18 Ağustos 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burdan Paylaşabilirsiniz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

18 Ağustos İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Soruları Sizce Nasıldı ?

Anketin kapanma tarihi 13 Ekim 2013.
  1. Çok Kolay

3,1%
  2. Kolay

3,6%
  3. Orta

16,0%
  4. Zor

48,8%
  5. Çok Zor

28,5%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. erkanbey

erkanbey TÜİSAG Üyesi

Eğer 11 ise bu eğitim kurumunun verdiği eğitimde sorun olduğunu gösterir. Benim gittiğim kurum üstüne basa basa 1 gün dedi.

2. hkose1487

hkose1487 TÜİSAG Üyesi

bencede berber kendi hesabına çalıştığı için

3. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

bence dışarda çalışma doğru cevap..
    çünkü 100 mt gibi bi şık hatırlamıyorum.. ve;

TAVAN YÜKSEKLİĞİ 5 METEREDEN FAZLA OLMALIDIR.

4. emre2356

emre2356 TÜİSAG Üyesi

asetilen önce (baba meslegi) :)

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Harry5858

Harry5858 TÜİSAG Üyesi

asetilen !

6. hakan korkmaz

hakan korkmaz TÜİSAG Üyesi

11

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Harry5858

Harry5858 TÜİSAG Üyesi

Mantik bence de dogru. Oksijen acilimi bir sey ifade etmiyor[/quote]
    Mantık Şöyle: O2 önce açıp yakmaya çalışırsın. Yanmaz ve ortama birikir. Sonra öbürünü deneyeyim deyip asetileni açarsın. Yanma olur ama fazla O2 birikimi beklenmedik başka yanmalara belki patlamaya sebep olur.

8. guven7557

guven7557 TÜİSAG Üyesi

tüzükte geçen konulardan sorumlu olacaktık tabi zaten bütün teknik konular tüzüğün içinde var ama 6331 yasa çıktıktan sonra bakanlıkta iş tüzüğünü kaldırdıktan sonra sınavda iş tüzüğünden elbetteki soru gelecek ama sorunun içinde isg tüzüğüne göre diye belirtemezsin yanlış olan bu benim karşı çıktığım şey bu. Mesela kimyasal risk etmenleri yönetmeliklerde çok fazla teknik terim olmadığından genel olarak tüzükte geçen kimyasal risk etmenleri ile ilgili bilgilere bakılır ve sınavda da soru gelir fakat 6331 çıktıktan sonra sorularda isg tüzüğüne göre diye belirtilmez.

hkose1487 bu yazıya teşekkür etti.
  9. İrem Şentürk

İrem Şentürk TÜİSAG Üyesi

"Aşağıdakilerden hangisi PUKÖ döngüsünün Planlama aşamasında yer almaz?" sorusunun cevap şıkları pdf'deki gibiyse, soru yanlış, "... yer alır?" diye sorulmuş olmalı; çünkü cevap şıklarından 3 tanesi Uygulama aşamasında yer alıyor, sadece biri Planlama'da; o da "mevcut durumu analiz etme". Riskleri değerlendirme, kabul edilebilir olup olmadığına karar verme, her bölümdeki kişileri bilgilendirme hep UYGULAMA aşamasında yapılan şeyler.

hkose1487 bu yazıya teşekkür etti.
  10. hkose1487

hkose1487 TÜİSAG Üyesi

kısa devreye karsı sigorta korumaz. kaçak akım koruma rölesi korur.

11. ISG_Ce

ISG_Ce TÜİSAG Üyesi

şayet bir iple ortadan bağlanıp indirilir vs deseydi yanlıs olma ihtimali vardi. cunku tek iple askida kalan iskele malzemesi dönerek tehlike olusturabilir. ancak soruda iple demisti. Capraz elemanlarin sokulmesi iskele ayaklarinin birbirleri ile olan baglantilarini kesmek olur , buda tehlike arzeder (kanaatimce)

12. yusufemre

yusufemre TÜİSAG Üyesi

13. ISG_Ce

ISG_Ce TÜİSAG Üyesi

şayet bir iple ortadan bağlanıp indirilir vs deseydi yanlıs olma ihtimali vardi. cunku tek iple askida kalan iskele malzemesi dönerek tehlike olusturabilir. ancak soruda iple demisti. Capraz elemanlarin sokulmesi iskele ayaklarinin birbirleri ile olan baglantilarini kesmek olur , buda tehlike arzeder (kanaatimce)

14. Sercan ARSLAN

Sercan ARSLAN TÜİSAG Üyesi

Planlama aşaması süresince:
    1. Üst yönetimin taahhüdüne bağlılığından emin olunmalıdır.
    2. Üst yönetim, şirketin iş sağlığı ve iş güvenliği politikasını tanımlamalıdır.
    3. Tehlike unsurlarının tanımlanması, risklerin değerlendirilmesi ve gerekli
    kontrol önlemlerinin uygulanması için bir iskelet yapı sağlanması amacıyla
    planlama yapılmalıdır.
    4. Yasal yükümlülükler tanımlanmalı ve anlaşılmalı,amaçlar belirlenmeli ve
    bunları elde etmek amacıyla bir yönetim programı uygulanmalıdır.Tüm bu süreç
    kayıt altına alınmalıdır.
    burada risk değerlendirmesi planlamada yapılacagından bahsediyor benım kesın yanlıs ben mevcut durum analızı dedım...

15. IŞIK KABADAYI

IŞIK KABADAYI TÜİSAG Üyesi

Cevaplarda Proje sorumlusu vardı işveren veya proje sorumlusu seçeneğini hatırlamıyorum.

16. ckesra

ckesra TÜİSAG Üyesi

ben de öyle mantık yürüttüm :)

17. myildiz_tr

myildiz_tr TÜİSAG Üyesi

Sanırım bir çoğumuz soruları ya yanlış okumuşuz ya da yanlış anlamışız. Sorular açıklandıktan sonra hepimiz çok şaşıracağız. :)

hkose1487, Ertand ve cansu67 bu yazıya teşekkür etti.
  18. erdal3575

erdal3575 TÜİSAG Üyesi

Mantik bence de dogru. Oksijen acilimi bir sey ifade etmiyor[/quote]

Önce asetilen açılır kücük bir ateş sağlanırr sonra oksijen açıldıkça ateşin şiddeti artar kaynakçılar yaparken görmüştüm önce oksijeni sonra asetileni açarsan kibriti çakınca kocaman bir ateş anında parlar o yüzden asetilen önce açılıp yakılır sonuçta havada da az bi oranda oksijen var onunla tutuşturma yapılıyor ve oksijen sonra açılıp şiddet arttırılıyor....

19. zacnider

zacnider TÜİSAG Üyesi

25/04/2013 is ekipmanlari yonetmeliginde kazanlar aksi standartlarla belirtilmedikce 1 senedir...

ISG_Ce bu yazıya teşekkür etti.
  20. zacnider

zacnider TÜİSAG Üyesi

Cevaplarda isveren de vardi :)

bbaşar bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica