18 Ağustos 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burdan Paylaşabilirsiniz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

18 Ağustos İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Soruları Sizce Nasıldı ?

Anketin kapanma tarihi 13 Ekim 2013.
  1. Çok Kolay

3,1%
  2. Kolay

3,6%
  3. Orta

16,0%
  4. Zor

48,8%
  5. Çok Zor

28,5%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Mech_06

Mech_06 TÜİSAG Üyesi

Eşit basınçlı şalomalar
    Gazlar şalomanın mikserine regülatörden çıkış basınçları ile gelirler. Bu tip şalomalarda oksijen ve asetilen gazı basınçları yaklaşık olarak birbirine eşittir. Bu tip şalomalar genellikle kalın parçaların kaynağında kullanılır.

İşlemTüpleri ve vanaları kontrol edin,
    Uygun kapasitedeki regülatörleri tüplere bağlayın,
    Tüplerin vanalarını açın, kaçak olup olmadığını kontrol edin,
    Asetilen ayar düğmesini açın ve gazı tutuşturun,
    Oksijen ayar düğmesini açın, alevi ayarlayın ve kaynağı yapın,
    Oksijen ayar düğmesini kapatın,
    Tüpleri kapatın ve önce oksijeni sonra asetileni blöf edin

Enjektörlü tip şalomalarBu tip şalomalar daha ziyade ince parçaların kaynağında kullanılır. Düşük basınçtaki asetilen gazı, daha yüksek basınçtaki oksijen gazının hızından yararlanılarak şalomaya sürüklenir.
    İşlem Tüpleri ve vanaları kontrol edin,
    Uygun kapasitedeki regülatörleri tüplere bağlayın,
    Tüplerin vanalarını açın, kaçak olup olmadığını kontrol edin,
    Oksijen ayar düğmesini açın,
    Asetilen ayar düğmesini açın,
    Karışımı tutuşturan, alevi ayarlayın ve kaynağı yapın,
    Önce asetilen gazı ayar düğmesini kapatın,
    Oksijen ayar düğmesini kapatın,
    Tüpleri kapatın ve önce oksijen sonrada asetileni blöf edin.

İki tip var. amaca göre şaloma tipi farkettiriyor.

Doğan Hasanoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  2. arda ozturk

arda ozturk TÜİSAG Üyesi

cevap kesinlikle 19.5 yillardir maden muhendisligi derslerinde boyle anlatiliyo zaten, normal ortami var mi oksijen bu .) her yerde ayni miktarda olmasi lazim

3. Deryagüler

Deryagüler TÜİSAG Üyesi

Boyle bir soru C sinifi isg sinavinda var miydi ben neden hatirlamiorm ama ya o kdr kontrol ettim tum sorulari isaretledigime eminim hafizam doldu herhalde ama vardiysa da 1 yildir hep 1 yildi zaten

4. Deryagüler

Deryagüler TÜİSAG Üyesi

Bu soru iptal olmali isveren,proje sorumlusu ve uygulama koordinatoru ucu de dogru yonetmelige gore sorunun kokunde yonetmelige gore mi soruyodu

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Deryagüler

Deryagüler TÜİSAG Üyesi

Cvp
    A

6. erkbozk

erkbozk TÜİSAG Üyesi

Biraz arastirma yapinda burda oyle konusunuz.her ulkenin kabul ettigi degerler farkli abd 19,5 rusya 20 turkiye19.okuldaki hocaniz abd kaynakli bir kitaptan kopyala yapistir yapti diye yetkili merciler tArafindan belirlenmis degerlerin degismesi soz konusu olmaz.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Onur Gül

Onur Gül TÜİSAG Üyesi

Sınavla alakalı söylenecek çok fazla şey var.Zaten söyleyeceklerimin çoğunu sizler söylemişsiniz.Ben farklı birşey söylemek istiyorum.Konuda yer alan anketi "çok kolay" şeklinde değerlendiren arkadaşlar siz bizlerle aynı sınava girmediniz mi acaba? Yapmayın etmeyin...

bbaşar, mondaynay ve Deryagüler bu yazıya teşekkür etti.
  8. can.kavuzlu

can.kavuzlu TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar önce oksijen sonra asetilen dogru cevap
    49. saniyede cümle aynen şu şekilde önce oksjine açılır sonra asetilen
    lütfen izleyin.

Yojimbo bu yazıya teşekkür etti.
  9. tugalpt

tugalpt TÜİSAG Üyesi

ALFA : İnce bir kağıt tabakası veya cildimiz
    tarafından soğurulur.
    • BETA : İnce bir metal tabakası tarafından
    soğurulur..
    • GAMA : Giricilik özelliği daha fazla olup
    kurşun ve beton gibi yoğun malzemelerde
    soğurulur.
    • NÖTRON : Parafin, beton, su gibi hidrojence
    zengin ortamlarda soğurulur

nosh bu yazıya teşekkür etti.
  10. emre28

emre28 TÜİSAG Üyesi

insan davranışlarını konu almaya bilir .ülkeler arasında uluslar arası hukuk var insan değil konusu.tüzel kişiler var...

11. çiğdem erşahan

çiğdem erşahan TÜİSAG Üyesi

Aynen ben de farkettim ve barajı işaretledim.

12. Ercan Mattaoğulları

Ercan Mattaoğulları TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar ben Çalışma Bakanı Sn.Faruk Çelik'e bu yapılan sınavın saçmalıkları ile ilgili tweetler gönderdim.Ekteki PDF dosyasından bakabilirsiniz.Sizlerde tweet gönderin.Mağduriyetimizi anlatın.

Adresi: https://twitter.com/csgbfarukcelik

tuanaada, Yojimbo ve allerjik bu yazıya teşekkür etti.
  13. aydın681968

aydın681968 TÜİSAG Üyesi

Şuraya bak 76 sayfa olmuş forumda hemen hemen herkes şu soruda ben bunu cevapladım. doğru olmalı gibi yorumlarda bulunuyor. Kimse soruları doğru bile hatırlamıyor. Ya arkadaşlar yönetmelikler önünüzde soruyu hatırlıyorsan cevabı yönetmeliklere göre yaz. İnsanların Kafalarını karıştırmayın.

abbassahbey bu yazıya teşekkür etti.
  14. tuanaada

tuanaada TÜİSAG Üyesi

Madde 459 - Motorlu arabaların klakson, çan veya zil sesleri, işyerindeki diğer sinyal seslerinden farklı, diğer makinaların meydana getirdiği gürültüleri bastıracak kadar kuvvetli ve titiz olacak ve aynı işyerinde çalışan çeşitli motorlu arabalar için aynı ses tonu kullanılacaktır yani 2 yanlış oluyor cevap 1 ve 3 bence

myildiz_tr bu yazıya teşekkür etti.
  15. Serdengeçti86

Serdengeçti86 TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar Maden ve taş ocakları işletmelerinde ve tünel yapımında alınacak işçi sağlığı ve iş güvenliği tüzüğünde aynen şöyle yazıyor
    İçinde çalışılamayacak hava

Madde 162 – Havasında % 19 dan az oksijen, % 2 den çok metan, % 05 den çok karbondioksit ve diğer tehlikeli

gazlar bulunan yerlerde çalışılamaz.

Oksijen miktarı azalan veya yanıcı, parlayıcı ve zararlı diğer gazlarınkarışmasıyla bozulan yahut çok ısınan hava

akımları, diğer çalışma yerlerinden geçmesine meydan verilmeden, derhal ve en kısa yoldan, ocak dışına atılır.

İşçileri, havanın bozulmasından, ısınmasından ve oksijen azalmasından ilerigelen olumsuz etkilerden korumak için,

gerekirse, çalışma alanı ve zamanı sı-nırlanır.

16. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

Tüzüğün dayandığı 2 inci madde ipta ledildi. Böylece tüzüğün dayanağı kalmadı. Tüzük 4857 nin 2 inci maddesine dayanılarak yayımlanmış. Peki 2 inci madde nerde? yok.
    bize kursta böle dediler.. tüzük yok dediler.. tüzüğü hala kaldırmak için yeni bir tüzük mü yapmak lazım?
    zannetmem.. o kadar insan ynalışmı biliyor sence?

17. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar dartılmayın ama siz nasıl eğitim aldınız? gece ve gündüz vardiye geçişlerinde dinlenme süresi 11 saat. açık ve net yönetmelikte var.. neyi tartışıyoruz anlamadım?

18. yagmurceylin001

yagmurceylin001 TÜİSAG Üyesi

hala iki soru tartisiliyor

19. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

iptal edilen soru son çıkan yasada doğru kabul edilmiyor. mayıs sınavında da iptal edilenler çıkarıldı. kalan soru üzerindne hesaplandı. iptal sorularda doğru ynaıtlarınız varsa eyvah.. daha çok puan kaybolur :(

20. erkbozk

erkbozk TÜİSAG Üyesi

çıkan sorunun iptali diyede mi bir yasa çıktı.bu nasıl bir mantıktır.bu kadar insan bugün açıklanacak soru ve cevaplardan sonra bile hala içi rahat etmiyecek ozaman.toplam 100 tane soruyu hazırlayıp yanlış olmadığı kanaatına varmak bukadar mı zor.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica