18 Ağustos 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burdan Paylaşabilirsiniz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

18 Ağustos İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Soruları Sizce Nasıldı ?

Anketin kapanma tarihi 13 Ekim 2013.
  1. Çok Kolay

3,1%
  2. Kolay

3,6%
  3. Orta

16,0%
  4. Zor

48,8%
  5. Çok Zor

28,5%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. kadriye3410

kadriye3410 TÜİSAG Üyesi

başka sitelerden araştırıp koydum buraya. tabi en doğru sonuçları sorular açıklanınca görücez.

2. orgineer

orgineer TÜİSAG Üyesi

Johnmclane'ye katılıyorum. Dogru yanıtladım ama soruda eşitlik ilkesıne ihlal varsa iptal olsun. Kaldı kı bizimki zaten dogru sayılacak. Bencıllık dünyevilikten başka bısey degıldır :)

3. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

HER KAYNAKÇIYA EN AZ 284 M3 HAVA DÜŞMELİDİR.

yönetmelikten aldım.. üzgünümki hacim değil, 284 m3 havadır..

4. aim_mehmet

aim_mehmet TÜİSAG Üyesi

soruda kısa devre olmasını engeller diyor normal devrede kısa olduğunda sigorta atar ve devreyi korur cihazları korur ama sonuç olarak kısa devre olayı gerçekleşmiş olur.. Şıklarda " açık anahtar" diye biseçenek vardı ben onu işaretledim anahtar açıkken devre kesinlikle kısa devre olmaz. elektrikte biz bunu biliriz ama soruyu yanlış anlamış olabilirim yada daha detaylı düşünmüş olurum soruda.... Yada soruyu hazırlayanlar benim kadar detay düşünmemiş olabilir.. :)

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. aziz e.

aziz e. TÜİSAG Üyesi

2. şık çivi falan gibi bişeydi...

şenel şeyda bu yazıya teşekkür etti.
  6. hakan korkmaz

hakan korkmaz TÜİSAG Üyesi

çevirisi:
    Aşağıdakilerden hangisi onaylı defteri imzalamaz Cevap:SGK Bölge Müdürlüğü
    Aşağıdakilerden hangisi yeraltı işlerinde yangından korunmak için yapılan yerin adıdır
    Cevap:BARAJ
    Aşağıdakilerden hangisi boşluklara yazılır.Zarar verecek Oksijen miktarı, Metan miktarı , Karbonmonoksit miktarı
    Cevap:19 - 2 - 0,5
    Aşağıdakilerden hangisi okuyan çocular için çalışma süresi nedir? günlük saat / haftalık saat
    Cevap:2 / 10
    Aşağıdakilerden hangisi riskin tanımına göre yanlıştır
    Cevap:Risk ile şiddetin çarpımıdır
    Aşağıdakilerden hangisi işveren risk analizi yaparken yardımcı olmasına gerek yoktur
    Cevap:a) risk değerlendirme uzmanı
    şyerinde iş güvenliği uzmanı yok ise kurul sekreteryasını kim yürütür.
    Cevap:insan kaynakları, personel, sosyal işler veya idari ve mali işleri yürütmekle görevli bir kişi
    Aşağıdakilerden hangisi konseye üyedir
    Cevap:.Tarım orman bakanlığı

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. şenel şeyda

şenel şeyda TÜİSAG Üyesi

soruda bu şıkkı işaretlemicektik. Çünkü bu doğru peki diğer şıklarda da bakıldığında ben hepsinde eşit kaldım. bir de 5 mt. var tabi. kaynakla çalışmalarda en az 5 mt olmalı. kaynakla çalışan adamın dışarıda çalıştırılması ile ilgili de bir şık vardı?
    soruda yanlış olanı soruyordu. acaba hangisi doğru cevap olmuş oluyor bu durumda?

8. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

dostum o hoca komik yorum yapmış.. basınç fizikseldir.. fizik kurallarna göre işler..
    epoksi kimyasaldır.. kimya kurallarına göre işler..

9. erkanbey

erkanbey TÜİSAG Üyesi

Hocam sen ne yapmışsın elektrik üzerine resmen felsefe kurmuşsun :D Kısadevre olur sigorta atar devreyi açar, bu işlem ms ler içinde olduğu için devre korunur.

10. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

diğer şıklar neydi bu soruda hatırlayan var mı? benim aklıma gelmedi?

11. şenel şeyda

şenel şeyda TÜİSAG Üyesi

Yani belge alması gerekmiyor gibi geldi bana bu durumda.

12. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

doğru dedin hatırladım şimdi.. ben dışarda çalıştırılmasını seçmiştim..
    ama aslında dışarda çalıştırma en güvenli yol. Fakat diğer kurallar içerde çalışmaya uyuyordu..
    ben öyle haturlıyorum. .100 m3 lük bi şık bilmiyorum? varsa eğer doğrusu odur tabi.. çünkü yanlış değer olduğu için.. ama 100 me lük bir şık hatırmadım valla?

13. aim_mehmet

aim_mehmet TÜİSAG Üyesi

bu soru da iptal olabilir haberiniz olsun :D

14. Harry5858

Harry5858 TÜİSAG Üyesi

Koku için havalandırma olmaz. Pisliğin hemen temizlenmesi lazım.

15. erkanbey

erkanbey TÜİSAG Üyesi

B) Ortamdaki bağıl nem ölçümü
    C) Ortamdan Örnek Alma
    D) Alınan örnekleri laboratuvar ortamında değerlendirme

16. erkanbey

erkanbey TÜİSAG Üyesi

Alakası yok çok açık bir soru :) Kısa devre = Sigorta , İnsan Hayatı = Kaçak Akım Rölesi bağlantı kolay :)

17. şenel şeyda

şenel şeyda TÜİSAG Üyesi

olsa olsa 100 mt. gibi bir şeydir o. çünkü bende hatırlamıyorum. Ayrıca Dışarda çalıştırılmak zorunda değil. öyleyse neden 5 mt. min tavan yüksekliği sınırı versin. Diğer bölümlere olan mesafelerinden bahsetmiş te olabilir. Ama ben de sışarda çalıştırılmasını seçmiştim yanlış olarak.

18. çiğdem erşahan

çiğdem erşahan TÜİSAG Üyesi

Ben de öyle biliyordum 24 ü işaretledim ??ama 11 diyor çoğunluk.

19. hkose1487

hkose1487 TÜİSAG Üyesi

bende b grubu çözdüm 4 boşluk 3 değer vardı.

20. ISG_Ce

ISG_Ce TÜİSAG Üyesi

bu soruda ozellikle altı çizili kelimeler vardı aksi belirtilmedigi sürece aslında basınçlı tüp gaz kazan vs, bu soruların baş ağrısı olacağı çok aşinaydı, 3 ay, 6 ay, 1 yıl, ve nitekim 5 yıl... bendeki kaynaklarda kazan için (soruda kazan demişti) 5 yılda kont yapılır ibaresini çok iyi hatırladığımdan öylede işaretledim. Kesin dogrudur demiyorum tabiki ama ... boyle bir ciddi sınav için bukadar bilgi kirliligi , belirsizlik nasıl olur aklım almıyor..

hkose1487 bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica