18 Ağustos 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burdan Paylaşabilirsiniz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

18 Ağustos İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Soruları Sizce Nasıldı ?

Anketin kapanma tarihi 13 Ekim 2013.
  1. Çok Kolay

3,1%
  2. Kolay

3,6%
  3. Orta

16,0%
  4. Zor

48,8%
  5. Çok Zor

28,5%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. hüseyin turan

hüseyin turan TÜİSAG Üyesi

Posta Değişiminde Dinlenme Süresi
    Madde 9 — Posta değişiminde işçiler sürekli olarak en az onbir saat dinlendirilmeden çalıştırılamaz. Bu hüküm, postası değiştirilen işçilere de uygulanır.

Madde 11 — Postalar halinde işçi çalıştırılarak yürütülen işlerde, işçilere, haftanın bir gününde 24 saatten az olmamak üzere ve nöbetleşme yolu ile hafta tatili verilmesi zorunludur.

2. ibrahimozd

ibrahimozd TÜİSAG Üyesi

doğru cevapları kontrol ettiniz mi hata var gibi duruyor

3. teknik öğretmen

teknik öğretmen TÜİSAG Üyesi

6331 sayılı yasada 2.maddenin 2.fırkasının 4.bendinde yazanı aynan yazıyorum.

Madde 2 Aşağıda belirtilen faaliyetler ve kişiler hakkında bu kanun hükümleri uygulanmaz.
    ç) Çalışan istihdam etmeksizin kendi nam ve hesabına mal ve hizmet üretimi yapanlar.

Şimdi size göre cevap nedir?

4. teknik öğretmen

teknik öğretmen TÜİSAG Üyesi

Abi sen ne yaptın ya, ilkokul öğretmeni kim, Hükümlü ve tutuklulara yönelik infaz hizmetleri sırasında verilen eğitimci kim?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. güldeenn

güldeenn TÜİSAG Üyesi

En azi soruyordu o da kaaucuktu ins:)

artan86 bu yazıya teşekkür etti.
  6. güldeenn

güldeenn TÜİSAG Üyesi

Artik bu soruyu tartismayin bne cvp berber findik iscisi degil

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. First Safety

First Safety TÜİSAG Üyesi

EVet seçenekler arasında makine, alet, tesis vs ayrı ayrı vardı. Hepsini kapsayan iş ekipmanı seçeneği oluyor

artan86 bu yazıya teşekkür etti.
  8. Hakan ÖZTÜRK

Hakan ÖZTÜRK TÜİSAG Üyesi

cevabını bende bilmiyorum. Fakat diğerlerini inceledim soruların cevapları doğru.

9. oğuzkayhan

oğuzkayhan TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar bu ekte 89 tane soru ve cavaplar var dediler bu ekler bölümünü nereden bulabiliriz teşekkürler

10. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

dostum he
    dostum herkes aynı soruya itiraz etmese olmaz mı? kararlaştıralım.. 1 er soru seçip ona itiraz edilse, böylece çoğumuz aynı sorulara itiraz etmemiş oluruz? doğrumudur?

11. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

isigt 4857 nin 2 inci maddesine dayanır. bu madde 6331 ile iptal oldu.. demek ki 4 mt artık geçerli değil. geçerli olan 3 mt..

aziz e. bu yazıya teşekkür etti.
  12. aim_mehmet

aim_mehmet TÜİSAG Üyesi

Doğru sıralamayı sormuyordu ekiplerin neler olduğunu soruyordu.. Şu sorular açıklansa da çıksa ortaya herşey artık...

13. Hakan ÖZTÜRK

Bildiğim kadarıyla Üye olmalısınız

14. Hakan ÖZTÜRK

Ekli Dosyalar:

Şahin Hamarat, Aysun BİROL ve ugurikiz bu yazıya teşekkür etti.
  15. ilker1959

ilker1959 TÜİSAG Üyesi

En çok iş kazası makinelerde olmaktadır. İnşaat kazaları arasında en çok kaza düşmedir.

16. Yojimbo

Yojimbo TÜİSAG Üyesi

Ben bir Çevre Müh. olarak danışmanlık şirketinde de çalıştım ve arıtma tesislerinin yapıldıktan sonraki 6 aylık işletme sürecinde eğitim verdiğimiz oluyordu.

Üniversiteler zaten mesleki eğitim verir.

İşverenin işçilerin eğitimi konusunda sorumluluğu var bu eğitimin sağlanması noktasında. Fakat doğrudan kendisi eğitim verebilir mi işverenin? İş yeri hekimi için de geçerli bu söylediğim. Yani eğitim olayında "eğitimcilerin eğitimi" sertifikası gerekmiyor mu?

17. şenel şeyda

şenel şeyda TÜİSAG Üyesi

bu proje sorumlusu olmalı sanırım.
    daha önce notlarımda bu şekilde almışım. ama tartışmaya açık.

18. Erkan Ergül

Erkan Ergül TÜİSAG Üyesi

berber

19. Mehmet SEKER

Mehmet SEKER TÜİSAG Üyesi

dostum sizin için üzgünüm. korkuttunuz beni ama kanunda "Postası değiştirilecek işçi kesintisiz en az onbir saat dinlendirilmeden diğer postada çalıştırılamaz." madde 69. böle yazıyo

güldeenn bu yazıya teşekkür etti.
  20. sigotra kaç amper seçilmişse o akımdan fazla bir akım devreden geçmediği durumlarda atmaz. kaçak akım rölesi ise farklı bir koruma özelliği daha vardır ve bu çok önemlidir. örneğin en basitinden 220v ile çalışan bi motor düşün .ampermetreyi takıp ölçüm yaptığında hem faz hemde nötrden geçen akım doğal olarak eşit olur .işte kaçak akım rölesi hem fazın hemde nötrün akımını ölçer ikisi arasındaki fark ayarlanan değerin üstünde ise hemen atar (30ma) gibi.....Ek bilgi olarak unutmamak gerekir kaçak akım rölelerinin termik özelliği yoktur yani sigorta olarak kullanılamazlar.sigorta asırı akıma ve kısa devreye duyarlı eleman kaçak akım ise herhangi bir nedenle faz ve notr arasında akım farkı oluştugu zaman açan koruma elemanı

AykutC bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica