptal soruda da yapı işlerinde iş sağlığı ve güvenliği tüzüğü diyordu bu nedenle 3 metre.

baktulga bu yazıya teşekkür etti.
  2. glsngl

glsngl TÜİSAG Üyesi

Ben de öyle biliyorum hazırlanan hap bilgilerde de böyle hatırlıyor bir kişi de hatalı demedi ama doğru cevap WHO deniyor

3. ferhatalpar

ferhatalpar TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar farklı sınavamı girdik anlayamıyorum. berber dememiş cevapta çalışan istihdam etmeyen berber diyordu cevapta.

tahir çayır bu yazıya teşekkür etti.
  4. cherry_tr

cherry_tr TÜİSAG Üyesi

Aynı durum bende de oldu...çok üzüldüm :(

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Ümit Mert

Ümit Mert TÜİSAG Üyesi

KİŞİSEL KORUYUCU DONANIMLARIN İŞYERLERİNDE KULLANILMASI
    HAKKINDA YÖNETMELİK
    BİRİNCİ BÖLÜM
    MADDE 4
    4) Kişisel koruyucu donanımın rahat ve işlevsel bir şekilde çalışması için gerekli olan ve sadece bu tür donanımlarla kullanılan değiştirilebilir parçalarını ifade eder..

tahir çayır ve hüseyin turan bu yazıya teşekkür etti.
  6. ferhatalpar

ferhatalpar TÜİSAG Üyesi

peki çıkan bütün hukuk kuralları insanla mı alakalıdır ?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. uguranyum

uguranyum TÜİSAG Üyesi

hocam bende dogru diye okudum ama

8. eskmn

eskmn TÜİSAG Üyesi

mevzuatta da geçiyor.
    4) Kişisel koruyucu donanımın rahat ve işlevsel bir şekilde çalışması için gerekli olan ve sadece bu tür donanımlarla kullanılan değiştirilebilir parçalarını,

9. Sercan ARSLAN

Sercan ARSLAN TÜİSAG Üyesi

Risk değerlendirmesi: İşyerinde var olan ya da dışarıdan gelebilecek tehlikelerin belirlenmesi, bu tehlikelerin riske dönüşmesine yol açan faktörler ile tehlikelerden kaynaklanan risklerin analiz edilerek derecelendirilmesi ve kontrol tedbirlerinin kararlaştırılması amacıyla yapılması gerekli çalışmaları, a grubunda risk degerlendirmesi ile ilgili ilk soruydu...

10. orgineer

orgineer TÜİSAG Üyesi

Evet tuzak sorulardan bırı de buydu cevap tam tersi durdurma dugmesı kırmızı, çalıştırma yeşil olacak.. Saygılar

11. qeranimo

qeranimo TÜİSAG Üyesi

sendeki soruda ne yazıyordu bilmiyorum ama bnmkinde kendi hesabına çalışan berber yazıyodu sadece sınavda bu yorumu yaptığım için işaretlemedim çalışan istihdam etmeyen ibaresini görsem direk onu işaretlerdim .

12. ferhatalpar

ferhatalpar TÜİSAG Üyesi

Yarın saat 10 da diye söyleniyor.

13. ferhatalpar

ferhatalpar TÜİSAG Üyesi

Aynen öyle...

mimsar, Ertand ve betül alkan bu yazıya teşekkür etti.
  14. Ümit Mert

Ümit Mert TÜİSAG Üyesi

Yeraltı ve Yerüstü Maden İşletmelerinde Sağlık ve Güvenlik
    Şartları Yönetmeliği

YERALTI VE YERÜSTÜ MADEN İŞLETMELERİ İLE BUNLARIN YERÜSTÜ TESİSLERİNDE UYGULANACAK ASGARİ GENEL HÜKÜMLER

16.6.2 Suni havalandırma sistemlerinde hava akımı, çalışanları rahatsız etmeyecek şekilde olacaktır. Çalışma ortamı havasını kirleterek çalışanların sağlığına zarar verebilecek artık ve pislikler derhal dışarı atılacaktır.

Yasin denizli bu yazıya teşekkür etti.
  15. hakan korkmaz

hakan korkmaz TÜİSAG Üyesi

kaydını tutmaz mı yoksa bildirimde bulunmaz mıydı soru acaba...ben bildirimde bulumaz diye hatırlıyorum

16. erkbozk

erkbozk TÜİSAG Üyesi

Kkd yonetmeligi, 3) Belirli bir faaliyetin yapılması için korunma amacı olmaksızın, taşınan veya giyilen donanımla birlikte kullanılan, ayrılabilir veya ayrılamaz nitelikteki koruyucu cihaz, alet veya malzemeyi,
    ifade eder.
    Kendi yaptiklarimiza gore kesindir gibi yorumlarda bulunmayalim.yonetmelikdw asi olmadigini acikca gorevilirsin.demekki %1 lik ihtimaliniz gerceklesti.yanlis yonlendirme olmasin lutfen.

17. ayna42

ayna42 TÜİSAG Üyesi

seyyar elektrikli el aletleri ile ilgili bir soru vardı şıklarda ağır olanlar askıya asılmalı diye ... soruyu hatırlamıyorum tam olarak. hatırlayan var mı acaba

18. ferhatalpar

ferhatalpar TÜİSAG Üyesi

evet çok kuvvetli rüzgardan kastın ne 45 den fazlaysa zaten önlem almana gerek yok çalışma yapılmaz..

19. Sercan ARSLAN

Sercan ARSLAN TÜİSAG Üyesi

Kurulun başkanı işveren veya işveren vekili, kurulun sekreteri ise iş güvenliği uzmanıdır. İş güvenliği uzmanının tam zamanlı çalışma zorunluluğu olmayan işyerlerinde ise kurul sekretaryası; insan kaynakları, personel, sosyal işler veya idari ve mali işleri yürütmekle görevli bir kişi tarafından yürütülür.

Yasin denizli bu yazıya teşekkür etti.
  20. osman tunca çınar

osman tunca çınar TÜİSAG Üyesi

bende bu şekilde mantık yürüttüm açıkçası.
    dışarı atıldığında bu sefer çevreye zarar verebilir o biraz ucu açık cümle olur.ancak risk değerlendirmesi yapıldığında dışarı atılmadan önce başka bir işlem(sızdırmaz kaba koyma,ilk zararlı etkisini azaltma vs) gibi önlemler alınarak dışarı atılabilir.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica