18 Ağustos 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burdan Paylaşabilirsiniz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

18 Ağustos İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Soruları Sizce Nasıldı ?

Anketin kapanma tarihi 13 Ekim 2013.
  1. Çok Kolay

3,1%
  2. Kolay

3,6%
  3. Orta

16,0%
  4. Zor

48,8%
  5. Çok Zor

28,5%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. eskmn

eskmn TÜİSAG Üyesi

bir veya birden fazla cismin sıkıştırması, ezmesi, batması ve kesmesi, düşen cisimlerin çarpıp devirmesi

2011 EN ÇOK İŞ KAZASI BU YÜZDEN

güldeenn bu yazıya teşekkür etti.
  2. Fatih AY

Fatih AY TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar güvenlik işaretlerinde zorunluluk ve emredici işaret mavi zeminde ikiside aynı ... bence bu soru yanlış

3. abbassahbey

abbassahbey TÜİSAG Üyesi

hayir direk olarak berber ditordu

4. orgineer

orgineer TÜİSAG Üyesi

13.Sıraya aldıgın soruyu bende 24 saat yaptım. (Gece postası degısımı sürekli izin süresini soruyodu)

Bunun dışında Kauçuk yalıtkan evet ama soruda iletkenlik değeri en yükseği sormuyor muydu ?

Diğer tüm cevaplarına katılıyorum. Emin olmadıklarının bircogu dogru için rahat olsun :)

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. lupalupa

lupalupa TÜİSAG Üyesi

Anayasa degil hukuk kurallari diyor

6. Fatih AY

Fatih AY TÜİSAG Üyesi

bazı doruların cevaplarını dünden beri araştırıyorum elimizdeki kaynakları bırakın internette bakmadığım yer kalmadı hala cevabını bulamadığım sorular var ... bu soruları nerden bulup sormuşlar anlamadım :-(

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. kenan_bal81

kenan_bal81 TÜİSAG Üyesi

arkadaşım daha öncede açıkladım google da herşey mevcut bosuna tartısıyorsun mevzuat diyor ki önce oksijen. daha önce burda mevzuatı da yayınladım.

Ayrıca fındık işçileri kapsama dahildir. Neden ???

1. Fındık toplama demiyor burdan fındık fasbrikalarında ki işçileri cıkarabiliriz
    2. fındık toplama işi aile içinde ise zaten o işçi olmaz.ama soruda işci diye belirtmiş.
    3. olarak kendi adına calısanlara isg uygulanmaz yasa boyle.
    Soruda da kendi hesabına calısan diye geçtiği için cevap kesinlikle berberdirç

8. orgineer

orgineer TÜİSAG Üyesi

İmalatçi fırma tarafından, yetkili servislerce...

9. orgineer

orgineer TÜİSAG Üyesi

3 metre - Köpük

10. şenel şeyda

şenel şeyda TÜİSAG Üyesi

soruda 6331 vardı diye hatırlıyorum.

11. aydın681968

aydın681968 TÜİSAG Üyesi

skele yapı lacak taban yumusak veya zayı f ise, dikmeler yükü yaymak için yeter'i

kalınlıkta ve boyutta, ahsap veya beton plaklar üzer ine otur tulacaktır .

12. Kürşat Dolayman

Kürşat Dolayman TÜİSAG Üyesi

Şimdi ben bu belgeye sahip ve zamanında bu forumda sınav hakkında defalarca yorum yapmış biri olarak sizlere bazı şeyleri söylemem lazım bu sınavda ne soruldu bakmadım bile ama en az 3 sorusu iptal bunların sebepleri var bakın arkadaşlar sınav itirazı için kısa bir zamanınız oluyor ve itiraz ettiğiniz her soru karşılığında 10 TL ödeme yapıyorsunuz gelir kapısını bir düşünün 30 40 TL için verdiğiniz 2000 TL kurs parasından olmayın geçecek arkadaşları tebrik ederim sınırda kalan arkadaşlar itiraz etmeyi unutmayın

aziz e. bu yazıya teşekkür etti.
  13. NURULLAH KAYA

NURULLAH KAYA TÜİSAG Üyesi

Gencler once oksijenin acilma sebebi; oksijen yuksek basincli bir gaz once asetilen acilip yanarsa geri tepme tehlikesi var. Oksijen yuksek basincli geri tepmeyi engeller. Sondurmede ise tam tersi uygulanir.[/quote]

arkadaşlar önce asetilen açılır kesin biz bu işi yıllardır yapıyoruzzzzzzzzzzzzzzzz

14. orgineer

orgineer TÜİSAG Üyesi

Bende epoksi kimyasaldır dedım ama A sınıfı İSG uzmanı hocadan aldıgım notlarda Görünmeyen şeyler fiziksel değildir diye düşünün yazmış.. Ben basıncı elle tutamıyorum sadece barometrede gorebılıyorum o yuzden ya bende saçmaladım ya da bu kadar tuzak soru hazırlayan amcalar gerçekten tozutmuşlar ve bu sorunun ıkı cevabı var :)

15. Sercan ARSLAN

Sercan ARSLAN TÜİSAG Üyesi

tabiki hepsi insanlar içindir sadece hukukun anlamına bakarsanız gorebilirsin...
    Hukuk, birey, toplum ve devletin hareketlerini, birbirleriyle olan ilişkilerini; yetkili organlar tarafından usulüne uygun olarak çıkarılan, kamu gücüyle desteklenen, muhatabına genel olarak nasıl davranması yahut nasıl davranmaması gerektiğini gösteren ve bunun için ilgili bütün olasılıkları yürürlükte olan normlarla düzenleyen normatif bir bilimdir. Hukuk, birey-toplum-devlet ilişkilerinde ortak iyilik ve ortak menfaati gözetir.

16. metin volkan fazlıoğlu

metin volkan fazlıoğlu TÜİSAG Üyesi

bence odyogram testi doğru cevap. çünkü odyagram testi duymayla alakalı. yani fiziksel risk. hijyen le ne alakası yoktur bence.

17. Aylakaan55

Aylakaan55 TÜİSAG Üyesi

Direkt olarak berber demiyordu

18. NURULLAH KAYA

NURULLAH KAYA TÜİSAG Üyesi

sen o işi bırak hocam önce asetilen açılır sonra oksijenle yanıcılık şiddeti artırılır

19. Sercan ARSLAN

Sercan ARSLAN TÜİSAG Üyesi

evet bende bu soruyu hatırladım hatta cevabıda bu şıkkı yapmıstım...

20. metin volkan fazlıoğlu

metin volkan fazlıoğlu TÜİSAG Üyesi

kendi hesabına çalışan berber de bir çalışandır. kendine bağkur primi öder. bence fındık işçisi olması gerekiyor.

21. kenan_bal81

kenan_bal81 TÜİSAG Üyesi

iptal sorular doğru kabul edilmiyor. O sistem gecen sınavda değişti arkadaşlar. Gecen sınav iptal edilen sorular yüzünden kaldım ben. çünkü 5 ide dogruydu iptal edildi yerine 3 dogru geldi kaldım.

Yeni sistem soyle :
    Doğru sayısı/ toplam soru sayısı

Geçen sınavdan örek verirsek
    65 doğru(iptaller hariç) 5 iptal dolayısıyla toplam soru 95
    65/9/= 68,4 = 68

Peki iptal olmasaydı :
    65 + 5 dogru( iptaller) = 70
    anladınız mı şimdi.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş