18 Ağustos 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burdan Paylaşabilirsiniz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

18 Ağustos İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Soruları Sizce Nasıldı ?

Anketin kapanma tarihi 13 Ekim 2013.
  1. Çok Kolay

3,1%
  2. Kolay

3,6%
  3. Orta

16,0%
  4. Zor

48,8%
  5. Çok Zor

28,5%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. isgosman07

isgosman07 TÜİSAG Üyesi

vinç sorusu kesin yanlış !

şirvan kırkağaç bu yazıya teşekkür etti.
  2. güldeenn

güldeenn TÜİSAG Üyesi

bence abartacak kadar yanlış seyler yok sınavda..herkes yanlış bildiği seyi doğru yaptığını düşünerek itiraz ediyo...ben iki soruda hata olduğunu düşünüyorum biri ekranlı araçlardaki sekil sorusu biride kaynaktaki 5mden fazla olacak...onlarada kesin yanlış diyemiyorum bütün notlarda böle yazıyo sadece ona dayanarak

3. şirvan kırkağaç

şirvan kırkağaç TÜİSAG Üyesi

kabin açık olcakmış iyi ölsün operatör haha :D

eymen onar bu yazıya teşekkür etti.
  4. güldeenn

güldeenn TÜİSAG Üyesi

arkadaşım bu dediklerin ohsasta planlama aşamasında ama puko döngüsünde uygulama aşamasında iyice öğren

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Sercan ARSLAN

Sercan ARSLAN TÜİSAG Üyesi

tabi canım vinç sorusu neye daynarak doğru yada madendeki % li sorular doğrumu sence radyasyon sorusu türkiye atom enerjisi verilerine bakılırsa iki yanlış var soruda sen cıkmıssın iki normal sorunun iptal olabileceğini söylüyorsun gel bahse girelim hangi sorular iptal olacagına dair vinç ve maden sorusu kesin iptal olacak....

kalewra ve şirvan kırkağaç bu yazıya teşekkür etti.
  6. güldeenn

güldeenn TÜİSAG Üyesi

hayır değil ben yönetmelikten baktım böyle olacak cevabı bnde yanlış yapmışım ama cevaba sınavdan çıkınca bakmıştım hemen

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. MUSTAFA334433

MUSTAFA334433 TÜİSAG Üyesi

planlama 17.soru
    %19,%2,%0.5 85.soru
    vinç 58.soru
    benim sizlerden anladığım kadarıyla bu üç sorunun iptal olması lazım ihmal edilmez inş hepinize teşekkürler başarılar...

8. güldeenn

güldeenn TÜİSAG Üyesi

sizin hatalı bulduğunuz sorların çoğu bnimde yanlış yani iptal edilirse işime gelir...ama herkes herşeye yanlışdiyo kesin bi dayanakgösterin

9. şirvan kırkağaç

ohsasta öyle pukö de öle değilmiş biri az önce yazdı

10. nosh

nosh Guest

A KİTAPÇIĞI 35.SORU İÇİN
    YANLIŞ OLAN BETA DEMİŞ AMA NÖTRONDA YANLIŞ
    TÜRKİYE ATAM ENERJİSİ KURUMUNDAN ALINTIDIR. http://www.cygm.gov.tr/CYGM/Files/Guncelbelgeler/Radyasyon_olcum_sunum.pdf

•ALFA:İnce bir kağıt tabakası veya cildimiz tarafından soğurulur. •BETA:İnce bir metal tabakası tarafından soğurulur..•GAMA : Giricilik özelliği daha fazla olup kurşun ve beton gibi yoğun malzemelerde soğurulur.•NÖTRON : Parafin, beton, su gibi hidrojence zengin ortamlarda soğurulur.

--------------------------------------------

A KİTAPÇIĞI SORU 47
    Doğru kabul edilen cevap : A

Yasal veya literatürdeki dayanağı

İşçilerin Eğitimi ve Bilgilendirilmesi
    Madde 8 — Elle yapılan taşıma işlerinde, işçilerin bilgilendirilmesi ve eğitimi ile ilgili olarak aşağıdaki hususlara uyulacaktır:
    a) İşveren, İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetmeliğinin 10 uncu maddesindeki hususlarla birlikte, bu Yönetmelik uyarınca sağlık ve güvenliğin korunmasına yönelik alınan tedbirler hakkında işçileri ve/veya temsilcilerini bilgilendirecektir.

İşveren, elle taşıma işlerinde işçiler ve/veya temsilcilerine taşınan yükle ilgili genel bilgileri ve mümkünse yükün ağırlığı ile eksantrik yüklerin ağır tarafının ağırlık merkezinin yeri hakkında, kesin bilgileri vermekle yükümlüdür.

-----------------------------

A KİTAPÇIĞI SORU 58

Doğru kabul edilen cevap : C
    Olması gereken cevap : b

Yasal veya literatürdeki dayanağı
    Madde 387 - Açık havada çalışan vinçlerin kabinleri kapalı olacak ve bunların operatöre en geniş görüş alanını sağlayacak şekilde yukarı kaldırılabilen sürgülü pencereleri bulunacak ve soğuk havalarda, uygun şekilde ısıtılacaktır.
    Madde 388 - Hareket halindeki vinç kabinleri içinde veya vinç arabaları üzerinde, yalnız görevli kimseler bulunacak ve vinç operatörleri, hiç bir kimsenin yük üzerine binmesine veya boş halat veya kancalara asılmasına izin vermeyecektir

11. güldeenn

güldeenn TÜİSAG Üyesi

nesi yanlış anlamıyorum...kapısı kapalı olcak demiş ..zaten vinçte adam tasımak ve halatlarına asılmak yasak... bnde yanlış yaptım bu soruyu ama hatasını göremedim açıklasın biri

12. Sercan ARSLAN

A KİTAPÇIĞI 58. SORUNUN CEVABI YANLIŞ MI YÖNETMELİKTE ŞÖYLE YAZIYOR....

Madde 387 - Açık havada çalışan vinçlerin kabinleri kapalı olacak ve bunların operatöre en geniş görüş alanını sağlayacak şekilde yukarı kaldırılabilen sürgülü pencereleri bulunacak ve soğuk havalarda, uygun şekilde ısıtılacaktır.
    Madde 388 - Hareket halindeki vinç kabinleri içinde veya vinç arabaları üzerinde, yalnız görevli kimseler bulunacak ve vinç operatörleri, hiç bir kimsenin yük üzerine binmesine veya boş halat veya kancalara asılmasına izin vermeyecektir.
    bu vinç sorusu ilk cümlede kabinlerin kapalı olduğu yazmaktadır...

13. nosh

nosh Guest

Gerçi mümkünse dediği için bu ibareye takılmış olmalılar...

14. şirvan kırkağaç

hele o vinç sorusu gülüyorum ya :)

15. Serdengeçti86

Serdengeçti86 TÜİSAG Üyesi

Açık havada çalışılan yerde operatör kabini nasıl açık olacak anlamış değilim mevsimsel şartlara göre bu adam kışın yazın ne yapacak

onuda geçtim şu ana kadar çalıştığım şantiyede bulunan vinçlerin hepsinin kabini kapalıydı

Kule vinç
    Teleskopik vinç
    Kafesli vinçler
    Sallama vinçleri

yani bu makinaların operatörlerinin hepsi dışarda çalışıyor ama operatör kabinlerinin hepsi kapalı

16. hakan korkmaz

hakan korkmaz TÜİSAG Üyesi

sana katılıyorum, açık havada kapalı kabin olmalı olması gereken cevap b

17. şirvan kırkağaç

yok bu sınavı hazırlayanların operatörleri robot :D

18. Sercan ARSLAN

Havasında %19 dan az Oksijen, % 2den fazla metan ve %0.5 den fazla karbondioksit bulunan ocaklarda çalışma yapılamaz
    Ocak içindeki havayı bölmek, bir tarafa yönlendirmek için kullanılan kapı sayısını en aza indirmek için ocak havalandırma sistemi yapılır
    burdada karbondioksit olması gerekirken karbonmonoksit yazılmıs yeterli değil misizce bunlar ki bu soruda 4 boşluk vardı...

19. güldeenn

güldeenn TÜİSAG Üyesi

vinç sorusu benimde yanlış...ve hukuk sorusuna itiraz etmen yersiz benim o da yanlış... risk soruları doğru... yük ağırlığınada mümkünse demiş yani olmayada bilir

20. güldeenn

güldeenn TÜİSAG Üyesi

ok bu yanlış iptal olsun dediğiniz gibi hatalı ki zatenbaşından beri herkes 4 boşluk var diyodu

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica