18 Ağustos 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burdan Paylaşabilirsiniz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

18 Ağustos İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Soruları Sizce Nasıldı ?

Anketin kapanma tarihi 13 Ekim 2013.
  1. Çok Kolay

3,1%
  2. Kolay

3,6%
  3. Orta

16,0%
  4. Zor

48,8%
  5. Çok Zor

28,5%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Durmus Gorur

Durmus Gorur TÜİSAG Üyesi

İnsan kaynaklarından sorumlu işyeri çalışanı

2. metin volkan fazlıoğlu

metin volkan fazlıoğlu TÜİSAG Üyesi

soruda hangisi ekranlı araç değildir dediğini hatırlıyorum. ben sadece hesap makinesi dedim.

Hilal Aydın bu yazıya teşekkür etti.
  3. First Safety

First Safety TÜİSAG Üyesi

Ben de bu şekilde cevapladım.

4. FERAT

FERAT TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar bi tane soru var soruyu da hatırlamıyorum cevaplarda HAZOP vardı geçen sınavlarda hep hazopla alakalı bi soru sordukları için HAZOP işaretledim hatırlayan var mıdır?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. metin volkan fazlıoğlu

metin volkan fazlıoğlu TÜİSAG Üyesi

bu kesin mi yaa. bende onu işaretledim. umarım doğrudur.

6. orgineer

orgineer TÜİSAG Üyesi

7

1) kalıtsal ve sosyal cevreydi. Domıno teorısı zincirinde bu aşama yer almıyor

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. NURULLAH KAYA

NURULLAH KAYA TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar önce asetilen açılır kesin

ayaklarda yükü fazla alana yayma ve noktasal basmayı önleme iskelelerde

8. First Safety

HEsap makin"EKRANLI ARAÇLARLA ÇALIŞMALARDA SAĞLIK VE GÜVENLİK ÖNLEMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK"e göre "...Hesap makineleri, ... uygulanmaz."

9. Sercan ARSLAN

Sercan ARSLAN TÜİSAG Üyesi

cevap sıklarında hepsi yazılıdır denmiyordu ki anlamadım ne demek istedıgınızı

10. Fatih Bozoklar

Fatih Bozoklar TÜİSAG Üyesi

Konuyu bura
    Cevabın nötronlar olması gerekir. Kurşundan geçebiliyorsa plastikten de geçer.

http://www.key.com.tr/images/ses-dalgalar---2-.png

şenel şeyda bu yazıya teşekkür etti.
  11. dara mazlum

dara mazlum TÜİSAG Üyesi

ben 15 mayıs 30 haziran arasındaki 7 c.tesi pazarımı kursta geçirdim , edirnede oturuyorum,şu an kazandım diyemem
    ancak bu soruları cevaplamak için zorunlu olmasa ,kursa gitmeye gerek yokmuş ,kanun ve yönetmelikleri ezberleyen, hiçbir teknik bilgisi olmasa da sınavı kazanır.Peki asıl amaç adayda isg kültürünü oluşturmak değil mi ?meb sitesinde % 40 teknik yazıyor , bununla ilgili 10 civarında soru var, dünden beri izliyorum şu kaynak sorusunda o2 ,asetilen ile fındık -berber mevzuu milleti delirtti, uzun sorularda çok büyük eksiklikler var,bence en az 10 soru hatalı , alt tarafı 100 soru hazırlayacaksınız , bu kadar mı zor , yönetmelikten bir paragraf al , içinden bir kelimeyi çıkarıp cevaplara koy al sana soru ,üstelik böyle soruların bazılarında iki doğru olanlar var...

Deryagüler, bbaşar, HASAN SUAT ÖNER ve 3 kişi daha buna teşekkür etti.
  12. orgineer

orgineer TÜİSAG Üyesi

Çapraz sökülmez çok net hatırlıyorum. İple de indirilir biz hep oyle yapıyoruz yonetmelıge de aykırı degıl :)

13. NURULLAH KAYA

NURULLAH KAYA TÜİSAG Üyesi

ne alaka orada sürekli kullanılanı kastediyodu ekranlı araçlarda hatta hesap makinesi ve lettop için ara sıra kullanılma gibi bi yargı vardı sanırım

14. sercans

sercans TÜİSAG Üyesi

ayrım yoksa cevap berber değil mi ?

15. sercans

sercans TÜİSAG Üyesi

hangisi ekranlı araç değildir diyordu , bende sadece hesap makinesi dedim

Hilal Aydın bu yazıya teşekkür etti.
  16. First Safety

Ben işveren tarafından görevlendirilen dedim ama doğrusu şu şekildeymiş İş güvenliği uzmanının tam zamanlı çalışma zorunluluğu olmayan işyerlerinde ise kurul sekretaryası; insan kaynakları, personel, sosyal işler veya idari ve mali işleri yürütmekle görevli bir kişi tarafından yürütülür. (İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KURULLARI HAKKINDA YÖNETMELİK)

17. sercans

sercans TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar şurada bile soruların cevapları üzerinde hemfikir olamıyoruz , yarın sorular ve cevapları açıklanacak . burada organize olarak gerekli sorulara itirazımızı hep birlikte gerçekleştirmemiz gerekiyor. lütfen kimse sorumluluktan kaçmasın , hakkımızı ,emeğimizi yedirmeyelim .

Deryagüler ve Hilal Aydın bu yazıya teşekkür etti.
  18. fercek

fercek TÜİSAG Üyesi

hicbir sey anlaöıyorum arkadaslar soruları hazırlayanlar hangi psikoloj ile hazırlamıs sormak lazım ikinci girişim sınava ve yıne kaldım bu kadar calışma boş insanları boşa ankaraya topluyorlar sıkıldım artık

Deryagüler ve Hilal Aydın bu yazıya teşekkür etti.
  19. First Safety

ÇAlışan istihdam edip etmediğini belirtmiyordu ama kendi hesabına çalışan şeklinde verilmişti. Bence soruda eksiklik var.
    Fındık toplayan işçiyi işaretledim ama bence soruda eksiklik var. Her iki şıkta da kaç kişinin çalıştığından bahsetmiyordu.

20. fahrettin2005

fahrettin2005 TÜİSAG Üyesi

ben yazdım cevaplarımı

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica