18 Ağustos 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burdan Paylaşabilirsiniz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

18 Ağustos İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Soruları Sizce Nasıldı ?

Anketin kapanma tarihi 13 Ekim 2013.
  1. Çok Kolay

3,1%
  2. Kolay

3,6%
  3. Orta

16,0%
  4. Zor

48,8%
  5. Çok Zor

28,5%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Ümit Mert

Ümit Mert TÜİSAG Üyesi

Elektro magnetli vinç, dinlenme durumunda iken, mıknatıslar vinç üzerinde yüksekte bırakılmamalıdır. Bunlar ya doğrudan yere indirilmeli ya da bu iş için yapılmış platformlar üzerine indirilmelidirler. Mıknatıslar
    kullanılmadıklarında vinç üzerinden çıkarılmalıdırlar.

2. Gizemylmz

Gizemylmz TÜİSAG Üyesi

iple bağlanarak indirilmez şeklinde bi soru vardı geçmiş sınav sorularında. bir de en son çapraz sökme yapılmaz mı? bence tam soramamışlar bu soruyu.

3. şenel şeyda

şenel şeyda TÜİSAG Üyesi

ama beta kısmında alüminyum diye birşey yoktu bor kullanılarak işlem görümüş beton gibi birşey diyordu.
    O zaman bunun yanlış olması lazım. yani doğru şıkkın betalı olan olması lazım A idi yanlış hatırlamıyorsam.

4. osman tunca çınar

osman tunca çınar TÜİSAG Üyesi

kendi namına çalışan berber diyordu soruda

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. nevin dindar

nevin dindar TÜİSAG Üyesi

sınavdan hiç umudum kalmadı şimdi ikinci hakkı ne zaman kadar kullanabiliriz.
    illa kasım mı yoksa mayıstakinde hakkımı kullanabilir miyim bununla ilgili maddeye nereden bakabilirim

6. orgineer

orgineer TÜİSAG Üyesi

Kauçuk yalıtkandır.
    kontrol suresı 1 yıl
    ekip - kurtar-koru-söndür-ilkyardım

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Durmus Gorur

Durmus Gorur TÜİSAG Üyesi

EVET SANIRIM BEN DE O CEVABI VERDİM

8. Fatih Bozoklar

Fatih Bozoklar TÜİSAG Üyesi

Domino teorisini İngilizceden çevirince cevabın 1,23,4,5, (hepsi) olduğunu anladım.
    Ders notlarında geleneksel diye çevirdikleri şeyi aslında sınavdaki gibi kalıtımsal olarak çevirmeleri gerekiyordu.

http://www.ilo.org/oshenc/part-viii/accident-prevention/item/894-theory-of-accident-causes

The domino theory
    According to W.H. Heinrich (1931), who developed the so-called domino theory, 88% of all accidents are caused by unsafe acts of people, 10% by unsafe actions and 2% by “acts of God”. He proposed a “five-factor accident sequence” in which each factor would actuate the next step in the manner of toppling dominoes lined up in a row. The sequence of accident factors is as follows:
    1. ancestry and social environment
    2. worker fault
    3. unsafe act together with mechanical and physical hazard
    4. accident
    5. damage or injury.

9. dara mazlum

dara mazlum TÜİSAG Üyesi

iletken değil ,elektrğe direnci en fazla diyor eminim

orgineer bu yazıya teşekkür etti.
  10. Sercan ARSLAN

Sercan ARSLAN TÜİSAG Üyesi

arkadaslar A kitapçiğinın son sorusu vardı hangısı ıcın mesleki eğitim alınmasına gerek yoktur diye bir soru vardı 1petrol doğalgaz 2....... 3suni iplik hazırlama ve üretimi 4turizm işletmeleri vardı ben yanlız 4 dedim hatırlıyormusunuz

11. Zafer B.

Zafer B. TÜİSAG Üyesi

Berber, kuaför ve güzellik merkezleri tehlikeli iş sınıfına alındı. Dolayısı ile kendi hesabına çalışıyor olması öncelik teşkil etmez. Yani kendi hesabına çalışan kazan kaynakçısını, çatı ustasını dahil etmemek olmaz. Sınırlandırılmış madde genel maddenin üzerine çıkar.Aksi belirtilmemişse gibi düşünmek gerek.

12. halilyk

halilyk TÜİSAG Üyesi

Eğiticilerin eğitimi belgesi: En az kırk saatlik eğitim sonunda kamu kurum ve kuruluşları, üniversiteler veya 8/2/2007 tarihli ve 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanununa göre yetkilendirilen kurumlar tarafından tek bir program sonucunda verilen eğiticilerin eğitimi belgesini

· İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK e göre

nevin dindar ve erkanbey bu yazıya teşekkür etti.
  13. erkanbey

erkanbey TÜİSAG Üyesi

Kesinlikle sigorta.

Gizemylmz bu yazıya teşekkür etti.
  14. sercans

sercans TÜİSAG Üyesi

umarım :)

15. nevin dindar

nevin dindar TÜİSAG Üyesi

aynen

16. Hilal Aydın

Hilal Aydın TÜİSAG Üyesi

17. erkanbey

erkanbey TÜİSAG Üyesi

Madenlerdeki metan sensörleri bile %1,5 metan tespit ettiğinde ikaz vermeye başlıyor. Nasıl cevap 1 olabilir ki ?

sema_44 bu yazıya teşekkür etti.
  18. orgineer

orgineer TÜİSAG Üyesi

Sınava kaç kişi girdigi bilinmez ama bu sınavın herkese girdiği açık ve net olan tek şey :)

sema_44, nosh, tahir çayır ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  19. Hilal Aydın

Hilal Aydın TÜİSAG Üyesi

3 yıl içerisinde herhangi birine girebiliyorsun diye biliyorum

20. Serdar PATAN

Serdar PATAN TÜİSAG Üyesi

Buna nasıl emin olabiliyorsun? köpük?? Sonuçta GAZ değil mi??? KKT olamaz mı?

21. erkanbey

erkanbey TÜİSAG Üyesi

Evet, doğru cevap. O soruda az tehlikeli, tehlikeli, çok tehlikeli ayrımı yapmak gerekiyordu.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica