18 Ağustos 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burdan Paylaşabilirsiniz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

18 Ağustos İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Soruları Sizce Nasıldı ?

Anketin kapanma tarihi 13 Ekim 2013.
  1. Çok Kolay

3,1%
  2. Kolay

3,6%
  3. Orta

16,0%
  4. Zor

48,8%
  5. Çok Zor

28,5%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. kadriye3410

kadriye3410 TÜİSAG Üyesi

en çok ölümlü kaza derse inşaat

2. dara mazlum

dara mazlum TÜİSAG Üyesi

sınav iptal olmasın diye daha önce yaptıkları dibi en fazla 9 soruyu iptal ederler

3. Zafer Koçaş

Zafer Koçaş TÜİSAG Üyesi

Kaçak Akım Rölesi adı üstünde zaten. Kısa devre koruması için sigorta kullanılır. Elektrik hattını kısa devre edin bakalım ne oluyor.

4. Serdengeçti86

Serdengeçti86 TÜİSAG Üyesi

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. metin volkan fazlıoğlu

metin volkan fazlıoğlu TÜİSAG Üyesi

bu verdiğin cevaplardan kesin eminmisin?

6. Serdengeçti86

Ben de sigorta diye biliyorum. Kaçak akım röleleri devrede kaçak akım meydana geldiğinde sigortanın atmasına yarıyor. Ama sigortalar akımda kısa devre varsa akımı kesmeye yarıyor. çoğumuzun başına gelmiştir iki elektrik kablosunu temas etttirdiğimizde sigortanın attığına şahit olmuşuzdur

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Ahmet İNAN

Ahmet İNAN TÜİSAG Üyesi

Türkiye 1948 tarihinde üye oldu.
    19-22 Temmuz 1946 tarihinde WHO anayasası imzalandı. ders notlarımdan

8. Serdengeçti86

Hukuk kurallarının ortak özelliklerinden değildir sorusu vardı.

a) yasama organlarından çıkar
    b)insan davranışlarını konu alırlar
    c)yaptırımını devletten alır
    d)sonu ....tif
    bu sorunun cevabından emin olan var mı ben b demiştim

9. A.İLKAN BEYAZ

A.İLKAN BEYAZ TÜİSAG Üyesi

evet katılıyorum sıkkta kamu yazmıyooo
    ayrıca berberler biyolojik maddelerle calısma tğzğgğnde var risk analızı yaptırmalılır berbere giden bir hasta müsteri biyolajik acıdan mikrobik hastalıkları sonraki gelen musterilere veya oanki musterilere salgın olarak gecirebilir kesilen sac mıkrop tasıya bilir dolayısıyla kullanılar makaslataraklar bulasıcı hastalıklara sebeb olabilir biyolojik acıdan kuaför be berberler risk analızı yaptırmalı 6331 sayılı yönetmelikte tarım işcileride kapsadıgını söyluyolar dolayısıyla fındık işcileride kapsamda oluyoo sadece ilkokul ögretmenleri kalıyoo eyer özel okulsa kapsama giriyo dolayısıyla girmez diyemeyiz.

10. AHMET ASA

AHMET ASA TÜİSAG Üyesi

normal bı olay. bızım gozetmenlerde oyle dedıler bekleyene 1 saat ıcınde veririz dediler am abız beklemedık gıttık

11. A.İLKAN BEYAZ

hukuk kurallarını yasama organı tek basına cıkarmaz mesele yönetmelikleri tüzükler var bakanlık cıkarır yasama organı TBMMdir TBMM sadece yasları ve kanunları cıkarır dolayısıyla a sıkkı yanlıs

Serdengeçti86 bu yazıya teşekkür etti.
  12. allerjik

allerjik TÜİSAG Üyesi

WHO was founded in 1948 to work for the attainment of the highest possible level of health by all peoples. WHO works with 194 Member States, providing leadership on global health matters, shaping the health research agenda, setting norms and standards, and articulating evidence-based policy options. It also provides technical support to Member States, monitors and assesses health trends, funds medical research and provides emergency aid during disasters. Through its programmes, WHO also works to improve nutrition, housing, sanitation and working conditions around the world. It is headquartered in Geneva, Switzerland and has six regional offices around the world.

www.euro.who.int/en/who-we-are/who-worldwide

Who'nun sitesinde 1948 yaziyor heralde onlardan daha iyi bilmiyoruz

13. doganc34

doganc34 TÜİSAG Üyesi

mrb arkadaşlar, evet yönetmelikte postalar arası dinlendirilme süresi 11 saat diyor, fakat gece postasından çıkan elemana 11 saat dinlenme verin bu adam tekrar gece postasına gelmicek mi, hee derseniz ki 11 saat sonra gündüzde başlıyo, ama gecen mesainin 2/3 ü yine gecede yanılıyormuyum, biri bu cevabın mantığını açıklayabilir mi

14. allerjik

allerjik TÜİSAG Üyesi

Burada 24-8,8-16,16-24 vardiyasindan bahsedilmiyor bir kisi gece vardiyasindan cikip hemen calismak isteyebilir bunlarin onune gecmek icin 11 saat gecmeli diyor en az ve yonetmelikte yazan da 11 saat burada bana gore ona gore vb olmaz yonetmelikte yazan neyse odur ayrica bu isg isinde mantik aramak zaten pek dogru degil :)

15. A.İLKAN BEYAZ

özel okul ögretmenide olabilir memur olması sart degilki memur veya kamuda calısan demiyoo soruda

16. perdeler

perdeler TÜİSAG Üyesi

evet

17. doganc34

doganc34 TÜİSAG Üyesi

ama postası değiştirilecek işçi diyo soruda, bu posta nasıl değişecek ? :)

18. mondaynay

mondaynay TÜİSAG Üyesi

Ben bu güne kadar ikilemde bırakan soruların bir arada olduğu bir yer daha görmedim. Bu sınavdan çıkan sonuç: adayları elemek için ters köşelere yatırmak olmuş. 40 bin kişi etinden tırnağından ayırıp biriktirdiği paraları sırf bu sınava girmek için harcadılar. sınav niye sadece Ankara'da yapılıyor ki ? Herkesin kendi yaşadığı ilde yapılamaz mıydı ? soruya itiraz etmek bile soru başına 10TL. Bu işten 1-) Eğitim Kurumları 2-) Bakanlık 3-) Ankara esnafı çok iyi paralar kazandılar. Madem ki soruları edebiyatçılara hazırlatacaktınız o zaman niye iş güvenliği uzmanlığı şartında mühendislik arıyorsunuz ki ? Sayısalcı bir kişi nasıl olur da satır satır ezber yapar ? Hem piyasada uzman açığı var deniliyor hem de sınavı çift dikiş yaptırmak için canla başla uğraşıyorlar. Mantığını anlamak mümkün değil. Bilen biri varsa anlatsın.

nagihanyigit, Alidalgic, ArdaVardarlı ve 4 kişi daha buna teşekkür etti.
  19. allerjik

allerjik TÜİSAG Üyesi

Geceden gunduze gececek isciyi ele alalim 16'da baslayip 24'te bitirse saat 11'den once ise baslayamaz posta degisti :)

20. HALİL DALLI

HALİL DALLI TÜİSAG Üyesi

21. zekibaba

zekibaba TÜİSAG Üyesi

birde içtihatlar var TBMM den tamamen aykırı ve hatta bazen kanunların ğstğnde bile tutuluyor

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica