18 Ağustos 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burdan Paylaşabilirsiniz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

18 Ağustos İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Soruları Sizce Nasıldı ?

Anketin kapanma tarihi 13 Ekim 2013.
  1. Çok Kolay

3,1%
  2. Kolay

3,6%
  3. Orta

16,0%
  4. Zor

48,8%
  5. Çok Zor

28,5%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Tersiyer

Tersiyer TÜİSAG Üyesi

b grubu 91. soruda yapı işlerinde sağlık güvenlik yönetmeliğine göre hangisi yapılan işteki ilerlemeleri ve meydana gelen
    değişiklikleri dikkate alarak sağlık ve güvenlik planında gerekli düzenlemeleri yapan veya yapılmasını sağlayan kişidir sorusunun cevabına UYGULAMA KOORDİNATÖRÜ denmiş.ben kurstan aldığım bilgiye göre ne olursa olsun sorumluluk hep İŞVEREN e aitti.bu soruda nasıl İŞVEREN atlanmış anlamadım.bu sorunun yasal bir dayanağı var mı?yoksa bu da iptal edilmesi gerekli.

bbaşar bu yazıya teşekkür etti.
  2. hüseyin turan

hüseyin turan TÜİSAG Üyesi

A Kitapçığı 58. ve 85.i soruların iptali yüksek ihtimal, 17. soru için tüzük veya yönetmelikten dayanak bulmak gerek.

3. şirvan kırkağaç

şirvan kırkağaç TÜİSAG Üyesi

tecritten sonra ikame gelir allam delircem

4. şirvan kırkağaç

mesela emülsiyon mudur nedir koca yangın şemasında engelleme yazıyo cevap emülsiyon mudur nedir

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Mehmet SEKER

Mehmet SEKER TÜİSAG Üyesi

kimmiş o ya sen şu iki cümleden ne anlıyon hala aynı şeyleri soruyosunuz
    * Cevap anahtarında hata olması ve bu hususun komisyon kararı ile belirlenmesi sonucunda ilgili soru/sorular iptal edilmeyecektir. Cevap anahtarı hatalı bulunan soru/soruların, doğru şık/şıkları dikkate alınmak suretiyle değerlendirme yapılacaktır.

* Değerlendirme sırasında hatalı soru/sorular çıkması durumunda, hatalı bulunan soru/soruların şıkları doğru kabul edilerek 100 puan üzerinden değerlendirilecektir.

6. Mehmet SEKER

Mehmet SEKER TÜİSAG Üyesi

o en az 5m nerde yazıyo sana zahmet yerini tam söyleyebilirmisin. notlarda öle yazıyoda yönetmelikte bulamadım

7. hakan35

hakan35 TÜİSAG Üyesi

tecrit mühendislik faaliyetlerine giriyor ortadan kaldırma değil, onun için 2. sıradaki durum ikamedir.

8. titanyum1979

titanyum1979 TÜİSAG Üyesi

17.sorudaki yanlışlık nedir. Bilgisi olanlar paylaşabilir mi?

9. önder aydın

önder aydın TÜİSAG Üyesi

67 de kaldım iptal soru lazım bana

10. diyap

diyap TÜİSAG Üyesi

74 geliyor banada şu anki doğrulara göre darısı hepinize

11. tasan

tasan TÜİSAG Üyesi

çok kritik durumdayım 67-68 tane doğrum var,

durumu benim gibi olan arkadaşlar ve sizlerle kesin itiraz gerektiren sorularda yardımcı olmanızı rica ediyorum...

12. igu ilknur

igu ilknur TÜİSAG Üyesi

B Kitapcığı,49 soru olan vinçlerle ilgili sorunun cevabına itiraz edeceğim,cevap b şıkkı olmalı.Bir hesaba para mı yatırmak
    gerekiyor, hangi hesaba,ne zaman yatırmak gerekiyor, bilen var mı?

13. şirvan kırkağaç

beyinler iyice sulandı artık bildiğimizden de emin değiliz..

14. Tersiyer

Tersiyer TÜİSAG Üyesi

a grubu 81 ve b grubu 91. soruda yapı işlerinde sağlık güvenlik yönetmeliğine göre hangisi yapılan işteki ilerlemeleri ve meydana gelen
    değişiklikleri dikkate alarak sağlık ve güvenlik planında gerekli düzenlemeleri yapan veya yapılmasını sağlayan kişidir sorusunun cevabına UYGULAMA KOORDİNATÖRÜ denmiş.ben kurstan aldığım bilgiye göre ne olursa olsun sorumluluk hep İŞVEREN e aitti.bu soruda nasıl İŞVEREN atlanmış anlamadım.bu sorunun yasal bir dayanağı var mı?yoksa bu da iptal edilmesi gerekli.

15. MUSTAFA334433

MUSTAFA334433 TÜİSAG Üyesi

risklerin değerlendirilmesi planlama aşamasında gerçekleşir egitim ise uygulama aşamasındadır ohsas18001 yönetim sisteminde böyledir

16. hakan35

hakan35 TÜİSAG Üyesi

evet doğru bilmiyorum. sen öyle düşünmeye devam edebilirsin. ama ben sana yinede açıklamaya çalışayım. ben tecrit toplu koruma değil demedim, zaten ikamede toplu korumaya girmektedir. tehlike kaynaklarında her zaman ilk adım tehlikeyi tamamen ortadan kaldırmaktır. tecritte tehlikeyi tamamen ortadan kaldırmış olmuyorsun kısmen kaldırmış oluyorsun ve ayrıca zaten mühendislik faaliyetleri sonucunda tecriti gerçekleştirmiş oluyorsun. bilmem anlatabildim mi? onun için sorunun cevabı ikame. yok şu soru yanlış yok bu soru yanlış deyipte insanları umutlandırmadan önce iyice araştırma yapalım...

17. kimyagerkaya

kimyagerkaya TÜİSAG Üyesi

bencede bu soru hatalı..

18. nosh

nosh Guest

UMUTLARI YEŞERTMEK ADINA :)

A KİTAPÇIĞI 35.SORU İÇİN YANLIŞ OLAN BETA DEMİŞ AMA NÖTRONDA YANLIŞ...
    TÜRKİYE ATAM ENERJİSİ KURUMUNDAN ALINTIDIR. http://www.cygm.gov.tr/CYGM/Files/Guncelbelgeler/Radyasyon_olcum_sunum.pdf
    •ALFA:İnce bir kağıt tabakası veya cildimiz tarafından soğurulur. •BETA:İnce bir metal tabakası tarafından soğurulur..•GAMA : Giricilik özelliği daha fazla olup kurşun ve beton gibi yoğun malzemelerde soğurulur.•NÖTRON : Parafin, beton, su gibi hidrojence zengin ortamlarda soğurulur.

A KİTAPÇIĞI 58. SORUNUN CEVABI YANLIŞ...YÖNETMELİKTE ŞÖYLE YAZIYOR.... Madde 387 - Açık havada çalışan vinçlerin kabinleri kapalı olacak ve bunların operatöre en geniş görüş alanını sağlayacak şekilde yukarı kaldırılabilen sürgülü pencereleri bulunacak ve soğuk havalarda, uygun şekilde ısıtılacaktır. Madde 388 - Hareket halindeki vinç kabinleri içinde veya vinç arabaları üzerinde, yalnız görevli kimseler bulunacak ve vinç operatörleri, hiç bir kimsenin yük üzerine binmesine veya boş halat veya kancalara asılmasına izin vermeyecektir.

Fatih_61 ve HALİL YÜKSEL bu yazıya teşekkür etti.
  19. şirvan kırkağaç

sen iice çorba yaptın :) cevap mutlaka cebri ve suni havalandırma mutlaka hem alttan hem üstten havalandırma olacak. suni havalandırma gerekirse olacak mutlaka ikiside şart değil bi de burdan bak olaya

20. kizilsakal42

kizilsakal42 TÜİSAG Üyesi

Bu ne böyle yaa..Saçma sapan bir sürü yanlış soru üstüne uygulamaya konmamış veya sürekli değişen tüzük,yönetmelik...Adam akıllı soru hazırlasalar şaşarım..BU SINAVIN KOMPLE İPTALLL OLMASI GEREK....!

21. nosh

nosh Guest

UMUTLARI YEŞERTMEK ADINA :)

A KİTAPÇIĞI 35.SORU İÇİN YANLIŞ OLAN BETA DEMİŞ AMA NÖTRONDA YANLIŞ...
    TÜRKİYE ATAM ENERJİSİ KURUMUNDAN ALINTIDIR. http://www.cygm.gov.tr/CYGM/Files/Guncelbelgeler/Radyasyon_olcum_sunum.pdf
    •ALFA:İnce bir kağıt tabakası veya cildimiz tarafından soğurulur. •BETA:İnce bir metal tabakası tarafından soğurulur..•GAMA : Giricilik özelliği daha fazla olup kurşun ve beton gibi yoğun malzemelerde soğurulur.•NÖTRON : Parafin, beton, su gibi hidrojence zengin ortamlarda soğurulur.

A KİTAPÇIĞI 58. SORUNUN CEVABI YANLIŞ...YÖNETMELİKTE ŞÖYLE YAZIYOR.... Madde 387 - Açık havada çalışan vinçlerin kabinleri kapalı olacak ve bunların operatöre en geniş görüş alanını sağlayacak şekilde yukarı kaldırılabilen sürgülü pencereleri bulunacak ve soğuk havalarda, uygun şekilde ısıtılacaktır. Madde 388 - Hareket halindeki vinç kabinleri içinde veya vinç arabaları üzerinde, yalnız görevli kimseler bulunacak ve vinç operatörleri, hiç bir kimsenin yük üzerine binmesine veya boş halat veya kancalara asılmasına izin vermeyecektir.

şirvan kırkağaç ve Selçuk Çiftlik bu yazıya teşekkür etti.
  22. hakan35

hakan35 TÜİSAG Üyesi

sizin fabrikada durum nedir bilmiyorum ama tecrübelerime dayanarak büyük ihtimalle ikame edilebilecek bir durum olmadığı için müfettiş arkadaşlarımız tecrit diye bağırmışlardır.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica