18 Ağustos 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burdan Paylaşabilirsiniz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

18 Ağustos İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Soruları Sizce Nasıldı ?

Anketin kapanma tarihi 13 Ekim 2013.
  1. Çok Kolay

3,1%
  2. Kolay

3,6%
  3. Orta

16,0%
  4. Zor

48,8%
  5. Çok Zor

28,5%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. masum123

masum123 TÜİSAG Üyesi

bende 3 ? 2dedim

2. Zafer B.

Zafer B. TÜİSAG Üyesi

Soruda kanserojen maddelere bağlı sağlık kayıtlarından bahsediyordu...40 YIL

3. savaş pamukçu

savaş pamukçu TÜİSAG Üyesi

HATIRLATMA:
    20.08.2013 KİTAPÇIKLARIN YAYINLANMA TARİHİ
    Hatırlayıp da burada paylaşılan sorularda yanlışlık olduğunu düşünüyorsak, itiraz için çok sınırlı bir zamanımız olacak. (3 gün) kargo ile gönderecek çoğumuz. Unutmamalıyız ki itirazlarda bu soru bence hatalı demek yetmiyor. yönetmelikten gerekçelendirmediğimiz itirazlar değerlendirilmiyor. hatalı olduğunu düşündüğümüz sorularda yönetmeliğe bakarak itiraz yapalım. soru başına boşu boşuna 10 tl vermiş olmayalım. ben www.resmigazete.gov.tr sitesinden çıkan ilgili son yönetmeliğe bakıyorum.
    bilginize...

Ali Üstün bu yazıya teşekkür etti.
  4. orgineer

orgineer TÜİSAG Üyesi

Hukuk Kurallarının ortak nitelikleri
    1- Hukuk kralları maddi kalıp (olgu) ve hukuksal sonuçtan oluşur
    -Hem talep normu (tam norm) hem yardımcı norm bağlayıcı bir hukuksal sonucu içerir
    -Talep normunda yer alan ve kişi davranışına ilişkin düzenlemenin olduğu kısma maddi kalıp denir.
    2-Hukuk kuralları kişi davranışlarını, istisnaen de doğa olaylarını düzenler
    3- Hukuk kuralları genel, soyut ve süreklidir
    4- Hukuk kuralları bir yaptırıma dayalıdır.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. seher çam

seher çam TÜİSAG Üyesi

12 eylülde diyorlar.

6. suat alaybeyi

suat alaybeyi TÜİSAG Üyesi

evet yönetmelikte birebir aynısı yazıyor. fakat soruda CO miktarını soruyor. CO için aşılmamaı gereken miktar 50 ppm yani %0,05 tir. ama secenekler içinde %19 - %2 - % 0,05 diye bir seçenek yoktu.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Ertand bu yazıya teşekkür etti.
  7. Fatih_61

Fatih_61 TÜİSAG Üyesi

arkadaslar basıncı tupler yenı mevzuaata göre 3 yıldır kesınlıkle dogru ancak sınavda basınclı kaplar dıyordu kı o da 1 yıldır sorunun cevabıda kesınlıkle 1 yıldır

8. Zafer B.

Zafer B. TÜİSAG Üyesi

1200 tane eğitimden yeni çıkmış aday + google, en az 30 tane sorunun cevabında hemfikir değil :)

9. Sercan ARSLAN

Sercan ARSLAN TÜİSAG Üyesi

ınsalla öyledir de soru iptal olur herkesin doğru sayılır...

10. Hakan ÖZTÜRK

Hakan ÖZTÜRK TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar Ekte 89 adet soru ve cevap bulabildim kontrol edebilirsiniz.

Ekli Dosyalar:

Erdem Öçal ve 3406 bu yazıya teşekkür etti.
  11. erkanbey

erkanbey TÜİSAG Üyesi

Kaçak akım röleleri kısa devreye karşı korumaz. Kısa devre denilen şey iletken üzerinden akımın küçük bir dirençle karşılaşarak büyük değerlerde geçmesi demektir. Akım değeri büyüdükçe ortaya çıkan ısı artar ve iletkeni çevreleyen yalıtkanı yakar, iletken teli eritir. Böylece hem yangın hem cihaz bozulması sorunu meydana gelir. Devreye bir kaçak akım rölesi bağlarsanız bu durum değişmez. Kaçak akım rölesi faz hattından giden ve nötr hattından dönen elektriği iki terazi kefesi gibi ölçer ve dengelerini kıyaslar. Eğer giden elektrik dönen elektriğe eşitse sorun yok, o cihaz çalışır. Üzerinden 40 A akım geçer ev yanar ama o devreyi kesmez. Çünkü görevi farklı. Görevi nedir, elektrikli alette gövdeye kaçak vardır ve biri dokundu, yada çocuk parmağını prize soktu. Ne olacak Bir kısım akım çocuğun üzeriden toprağa akacak ve bir akım kaybı söz konusu olacak. Bu durumda giden gelene eşit olmayacak dolayısıyla terazinin dengesi bozulacak dolayısıyla röle devreyi açacak. Söz konusu akım ufacık 30 mA . Peki devreyi ne koruyacak o zaman. Kısa devre oldu ev yanacak, kaçak akım rölesi devreyi açmıyor. Ne olacak bu durumda. İşte kısa devre için sigortalar var. Sigortanın mantığı basit, bir baraj değeri var diyelim 10 A olsun. Bir kısa devre oldu ve iletkene 50 A hücum etti sigorta hemen durumu görür devreyi açar kısa devre önlenir. CEVAP SİGORTA yani :)

12. orgineer

orgineer TÜİSAG Üyesi

D)Normatif kurallar içerir. Norm=Yazı :)

13. muteber

muteber TÜİSAG Üyesi

açık anahtar niye değil?? anahtar hep açıkken kısa devre zaten olmaz ki?

14. teknik öğretmen

teknik öğretmen TÜİSAG Üyesi

evet okula giden çocuklar 2/10

15. aim_mehmet

aim_mehmet TÜİSAG Üyesi

vardiyası değişecek diyorsu sanırım soruda 24 olması lazım..

masum123 bu yazıya teşekkür etti.
  16. Hakan ÖZTÜRK

Hakan ÖZTÜRK TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar Ekte 89 adet soru ve cevap bulabildim kontrol edebilirsiniz.

17. zacnider

zacnider TÜİSAG Üyesi

İSİGT Madde 521 – Korkuluklu platformlarla çalışılması imkanı sağlanamayan ve 4 metreden fazla yüksekliği bulunan binaların dış kısımlarında,çatılarında ve benzeri yüksek yerlerde, bakım veya onarım işleriyle her türlü bina sökme ve yıkma işlerinde gerekli güvenlik tedbirleri alınacak ve çalışan işçilere, uygun baret, emniyet kemerleri ve bağlama ipleri gibi kişisel korunma araçları verilecek ve işçiler bunları kullanacaklardır.

18. seher çam

seher çam TÜİSAG Üyesi

bende sizin gibi yaptım bencde 24 saat dinlenmeden işe başlayamaz

19. duyguyıldızlı

duyguyıldızlı TÜİSAG Üyesi

buna katılıyorum. Çok saçma anlamsız sorular vardı.

20. IŞIK KABADAYI

IŞIK KABADAYI TÜİSAG Üyesi

Cevaplar

a)İşveren
    b)Uygulama Koordinatörü
    c)Proje Sorumlusu
    d)Hazırlık Koordinatörü
    şeklinde diye hatırlıyorum. Hangi seçeneği işaretleyecektik?

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica