18 Ağustos 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burdan Paylaşabilirsiniz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

18 Ağustos İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Soruları Sizce Nasıldı ?

Anketin kapanma tarihi 13 Ekim 2013.
  1. Çok Kolay

3,1%
  2. Kolay

3,6%
  3. Orta

16,0%
  4. Zor

48,8%
  5. Çok Zor

28,5%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

1. http://www.kontrolkalemi.com/forum/elektrik-genel/19468-sigorta-kacak-akim-arasindaki-fark.html

alix bu yazıya teşekkür etti.
  2. MEHMET YILDIRIM

MEHMET YILDIRIM TÜİSAG Üyesi

89/391/EEC doğru
    ılo 155 ve ılo 161 tanımları yanlış

Ümit UZUN bu yazıya teşekkür etti.
  3. umS

umS TÜİSAG Üyesi

tam tersi olmasın,,,patlayıcı ortama ateşle yaklaşma mantığıyla düşünürsek.[/quote]

slm,
    (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ kapsamında hazırlanan el klavuzunda şöyle bilgi var;
    Üflecin Yakılıp Söndürülmesi
    Kaynak alevi elde edilmesi için önce üfleçteki oksijen vanası açılır.Ardından asetilen
    vanası açılır. Zaman kaybedilmeden çakmak yardımıyla karışımın alev alması sağlanır.
    Üflecin söndürülmesinde ise öncelikli olarak yanıcı gaz vanası kapatılır daha sonra ise
    oksijen vanası kapatılır. Normal alev oluşturmak için oksijen veya yanıcı gaz musluklarından

ayar yapılarak çekirdeğin tek ve açık oluşması sağlanır.

4. sedat üzümcü

sedat üzümcü TÜİSAG Üyesi

merhaba,
    ben yasama organının olduğu şıkkı işaretledim. gerekçem ise tüm kanunları yasama yapmaz, danıştayın bazı konularda içtihatta bulunduğu gibi.
    çoğu arkadaş mormlara takılmış bence normlar olamaz
    tum kanunlarda Anayasa’dan başlamak suretiyle bir normlar hiyerarşisi ortaya konmaktadır.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. M.Cabir

M.Cabir TÜİSAG Üyesi

bbaşar, bostancis2010 ve Ümit UZUN bu yazıya teşekkür etti.
  6. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

32 inci soru ile iilgili yorum tamamen yanlış..
    buldum işte
    Gürültü Yönetmeliği;
    resmi gazete Tarihi: 23.12.2003 resmi gazete Sayısı: 25325

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. jeomer

jeomer TÜİSAG Üyesi

ewet sıralamayı sormuyodu

8. Mehmet SEKER

Mehmet SEKER TÜİSAG Üyesi

11 saat sayın arkadaşlar 4857 ye baktım madde 69 bakabilirsiniz.

9. sedat üzümcü

sedat üzümcü TÜİSAG Üyesi

bu soru ya tümünü cevapladım.
    soruyu şuan hatırlayamıyorum ama 155 çalışma ortamı,161 de riskle ilgili diye hatırlıyorum. neden sadece 89/391/EEC doğru

10. seher çam

seher çam TÜİSAG Üyesi

evet sizin cevaplarınız mı bnlar

mayyuzlu bu yazıya teşekkür etti.
  11. Hakinen03

Hakinen03 TÜİSAG Üyesi

İptal değil çünkü işin akışına göre demiş soruda.işin akışına göre güvenlik önlemlerini almak yada değiştirmek uygulama koordinatörünün yetkisinde.

12. erkanbey

erkanbey TÜİSAG Üyesi

Bak buna saygı duyarım kesinlikle :) Çok mantıklı bir düşünce moral bozmamak için birebir ;)

jeomer bu yazıya teşekkür etti.
  13. ALAN DANISMANLIK

ALAN DANISMANLIK TÜİSAG Üyesi

11 olacak kesin derste gorduk bu konuyu notlarim var

14. IŞIK KABADAYI

IŞIK KABADAYI TÜİSAG Üyesi

aşağıdaki sorunun cevabı?

Makine emniyeti yönetmeliği esaslarına göre makinelerin imalat dosyası aşağıdakilerin hangisini

kapsamaz.

A) makinelerin genel tarifi

B imalatçı firmanın adı ve adresi

C) makinenin işleyişini anlamak için uygun tarifler ve açıklamaların yanı sıra ilgili makinanın genel bir çizimi ile kumanda devrelerinin çizimi

D)makinelerin temel güvenlik ve sağlık gereklerini uygunluğunu teyit etmek için gerekli olan

hesaplamalar deney sonuçları belgelerle birlikte tam ayrıntılı çizimler

15. erkanbey

erkanbey TÜİSAG Üyesi

:D Evet doğru ama açık anahtar diye bir şık yoktu. Ve kısa devreyi önlemek için devreyi açarsanız o elektrikli makinalar neyle çalışacak :) ne de olsa devre hep açık, hiç akım geçişi olmayacak. Eğer düşüncen "sadece kısa devre anında devreyi açan bir anahtar olsun, onun dışında çalışama gerilimini etkilemeyen bir anahtar olsun" diyorsan öyle elemanlar da var. onların isimleri sigorta :D

16. erkanbey

erkanbey TÜİSAG Üyesi

Ben A demiştim umarım doğrudur.

17. cebo

cebo TÜİSAG Üyesi

net ibaresi varmıydı soruda? çünkü kilo bilgisine de ihtiyaç var, yük çok ağırsa bölücek yada bir makina yardımıyla yapacak, ben içeriğine gerek olmadığını düşünüyorum...

18. seher çam

seher çam TÜİSAG Üyesi

açıklma yapınız lütfen sorular gerçek cevaplarımı yoksa sizin verdiğiniz cevaplarmı

19. Fatih_61

Fatih_61 TÜİSAG Üyesi

belkı gecerım umudum vardı bu kadar ikilem üstüne 89 soruluk pdf e göre karsılastırma.... 60 larla fılan kalırım gibime gelıyor. cevaplarım elımde yarın soru-cevaplar acıklanınca sonuç bellı olacak.. emeklerımz bosa gıtmez ınsallah

20. Taşkın Taşdemir

Taşkın Taşdemir TÜİSAG Üyesi

1 Teknik dosya, aşağıdakilerden oluşmalıdır:
    (a) Aşağıdakileri içeren bir imalat dosyası:
    - Makinanın genel bir tarifi,
    - Makinanın işleyişini anlamak için uygun tarifler ve açıklamaların yanı sıra, ilgili makinanın genel bir çizimi ile kumanda devrelerinin çizimleri,
    - Makinanın temel güvenlik ve sağlık gereklerine uygunluğunu teyit etmek için gerekli olan hesaplamalar, deney sonuçları, belgelerle birlikte tam ayrıntılı çizimler,

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica