18 Ağustos 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burdan Paylaşabilirsiniz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

18 Ağustos İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Soruları Sizce Nasıldı ?

Anketin kapanma tarihi 13 Ekim 2013.
  1. Çok Kolay

3,1%
  2. Kolay

3,6%
  3. Orta

16,0%
  4. Zor

48,8%
  5. Çok Zor

28,5%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. sedat üzümcü

sedat üzümcü TÜİSAG Üyesi

ben karbonmonoksit diye okudum yanılıyormuyum

2. Hakinen03

Hakinen03 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar oksi asetilen kaynakta eşit basınçlı şalomalarda önce asetilen sonra oksijen verilir.soruda yapılmaması gereken dediği için ve enjektörlü şaloma diye belirtilmediği için oksijen şıkkını işaretleyen doğru yapmıştır.ama gerçekten çok teknik bir bilgi gerektiren soruydu.itiraz yolu açık bir soru gibi gözüküyor.

3. şeref kaya

şeref kaya TÜİSAG Üyesi

iple indirmeyi okuyunca ben diğerini okumadım ama

4. Serdengeçti86

Serdengeçti86 TÜİSAG Üyesi

Sağlık ve güvenlik planını hazırlamasını ve güncelleştirmesini kim yapar gibisinden bir soru vardı

a)işveren
    b)proje yöneticisi
    c)uygulama koordinatörü
    d)..

b yapmıştım bu soruyu cevabı c diyen de var emin olan var mı

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. allerjik

allerjik TÜİSAG Üyesi

İctihatlara uyulmak zorunlulugu yok sadece kanunda olmayan bir konuda hakimin yaptigi yorum oldugu icin baska hakim farkli yorumda bulunabilir meclis harici kanun hazirlayan yer ben duymadim

6. yagmurceylin001

yagmurceylin001 TÜİSAG Üyesi

Mause doksan derecelik aciyla tutuluyordu değilmi o da sadece bir sikta verilmişti

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. keser8585

keser8585 TÜİSAG Üyesi

bu 89 soruda bazı şıklar hatalı degil mi

8. keser8585

keser8585 TÜİSAG Üyesi

aynı zamanda berber degil fındık işçisi cevap

9. Hakinen03

Hakinen03 TÜİSAG Üyesi

Serdengeçti86 bu yazıya teşekkür etti.
  10. HALİL DALLI

HALİL DALLI TÜİSAG Üyesi

ama neden bunlar diye soruyor yani demir filan degil diye galiba

11. Duygularıma tercüman oldunuz aynı düşüncelerdeyim.

12. HALİL DALLI

HALİL DALLI TÜİSAG Üyesi

olay berber meselesi değil kendine çalişan berber üzerinde tartışma konusu zaten soruyu hazırlayan asıl hazırlıyor bilmiyorum ama zaten sen söylüyorsun işçi diye İŞÇİ ise cevap belli bunu düşünebildilermi bilemem

13. cevapları bekleyelim ondan sonra daha net olacak her şey biraz daha sabır...

14. pandakapanda

pandakapanda TÜİSAG Üyesi

doğrudur

15. HALİL DALLI

HALİL DALLI TÜİSAG Üyesi

zaten ankarada olmasının ne kadar şaçma oldugunu gördük okul bulmak mı dert kalacak yermi dert hepsi dert

16. tancu

tancu TÜİSAG Üyesi

sınava kaç kışı gırdi net olarak bilen var mı?Salı belli olacak mı?

17. HALİL DALLI

HALİL DALLI TÜİSAG Üyesi

zaten ankarada olmasının ne kadar şaçma oldugunu gördük okul bulmak mı dert kalacak yermi dert hepsi dert

isgkemal2013 ve yagmurceylin001 bu yazıya teşekkür etti.
  18. pandakapanda

pandakapanda TÜİSAG Üyesi

bilgi kirliliği yapma arkadaşım burayı herkes okuyor aklını karıştırma insanların eğer emindeğilsen sorudan, direnci en yüksek olanı soruyordu zira.

sdn ve inangokhan bu yazıya teşekkür etti.
  19. allerjik

allerjik TÜİSAG Üyesi

Koordinatörlerin Atanması, Sağlık ve Güvenlik Planı ve Bildirim
    Madde 5 —Yapı işyerlerinde koordinatörlerin atanması, sağlık ve güvenlik planı ve bildirim ile ilgili hususlar aşağıda belirtilmiştir:
    a) Aynı yapı alanında bir veya daha fazla işveren veya alt işverenin iş yaptığı durumda, işveren veya proje sorumlusu, sağlık ve güvenlik konularında bir veya daha fazla koordinatör atayacaktır.
    b) İşveren veya proje sorumlusu, yapı işine başlamadan önce, 7 nci maddenin (b) bendinde belirtilen sağlık ve güvenlik planı hazırlayacaktır.
    Yapı işinde Ek-II’deki listede belirtilen risklerin bulunmaması halinde koordinatör atanmayabilir.
    c) İşveren veya proje sorumlusu aşağıda belirtilen durumlarda, yapı işine başlamadan önce Ek-III’te belirtilen bilgileri içeren bildirimi Bakanlığın ilgili bölge müdürlüğüne vermekle yükümlüdür;
    - Yapı işi 30 iş gününden fazla sürecek ve devamlı olarak 20’den fazla işçi çalışacaksa,
    - İşin büyüklüğü 500 yevmiyeden fazla çalışma gerektiriyorsa.
    Bu bildirimde belirtilen bilgilerin yer aldığı levha, açıkça görünecek şekilde yapı alanının uygun bir yerine konulacaktır. Gerektiğinde bu bilgiler güncelleştirilecektir.
    Proje Hazırlık Aşamasında Genel Prensipler
    Madde 6 —İşveren veya proje sorumlusu, projenin tasarım ve hazırlık aşamasında, İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetmeliğinde belirtilen genel koruma prensipleriyle birlikte, özellikle aşağıdaki hususlara da uyacaktır:

Burada daha cok proje yoneticisinin gorevi gibi duruyor :S

20. sonuçlar açıklandığında net sayı belli olur Eylülde

yagmurceylin001 bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica