18 Ağustos 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burdan Paylaşabilirsiniz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

18 Ağustos İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Soruları Sizce Nasıldı ?

Anketin kapanma tarihi 13 Ekim 2013.
  1. Çok Kolay

3,1%
  2. Kolay

3,6%
  3. Orta

16,0%
  4. Zor

48,8%
  5. Çok Zor

28,5%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Deryagüler

Deryagüler TÜİSAG Üyesi

peki yükü neden yayarız? mometi yani dengeyi sağlamak için iki seçenekte doğru soru iptal olmalı ben itiraz edicem başlicam tüzüklerine,yönetmeliklerine ezber değil mantık yapsınlar!

Tersiyer bu yazıya teşekkür etti.
  2. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar ben şimdi soruları inceleyeceğim.
    Kursu aradım. mer-i müfradat bilgisi yazılı mı gitmi,ş onlara nasıl gitmiş sölicekler.
    sorulara itiraz hakkımı kullanacağım. Sizlerden de destek bekliyorum.
    Zira iptal sorular kesinlikle avantaj. + olarak hesabımıza geçecek. bu 14 soruyu doğru yapanda birşey kaybetmeyecek..

yalnız bu forumda bişi okudum, bir arkadaş mayısta girmiş.. iptal sorular 5 adetmiş. hepsini yapmış. ancak iptal olunca 65 de mi kalmış geçememiş.
    Bu arkadaşımız hala buralarda mı?

3. emrahgures

emrahgures TÜİSAG Üyesi

bırakın sağı solu.. MEB de yayınlandı sorular.Buyrun

Ekli Dosyalar:

Ali Üstün bu yazıya teşekkür etti.
  4. mehmet celal

mehmet celal TÜİSAG Üyesi

36 yanlış yaptım nasıl sorularda hata yapmışım hemde konuşulmadı bile 4 metre çıktı yükseklik neler neler 90 yapanlar nerdeeeee

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. First Safety

First Safety TÜİSAG Üyesi

Kontrol ettim, 69-70 arasında doğru cevap sayım, sanırım kalıyorum :(

6. haktan121

haktan121 TÜİSAG Üyesi

aynen bende 67 yım su an 3 soru ıptal olursa belkı gecerım saglık olsun

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Harry5858

Harry5858 TÜİSAG Üyesi

tam tersi olmasın,,,patlayıcı ortama ateşle yaklaşma mantığıyla düşünürsek.[/quote]

Haklısın. Terimlerin yerlerini karıştırmışım. Altta, MEB yayını bir kaynakta güzel bir açıklama ekliyorum. Teşekkürler.

Kaynak alevi elde edilmesi için önce üfleç üzerinde bulunan oksijen valfı açılır. Ardından
    asetilen valfı açılır ve zaman kaybedilmeden çakmak yardımıyla karışımın alev alması
    sağlanır. Bu bir kuraldır. Aksi davranışların sonuçlarını bilmeyenlerce bir anlam ifade etmemesi
    de doğaldır. Bu nedenle kuralın nedenlerinin anlaşılması, aksi uygulamaların yapılmasıyla
    doğacak sonuçların gözden geçirilmesiyle anlaşılır. Yanma olayının gerçekleşmesi için
    önce asetilen valfının açıldığını varsayalım. Oksijeni açmadığınız taktirde yanma yine gerçekleşecektir.
    Çünkü yanıcı gaz (bu örnekte asetilen olduğu varsayılmıştır) havadan aldığı oksijen
    sayesinde yanacaktır, ancak alev oldukça güçsüz ve islidir. Ardından hemen oksijeni açsanız
    bile başarılı bir yanma elde etmeniz mümkün olmayacak, çoğu kez alev hemen sönecektir.
    Üflecin söndürülmesinde ise öncelikli olarak yanıcı gaz valfı kapatılır. Daha sonra da
    oksijen valfı kapatılır.

8. Burcu Ülker

Burcu Ülker TÜİSAG Üyesi

iptal sorular ne zaman açıklanıyor arkadaşlar bilgisi olan var mı?

9. juti_juti

juti_juti TÜİSAG Üyesi

evet arkadaşlar özellikle 2. defa sınava giripte sınavı kötü geçen arkadaşlar için hayati önem teşkil ediyor bu konuda bilgisi olan varsa bilgilendirirse sevinirim...

10. nosh

nosh Guest

NOTLARDA Nötron Parafin, beton, su gibi hidrojence zengin ortamlarda soğurulur diyor.Plastikle ne ilgisi var ???

11. Görkem DEMİRÖRS

Görkem DEMİRÖRS TÜİSAG Üyesi

76 aldım hadi hayırlısı ...

12. Kamil46

Kamil46 TÜİSAG Üyesi

69 kesin 1 şüpheli kaldım sanırım:(

13. Mert B.

Mert B. TÜİSAG Üyesi

A kitapçığı 17. soruyu biri bana açıklasın ,çıldırtmayın beni !!

14. Mehmet SEKER

Mehmet SEKER TÜİSAG Üyesi

Evet kitapçıktada görüldü ki soruda KARBONMONOKSİT soruluyo ama cevaplar KORBONDİOKSİT in sınır değerleri. sadece A seçeneğinde var onda da diğer değerler yanlış. soru %100 İPTAL olması gereken bi soru. yanlış yapanlar 1 net fazla düşünebilirler bence.

SİBEL AKÇALI bu yazıya teşekkür etti.
  15. Kamil46

Kamil46 TÜİSAG Üyesi

d yaptım cevap a imiş

16. qeranimo

qeranimo TÜİSAG Üyesi

aynen bnde katılıyorum risklerin değerlendirmesini uygulamadamı yapıcaz?
    kaza olunca bu böle olmuyomuş değiştirelim mi diycez tam türkiye usulü çözüm

17. Kamil46

Kamil46 TÜİSAG Üyesi

itiraz edelim arkadaşlar

18. Basri ACAR

Basri ACAR TÜİSAG Üyesi

Herkese geçmiş olsun. Sanırım yeterli başarıya ulaşamadım. Ancak bu sınavın, diğer sınavlara bakarak söylüyorum, bu kadar detaylı ve ikili çelişkide çok fazla bırakan sorular olacağını açıkçası beklemiyordum. Tabii ki çok kolay olmamalı ancak, neticede herkesin iki hakkı var verilen emeklere ve harcanan paralara yazık oluyor biraz. İnşallah, eğer olursa tabi, iptal olana sorularla herkesin gönlünden geçen gerçekleşir. Başarılar dilerim...

19. Mehmet SEKER

Mehmet SEKER TÜİSAG Üyesi

Aynen sorunun bana göre 3 cevabı var. acaba yer alır diye mi soracaklardıda son anda mı caydılar arkadaş. nası bi soru o ya

20. erkanbey

erkanbey TÜİSAG Üyesi

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica