18 Ağustos 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burdan Paylaşabilirsiniz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

18 Ağustos İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Soruları Sizce Nasıldı ?

Anketin kapanma tarihi 13 Ekim 2013.
  1. Çok Kolay

3,1%
  2. Kolay

3,6%
  3. Orta

16,0%
  4. Zor

48,8%
  5. Çok Zor

28,5%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. tuğba07

tuğba07 TÜİSAG Üyesi

sınavdan önce eğitim aldığım kurumun canlı yayınında tüzük tamamen iptal.. yönetmelikten sorular çıkacak ..şuan sadece yönetmelikten sorumlusunuz denildi.. hatta tüzükle ilgili sorular cvplanırken 'mülga' terimi ile soruları iptal olarak nitelendirdiler..sınav stresi ile tüzük- yönetmelik birbirine karıştı...bu eğitim kurumuna güzel dileklerimi ilettim...bu da benim şanssızlığımdı sanırım... benle aynı kaderi paylaşan arkadaşlar var mı*

Emar Store bu yazıya teşekkür etti.
  2. Sorgulayan Adam

Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

YAPI İŞLERİNDE İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ TÜZÜĞÜ
    Madde 16 - Kuvvetli rüzgar alan iş yerlerinde gerekli güvenlik tedbirleri alınmadan işçiler çalıştırılmayacaktır.

Sınavdaki 89 soru ve cevaplarının yazılı olduğu dokümanda tüzük yürürlükte değil denmiş. Bu tüzüğün yürürlükte olmadığına dair elinde kesin bilgi olan var mı?

3. Mech_06

Mech_06 TÜİSAG Üyesi

kapsamd basınçlı tüp değil genel dı basınçlı kaplardır. o da 1 yıldır.

4. dsfsjıdklf

dsfsjıdklf TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar çelişkili olan tüm sorulara itiraz edelim. peşinde koşalım. YAzık emeğimize kaç ayımız çalışmakla gitti...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. KadirAhmet

KadirAhmet TÜİSAG Üyesi

Tüzükte bu konuya değinilmemiş ama çalışma bakanlığının eğitim notlarında oksijen önce açılır diyor.

6. Bianegro

Bianegro Guest

ülkemizde sosyal güvenlik kurulu yılı istatistiklerie göre sayılı sosyal sigortalar ve
    genel sigortalar kanununun 4-\a addesi kapsaıdaki aktif sigortalıları geçirdiği iş kazalarıı kaza
    sebeplerine göre dağılımıda aşağıdakilerde hangisi kaza sebepleri arasında en fazla orana sahiptir.
    A kişileri düşesi
    B düşen cisislerin çarpıp devirmesi
    Cmakinelerin sebep olduğu kazalar
    D) bir veya birde fazla isi sıkıştırası, ezmesi, batması, kesmesi.

arkadaşlar dikkat edin..kaza sebepleri diyor..tüyo orada..kişilerin dümesi, cisimlerin çarpıp devrilmesi..sıkıştırması ezmemesi vb..bunlar kazalardan kaynaklanan sonuçlardır..oysa makinelerin sebep olduğu kazalar terimdeki sebep bile tüyo..kaza sebebidir..ötekileri sebep deil neticelerdir..doğru cevap c demeye bile gerek yok

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. A.İLKAN BEYAZ

A.İLKAN BEYAZ TÜİSAG Üyesi

memur olması icin atanmıs olması lazım özel sektörde yada sözlesmeli calşısan ögretmenler memur degildir dolayısıyla kamudaa görevli olmadıklarından isg kanunu kapsamındadır ayrıca 6331 kamuyuda kapsar berberler yanında cırak kalfa cırak calıstıryolar ayrıca makas tarak jilet gibi biyolajık hastalıkları tasıyabilirler biyolojık acıdan risk teskileder biyolajık ortamlar tüzügünde yazıyo
    tarım işcileri 6331 de kapsama alanında fındık işcisi tarım işcisi oluyo

8. sedini31

sedini31 TÜİSAG Üyesi

işyeri hekimi ve üniversiteler eğitim verir 6331 de var doğru cevap bu kesınlıkle

9. çevrearti07

çevrearti07 TÜİSAG Üyesi

Bu sorunun cevabı b kitapçığında b idi.oturan 2.sirada olanı çünkü ikide ayak konumu tam dik ve ortada idi.bir ve üçte ise birinde önde diğerinde arkada idi.bu sebeple oturma iki ve doğru cevap B

10. handanzor

handanzor TÜİSAG Üyesi

benmde :(

11. arda ozturk

arda ozturk TÜİSAG Üyesi

arkadaslar oksijen orani tum bilgilerde %19.5 diyo

handanzor bu yazıya teşekkür etti.
  12. sedini31

sedini31 TÜİSAG Üyesi

evet bende bu şıkkı işaretledim kesin doğrudur kimyasalllar şehir kanalizasyonuna bağlanamaz

13. A.İLKAN BEYAZ

A.İLKAN BEYAZ TÜİSAG Üyesi

sınav klavuzunda ve OSGB lere sınavla ilgili bilgiler gönderiliyo meb sayfasında bakanlık sayfasında ilan edilir 18 mayısta 6331 cıkmıs durumdaydı fakat sorumlu degilsiniz diye bakanlık osgblere bildirdi sorumlu olmadıgınız yerleri söyluyolar eyer hic bisey söylenmiyor ise 6331 kanunu tüzükler yönetmelikler hepsinden sorumlusunuz soruda 6331 kanununa göre hangisidir veya yönetmelige göre hangisidir diye ayırır cunku cevaplar degisebiliyo hangisini sorarlarsa ona göre cvp vermelisiniz eyer ayrım yapılmıyosa ozaman anayasa, kanun ,kanun hukmunde tuzuk ,tuzuk, yönetmelik sıralamasına göre gecerli olan öncelik var buna göre bakarsınız ama yınede soruda yönetmelige göre veya kanuna göre demezse ve sıklarda yönetmelikteki doru hemde tüzükteki dögru varsa buyuk ölcude ıptal olur kısace siz yönetmeliklerdednde kanunlardanda sorumlusunuz aksı belirtilmedikce hepsini bilmeniz gerekiyoo

14. KadirAhmet

KadirAhmet TÜİSAG Üyesi

Bakanlığın eğitim notlarında oksijen diyor.

Ekli Dosyalar:

15. handanzor

handanzor TÜİSAG Üyesi

iptal ettirelim soruyu

16. sedini31

sedini31 TÜİSAG Üyesi

yalnız yarın soruları yayınladıklarında goreceksınız sureklı ruzgar alan bır şantıyede dıyordu bende sureklı ruzgar varsa buraya ruzgar kesıcıler koymak lazım dıye düşünerek bole cvpladım

17. çevrearti07

çevrearti07 TÜİSAG Üyesi

Yasama organı olacak bu sorunun cevabı çünkü yönetmelik ve Tüzükler meclis tarafından çıkmaz ama hukuken bağlayıcıdır.

18. sedini31

sedini31 TÜİSAG Üyesi

bende bunu yaptım:)

19. arda ozturk

arda ozturk TÜİSAG Üyesi

19.5 dogru cevap

20. çevrearti07

çevrearti07 TÜİSAG Üyesi

Aynen ben de 19.5 olanı yaptım ama o normal ortamda galiba

21. Sorgulayan Adam

Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

Cevap kesinlikle "Bir Veya Birden Fazla Cismin Sıkıştırması, Ezmesi,Batması, Kesmesi" olacaktır. SGK'nın web sitesinde yıllık bölümünden kaza istatistik verilerine ulaşılabilir.

800- Bir Veya Birden Fazla Cismin Sıkıştırması, Ezmesi,Batması, Kesmesi - 19579
    400- Makinelerin Sebep Olduğu Kazalar- Accident caused by machinery 13401
    700- Düşen Cisimlerin Çarpıp Devirmesi Struck by falling objects -11088
    300- Kişilerin Düşmesi - Falls of persons - 8451

First Safety, Serdengeçti86, Yojimbo ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica