18 Ağustos 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burdan Paylaşabilirsiniz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

18 Ağustos İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Soruları Sizce Nasıldı ?

Anketin kapanma tarihi 13 Ekim 2013.
  1. Çok Kolay

3,1%
  2. Kolay

3,6%
  3. Orta

16,0%
  4. Zor

48,8%
  5. Çok Zor

28,5%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

1. Çoğu sınavdan önce demişti anket önce başladı
    Benimde 1 oyum var sınavdan önce

siyamjam bu yazıya teşekkür etti.

2. Hayır önce oksijen yakılır
    Berber
    Bu 2 sorunun cevabı böyle çıkacak

3. Sorgulayan Adam

Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

Tanımlar
    Madde. 4
    e) İş Hijyeni Ölçüm, Test ve Analizi: Çalışma ortamında bulunan, çalışanların sağlığını
    olumsuz yönde etkileyebilecek her türlü fiziksel (gürültü, titreşim, aydınlatma, iyonlaştırıcı
    olmayan radyasyon, vb.), kimyasal (toz, gaz, buhar vb.) ve biyolojik (virüs, bakteri, mantar,
    vb.) etkenlerin nicelik ve nitelik tayininin yapılmasını,

Odyometrik ölçümler iş hijyeni kapsamında değerlendiriliyor.

Serdengeçti86 bu yazıya teşekkür etti.
  4. siyamjam

siyamjam TÜİSAG Üyesi

neyse bu saatten sonra çok tartışmanın anlamı yok görüldüğü gibi her kafadan farklı bir ses çıkıyor

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Len yoksa saat 10 da açıklanacağını bu damı yalan dı
    Ya ne kadar bilgi kirliliği var
    Yanlış öğrendiğimiz bilgiler yüzünden kalıyoruz
    Hala emin olmadan bi yerinden sağlayanlar var

6. Savaş YAVUZYUĞRUK

Savaş YAVUZYUĞRUK TÜİSAG Üyesi

Meb le yetkili biriyle görüşmede iptal edilen sorular kimseye eklenmedi dedi ben sınavdan once 66 hesapladım iptal edilenlerden de iki soru vardı işime yarayan eklenmedi bu ve bunun gibi cok arkadaş var 18 mayıs mahkemelik şimdi

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. imrenlim

imrenlim TÜİSAG Üyesi

sınavdan sonra hatırlayabildiğim soruları kontrol ettiğimde kazanırım dedim.ama burda 89-99 diye yezılanları okuyunca hiç
    ümidim kalmadı.artık açıklayında şu soruları ne olacaksa olsun

8. Kaan SAKA

Kaan SAKA TÜİSAG Yönetici Admin

Savaş bey merhaba,
    Bu yorumunuzu kaynak göstererek açıklamanız gerekmektedir. Aksi taktirde böyle mesaj yazmanız yanlıştır.
    İyi çalışmalar.

halil1203 ve İşGüvUzman bu yazıya teşekkür etti.
  9. Hakan ÖZTÜRK

Hakan ÖZTÜRK TÜİSAG Üyesi

Bu soruları hazırlayanları aynı sınava soksak kesin sınavı geçemezdi.

10. Sorgulayan Adam

Yapacağımız işte sana göre, bana göre diye bir yaklaşım kabul edilemez. Verdiğiniz her bilgininin dayanağı yasa, tüzük , yönetmelik vb. olmalıdır.

11. Savaş YAVUZYUĞRUK

sınav soru ve cevapları ögleden sonra açiıklanır

12. nosh

nosh Guest

Yalnız 89 soruyu hatırlayan arkadaşlar abcd şıklarındaki dizilişleri bile aynı hatırlamış.tebrikler :)

13. Savaş YAVUZYUĞRUK

Kaynak telefonla yapilan meb gorusmesidir bu k8nuda sitede oguz tasdelen bey var arayip gorusebilirsiniz

14. siyamjam

siyamjam TÜİSAG Üyesi

MEB arayan oldumu ne zaman yayınlanacak diye

15. fahrettin2005

fahrettin2005 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşım ,

18 mayıs sınavına girdim sınav sonunda 65 doğrum vardı. iptal edilen 5 sorudan 3 ünü yanlış yapmıştım. onu da ekleyince 68 oluyordu ve ben 68 le kaldım. Aynı şekilde kardeşim cevap şıkkını sınav giriş kağıdına yazmıştı ve çıkıçta 69 doğrusu olduğunu gördü. Siptal edilen 2 sorusu yanlış olduğundan eklendi ve 71 le geçti. Yani sorular eklendi 18 mayısta. İnsanların kafasını karıştırmayın derim.

W.SNEİJDER bu yazıya teşekkür etti.
  16. nosh

nosh Guest

Yalnız 89 soruyu hatırlayan arkadaşlar abcd şıklarındaki dizilişleri bile aynı hatırlamış.tebrikler :)

Hakan ÖZTÜRK bu yazıya teşekkür etti.
  17. Benim arkadaşım nasıl iptal edilen sorular sayesinde geçti peki

18. SEDA _FER

SEDA _FER TÜİSAG Üyesi

Aynı ses olursa nasıl ayırt edeceksin dışardaki araç ile fabrika içindeki aracın sesini ?

19. Bende anlam veremedim
    Ama cevapları yanlış almışlar

20. nosh

nosh Guest

89 taneyi hatırladın hatta şıkların a,b,cd dizilimine kadar bari geriye kalan 11 tanesinede hatırlasaydın.buda KPSS de beyaz kalem yayınları gibi 97 soruyu hatırlayıp 3 soruyu hatırlayamamaya benziyor.

21. Sorgulayan Adam

Ben de aynı mantıkla soruyu sizin gibi değerlendirmiştim. Ama bahsi geçen metinin bulunduğu İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Tüzüğü'nde ilgili madde aşağıdadır.

MADDE 459 - Motorlu arabaların klakson, çan veya zil sesleri , işyerindeki diğer sinyal seslerinden farklı, diğer makinaların meydana getirdiği gürültüleri bastıracak kadar kuvvetli ve titiz olacak ve aynı işyerinde çalışan çeşitli moturlu arabalar için aynı ses tonu kullanılacaktır.

Soruların cevapları mevzuata göre verileceğine göre yanlış yaptığımı kabul etmek durumundayım.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica