18 Ağustos 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burdan Paylaşabilirsiniz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

18 Ağustos İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Soruları Sizce Nasıldı ?

Anketin kapanma tarihi 13 Ekim 2013.
  1. Çok Kolay

3,1%
  2. Kolay

3,6%
  3. Orta

16,0%
  4. Zor

48,8%
  5. Çok Zor

28,5%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. MKYMEN1998

MKYMEN1998 TÜİSAG Üyesi

jackal54 ve ebrurazr bu yazıya teşekkür etti.
  2. onderr

onderr TÜİSAG Üyesi

10 litreljk 20likte tasinmamali falandi cevap tam hatrlayamadim cevabi

Selma91 ve hediye gökyürek bu yazıya teşekkür etti.
  3. ferhatalpar

ferhatalpar TÜİSAG Üyesi

- biyolojik etkenlerde maruziyetten sonra bilgilendirme yapılır yanlş
    - duruşlarda (şekillerde ) hep düz olandı doğru olan.

mehmet birol yapacı 2 ve uguranyum bu yazıya teşekkür etti.
  4. Sercan ARSLAN

Sercan ARSLAN TÜİSAG Üyesi

ben 10 lt lik sebil 20 lt de tasınmaz yazdım diğerleri dogru oldugu ıcın sadece...

Mistral bu yazıya teşekkür etti.
  5. kadir yavuzel

kadir yavuzel TÜİSAG Üyesi

Eğitici eğitimi olsa gerek

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

6. selçukisg

selçukisg TÜİSAG Üyesi

İş güvenliği tüzüğü yürürlükten kaldırıldıkmadı mı , halbuki sınavda iş güvenliği tüzüğünden sorular vardı sorular iptal olur mu??

SEDA _FER bu yazıya teşekkür etti.
  7. ferhatalpar

ferhatalpar TÜİSAG Üyesi

hangisi hijyenle alakalı değildir labrotuvar incelemesi dedim doğru cevap nedir?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

8. eer

eer TÜİSAG Üyesi

domino sorusunun cevabını bilen var mı?

9. MKYMEN1998

MKYMEN1998 TÜİSAG Üyesi

günlük olarak temizlik diye hatırlıyorum.

10. savasbuyuk

savasbuyuk TÜİSAG Üyesi

İlki risk yönetimi ikincisi risk analizimiydi??

SuD bu yazıya teşekkür etti.
  11. uguranyum

uguranyum TÜİSAG Üyesi

basincli kaplar icin azami kontrol suresi vardi 5 yilla 1 yil arasinda kararsiz kaldim 5 yil dedim.

hulya sezgin bu yazıya teşekkür etti.
  12. Yojimbo

Yojimbo TÜİSAG Üyesi

Evet doğru cevap bu. 6331 ile 40 saat yapıldı, daha sınavdan bir gün önce okumuştum :) "Eğitici eğitimi" doğru cevap.

Ben hijyen sorusunda numune toplama yaptım fakat salladım dersem yanlış olmaz :)

13. B Sınıfı sınav sorularını da bekliyoruz arkadaşlar.. Herkese geçmiş olsun..

14. ferhatalpar

ferhatalpar TÜİSAG Üyesi

bence hepsi

Kaza Zinciri :
    1- İnsanın doğa sosyal yapı karşısındaki zayıflığı:
    İnsanın, doğa karşısındaki bünyevi ve sosyal yapısından meydana gelen zayıflığı, kazanın ilk
    nedenidir. Bunun ancak tarih zamanları içinde değişmesi söz konusudur. Eğer insanların doğa
    karşısında bu zayıf durumu olmasaydı kaza olmazdı. Şu halde tüm kazaların ilk nedeni budur
    ve doğada kaza yapısal bir olaydır, tam bir kesinlikle önlenemez.
    2- Kişisel Özürler :
    Dikkatsizlik, pervasızlık, önemsizlik, sinirlilik, ihmal gibi kişisel özürler kazaların ikinci nedenidir.
    Bu kusurlar insanın doğa karşısındaki zayıflığının kişisel yönü olup yanlış ve gereksiz bir
    hareket yapmasına neden olabilir. Kaza olması için böyle bir nedenin bulunması şarttır.
    İnsanların bu beşeri zaafları eğitim ve disiplinle belki kısmen düzeltilebilir. İş güvenliği bilimi bu
    konuda faaliyet göstermekle uğraşmaz. Kişisel özürlerin ne zaman ortaya çıkacağı
    bilinemeyeceği için insanı özürlü bir varlık olarak kabul eder.
    3- Güvensiz Hareketler:
    İnsanın kişisel özürleri olması her zaman için kazaya uğramasını gerektirmez. Bir insanın
    örneğin dikkatsiz çalışma itiyadının bir kazaya neden sayılabilmesi için çalışması sırasında
    dikkatsiz bir hareket yapmış olması gerekir. Kazanın asıl nedeni de iş başında yaptığı bu yanlış
    davranışıdır. Diğer taraftan çalıştığı makinede, örneğin bir pres kalıbında gerekli koruyucu
    elemanların bulunmayışı işyerindeki güvensiz bir koşuldur. Bu da kaza nedeni olabilir. İşçi
    yanlış bir hareket yapmasa veya işyerinde veya işyerinde güvensiz bir durum olmasa, çalışanın
    dikkatsiz tabiatta oluşu bir kaza yapmasına sebep olmaz. Şu halde kaza olayının meydana
    gelmesi için bu üçüncü neden de bulunmalıdır.
    4- Kaza Olayı :
    Yukarda belirtilen üç faktörün arka arkaya dizilmesi de kazanın olması için yeterli olmaz.
    Önceden planlanmayan ve bilinmeyen, zarar vermesi muhtemel bir olayın da meydana gelmesi
    gereklidir. Şu halde yaralanma ya da zararın meydana gelmesi, yani kazanın bütün unsurları ile
    gerçekleşebilmesi için bir kaza olayı da mevcut olmalıdır.
    5- Yaralanma (Zarar veya Hasar) :
    Kaza zincirinin sonuncu halkasıdır. Bir kaza olayının özellikle yasal kaza tanımındaki duruma
    gelmesi için bu safhanın da tamamlanması gerekir. Daha iyi anlaşılması için bir pres kazasını
    örnek olarak inceleyelim.

15. Yojimbo

Yojimbo TÜİSAG Üyesi

Basınçlı kaplar 1 sene olacak.

16. Yojimbo

Yojimbo TÜİSAG Üyesi

Domino'da sosyal çevre falan vardı yanlış hatırlamıyorsam, onun dışındakilerin tamamı doğru dedim ben. Sosyal çevre ne alaka

kizilsu bu yazıya teşekkür etti.
  17. eer

eer TÜİSAG Üyesi

bende hepsi dedim ama emin değilim

18. ferhatalpar

ferhatalpar TÜİSAG Üyesi

iskele altına neden destek konur ben yükü yaymak dedim.

betül alkan bu yazıya teşekkür etti.
  19. Sercan ARSLAN

Sercan ARSLAN TÜİSAG Üyesi

elle tasıma işleri yönetmeliğinde işçilerin karşılaşabileceği ............ yapılır cevabı ya riski azaltmak yada bertaraf olacak hastalıklar filan sanırım oyle birseydi hastalık da vardı o kesın degıl

20. ferhatalpar

ferhatalpar TÜİSAG Üyesi

1.madde ordaa genetik ve sosyal çevre diyordu.

21. derya_0642

derya_0642 TÜİSAG Üyesi

makine ve techizatın yanlış kullanımı tehlike davranıştır. yanlış olan bu şıktı.

22. alise

alise TÜİSAG Üyesi

Kaza Zinciri :
    1- İnsanın doğa sosyal yapı karşısındaki zayıflığı:
    İnsanın, doğa karşısındaki bünyevi ve sosyal yapısından meydana gelen zayıflığı, kazanın ilk
    nedenidir. Bunun ancak tarih zamanları içinde değişmesi söz konusudur. Eğer insanların doğa
    karşısında bu zayıf durumu olmasaydı kaza olmazdı. Şu halde tüm kazaların ilk nedeni budur
    ve doğada kaza yapısal bir olaydır, tam bir kesinlikle önlenemez.
    2- Kişisel Özürler :
    Dikkatsizlik, pervasızlık, önemsizlik, sinirlilik, ihmal gibi kişisel özürler kazaların ikinci nedenidir.
    Bu kusurlar insanın doğa karşısındaki zayıflığının kişisel yönü olup yanlış ve gereksiz bir
    hareket yapmasına neden olabilir. Kaza olması için böyle bir nedenin bulunması şarttır.
    İnsanların bu beşeri zaafları eğitim ve disiplinle belki kısmen düzeltilebilir. İş güvenliği bilimi bu
    konuda faaliyet göstermekle uğraşmaz. Kişisel özürlerin ne zaman ortaya çıkacağı
    bilinemeyeceği için insanı özürlü bir varlık olarak kabul eder.
    3- Güvensiz Hareketler:
    İnsanın kişisel özürleri olması her zaman için kazaya uğramasını gerektirmez. Bir insanın
    örneğin dikkatsiz çalışma itiyadının bir kazaya neden sayılabilmesi için çalışması sırasında
    dikkatsiz bir hareket yapmış olması gerekir. Kazanın asıl nedeni de iş başında yaptığı bu yanlış
    davranışıdır. Diğer taraftan çal
    elemanların bulunmayışı işyerindeki güvensiz bir koşuldur. Bu da kaza nedeni olabilir. İşçi
    yanlış bir hareket yapmasa veya işyerinde veya işyerinde güvensiz bir durum olmasa, çalışanın
    dikkatsiz tabiatta oluşu bir kaza yapmasına sebep olmaz. Şu halde kaza olayının meydana
    gelmesi için bu üçüncü neden de bulunmalıdır.
    4- Kaza Olayı :
    Yukarda belirtilen üç faktörün arka arkaya dizilmesi de kazanın olması için yeterli olmaz.
    Önceden planlanmayan ve bilinmeyen, zarar vermesi muhtemel bir olayın da meydana gelmesi
    gereklidir. Şu halde yaralanma ya da zararın meydana gelmesi, yani kazanın bütün unsurları ile
    gerçekleşebilmesi için bir kaza olayı da mevcut olmalıdır.
    5- Yaralanma (Zarar veya Hasar) :
    Kaza zincirinin sonuncu halkasıdır. Bir kaza olayının özellikle yasal kaza tanımındaki duruma
    gelmesi için bu safhanın da tamamlanması gerekir. Daha iyi anlaşılması için bir pres kazasını
    örnek olarak inceleyelim.[/quote]

kadir yavuzel bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica