18 Ağustos 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burdan Paylaşabilirsiniz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

18 Ağustos İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Soruları Sizce Nasıldı ?

Anketin kapanma tarihi 13 Ekim 2013.
  1. Çok Kolay

3,1%
  2. Kolay

3,6%
  3. Orta

16,0%
  4. Zor

48,8%
  5. Çok Zor

28,5%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. jeomer

jeomer TÜİSAG Üyesi

bnde kaçak akım rölesi yaptım ve bunun doğruluğuna inanmak istiorumm :D

metin volkan fazlıoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  2. orgineer

orgineer TÜİSAG Üyesi

3 Metre İsg tüzüğünde geçiyor bu benım cevabım Serdar Bey kesinlik ifade etmedım. 4 metre diyende bir hayli fazla su an hatırlamıyorum ama 4m ' şartı kaldırılmış bu sayfada bı yerde gordum. LPG yangını likittir köpükle pasifize edilir ancak doğalgaz yangınları da havadan hafıf bır gaz ve KKT ıle söndurulur. Sanırım her ıkısını de KKT sonduruyormus bu durumda sızın cevabınız dogru.

zacnider bu yazıya teşekkür etti.
  3. Sercan ARSLAN

Sercan ARSLAN TÜİSAG Üyesi

norm yazı demek mi ilk defa duyuyorum vallahi :)seen bence araştırma yap biraz...

4. Kuzju

Kuzju TÜİSAG Üyesi

Norm=Yazı olduğu da nerden çıktı?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. ozgecan kizildag

ozgecan kizildag TÜİSAG Üyesi

Tuzel kisileri da belirtmek gerekir dolayisiyla sadece insanla alakali degil.

6. orgineer

orgineer TÜİSAG Üyesi

Yonetmelikte işveren ve proje sorumlusu diyor. Ben işveren dedım şıklarda proje sorumlusu da var. Soru İptal :)

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. zacnider

zacnider TÜİSAG Üyesi

Ben isveren isaretledim isveren ve proje koordinatoru diye hatitliyordum

8. aim_mehmet

aim_mehmet TÜİSAG Üyesi

Üstat bende aynı şeyi söyledim ama hocalar sanırım dersanelerde illede sigorta diye ezberletmiş :) Ben açık anahta seçeneği vardı onu işaretledim eğer o soruya itiraz edilir ve gerekçe düzgün ifade edilirse kesin iptal... açık anahtar da kesinlikle kısa devre olmaz kısa devreden korur. Benden söylemesi

9. zacnider

zacnider TÜİSAG Üyesi

madem hep acik neden anahtar :)

10. orgineer

orgineer TÜİSAG Üyesi

Bu sorunun cevabını bılmekle uzman olup olamama hakkı arasındakı bağlantıyı çözdüğümüz gün bizde tukenecegiz :) diğer 99 sorudan en az 70'i ne kadar mantıklı ve bilgiyi ölçüyorsa bu yukarıdaki soruda o kadar bilgiyi ölçüyor.

11. Zafer B.

Zafer B. TÜİSAG Üyesi

tanım sorusu vardı:
    c) İş ekipmanı: İşin yapılmasında kullanılan herhangi bir makine, alet, tesis ve tesisatı,

12. mimsar

mimsar TÜİSAG Üyesi

Herkes kafasına göre iş yapıyor anlaşılan Habaş'ta şöyle açıklamış ve daha mantıklı geldi. Çünkü iki türlü şaloma var! Bence bu soru iptal edilmeli. Çünkü pratikte yapılanlar ve mevzuat birçok yerde birbirinden farklı.
    http://www.habas.com.tr/kuruluslar.aspx?kr=1&sayfa=51

13. kutsalus

kutsalus TÜİSAG Üyesi

Arkadasim 4857 is kanunu iptal edildigi falan yok is guvenligiyle ilgili maddeleri 6331 is guvenligi kanunu olarak genisletilerek bazi maddeler kaldirildi

14. Zafer B.

Zafer B. TÜİSAG Üyesi

Birden çok iş varsa u madde geçerli. Ancak soruda birden çok işin yapıldığı yer diye bir şey yoktu. Dolayısı ile forumda sayfalarda bir arkadaş yazış, denetleme sonuçlarına göre karar verilmeli.

15. aim_mehmet

aim_mehmet TÜİSAG Üyesi

Kısa devre olmasın diye diyelim :D Valla ben elektrikçiyim açık anahtar da kısa devre olur diyen varsa ok der kapatırım konuyu illaki sigorta kısa devreden korur ama sonuç iitibariyle kısa devre kısa bi süre de olsa olur. Anahtar demiş olsa seçenekte anlarım belki ama açık anhtar seçeneği varsa kesinlikle kısa devre olmaması için o olmalı.. Tabi bizimki biraz daha ileri mantık.. Eğer düz mantık la cevap verilecekse sigorta der geçersin problem olmaz :D

16. teknik öğretmen

teknik öğretmen TÜİSAG Üyesi

6331 hangi maddesinde yazıyor eğiticinin eğitimi 40 saattir diye

17. mechanist_isg

mechanist_isg TÜİSAG Üyesi

Mantık Şöyle: O2 önce açıp yakmaya çalışırsın. Yanmaz ve ortama birikir. Sonra öbürünü deneyeyim deyip asetileni açarsın. Yanma olur ama fazla O2 birikimi beklenmedik başka yanmalara belki patlamaya sebep olur.[/quote]

tam tersi olmasın,,,patlayıcı ortama ateşle yaklaşma mantığıyla düşünürsek.

18. orgineer

orgineer TÜİSAG Üyesi

Hocam 18.Sorunun cevabını alabılır mıyız ?

19. metin volkan fazlıoğlu

metin volkan fazlıoğlu TÜİSAG Üyesi

berber de bağkur primi ödeyen bir çalışandır bence.

20. Dr.Bozkurt

Dr.Bozkurt TÜİSAG Üyesi

Bu soruda doğru sıralama soruluyor
    cevap Söndürme - Kurtarma- Koruma - ilk yardım olmalı

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica