18 Ağustos 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burdan Paylaşabilirsiniz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

18 Ağustos İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Soruları Sizce Nasıldı ?

Anketin kapanma tarihi 13 Ekim 2013.
  1. Çok Kolay

3,1%
  2. Kolay

3,6%
  3. Orta

16,0%
  4. Zor

48,8%
  5. Çok Zor

28,5%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Fatih_61

Fatih_61 TÜİSAG Üyesi

cevaplarda yalnız 3 secenegı dogru olarak verılmıs.. sorudan kabınlerın kapalı olması gerekmez anlamı gelıyor. işçi saglıgı tuzugu madde 387 de acık acık kapalı olacagı yazıyor öncekı mesajlarda maddeyı tam olarak yayınlamıs arkadaslar

2. ayna42

ayna42 TÜİSAG Üyesi

eğitimde pukö planlama aşamasında yer almıyor

3. güldeenn

güldeenn TÜİSAG Üyesi

bi kere açık demiyo kapalı diyo düzgün bile okumamışsınız

4. Fatih_61

Fatih_61 TÜİSAG Üyesi

hocam eğitim kurslarının uzaktan eğitim kısımlarında verdikleri pdf dökümanlar yasal dosyalardır çunku çsgb tarafından ders ıcerıklerı belırlenıyor. öncekı mesajlarımda o dokumanlara göre ılk 3 sık uygulama son şık planlamadır ve 3 dogru cevap sorunun ıptalını gerektırır.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

MUSTAFA334433 ve cansu67 bu yazıya teşekkür etti.
  5. mehmet celal

mehmet celal TÜİSAG Üyesi

açıklıyorum dinle 1) hukuk yasadır ve yasada yasama organı tarafından çıkartılır temel vatandaşlık bilgisidir ama devletler arası hukukta insan doğası baz alınmaz tüzel kişilik vardır 2) puko sorusuna bakarsan zaten susarsın bence 3) vinç sorusunda yönetmeliklerde cevapla aynı bilgiler yok 4) yükün ağırlığını bilmezse elle taşıma yönetmeliğine göre sınırdan fazlasıysa hukuka aykırı davranır 5) beta ve nötron u kime göre değerlendireceğiz mebin labı varda bizmi bilmiyoruz 6) karbonmoniksit 0.05 olmalıdır bunlara dayanarak söylüyorum ama sen bana bunları açıkla ben de bu işi bırakıyorum

H.Elif Özçelik ve Yojimbo bu yazıya teşekkür etti.
  6. güldeenn

güldeenn TÜİSAG Üyesi

kavga ortamı yaratılıyomuş gibi geliyo benim derdim herkes yanlış olduğunu düşündüğü soruya bi dayanak göstersin ki ona göre itiraz edelim

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. ayna42

ayna42 TÜİSAG Üyesi

Mevcut durumu analiz etme planlama aşamasında diğerleri uygulama aşamasında kesin yanlış.

cansu67 bu yazıya teşekkür etti.
  8. Fatih_61

Fatih_61 TÜİSAG Üyesi

tamam kapalı olmalıdır. dogrusu budur. ama cevap yalnız 3 ... 1ve 3 olması gerekırken... umarım anlatabılmısızdır.

H.Elif Özçelik bu yazıya teşekkür etti.
  9. Serdengeçti86

Serdengeçti86 TÜİSAG Üyesi

Sen soruyu anlamamışsın sanırım bi daha okumanı tavsiye ederim

H.Elif Özçelik bu yazıya teşekkür etti.
  10. dara mazlum

dara mazlum TÜİSAG Üyesi

soruda kesin bilgilerle diyor , ben yükün ağırlığ demiştim ama bence d şıkkı 'ortaya çıkabilecek riskler' kesin bilgilerle nasıl verilebilr bu soru iptal olur

11. güldeenn

güldeenn TÜİSAG Üyesi

yazılı olmayan hukuk kuralı diye bişi hiç dymadın sanırım...vinç ve hukuk benimde yanlış ama ona rağmen nesini yanlış bulduğunuzu tam sölemiyosunuz buna sinirleniyorum...bi dayanağım yok ama elimdeki norlarda ohsasta riskler planlamada pukoda ise uygulamada yazıyor..4 boşluğu 3 boşluk evet yanlış.. benim barta sorumda yanlış..yükün hakkında bilgi vermesi zaten ağırlığınıda kapsamazmı...dediğim gibi itiraz ettiklerinizde benimde yanlışlarım var işime gelir ama kesinbi dayanak gösterin

12. nosh

nosh Guest

1-Risk değerlendirmesi uzmanı ( İş güvenliği Uzmanı ) değil midir ? ve Destek elemanı nedir ?
    2-Biyolojik etmenlerle sağlık gözetimiyle ilgili işverenin sağlık gözetimi yapması konusundaki soruda eksiklik var mı yok mu?
    3-Ortamda azot bulunması demek ne demek ? ortamda zaten azot var ancak bunun normal değerlerde olup olmamasının net verilmesi gerekmez miydi ? Zira azot miktarı fazlaysa kötü kokulardan daha önemlidir.

eskmn bu yazıya teşekkür etti.
  13. Mert B.

Mert B. TÜİSAG Üyesi

itirazları en son ne zamana kadar yapabiliyoruz ,ayrıntılı bilen var mı acaba ??

14. Serdengeçti86

Bende 1 ve 3 demiştim bunun aksi mantık kurallarına aykırı bulunduğum şantiyede bir kazamı anlatayım

operatörün yanlış yerden kaldırmasından dolayı ağırlık operatör kabininin üzerine düştü. Allahtan operatör kabini KAPALIYdı
    Ucuz atlattı operatör bu sayede kabin kapalıydı yani

15. güldeenn

güldeenn TÜİSAG Üyesi

ok arkadaşım et itiraz benim zaten yanlış o sorum..

16. aesaglam

aesaglam TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar, B kitapçığı 42. soruda "hangisinin yapılması yanlıştır" demiş... oksijen tüpü asetilen tüpünde önce açılacaksa yanlış olan şık (yani işaretlememiz gereken şık) b şıkkındaki "önce asetilen tüpü açılmalıdır" değil mi? fakat cevap anahtarı A diyor... bir yorumu olan var mı?

17. mehmet celal

mehmet celal TÜİSAG Üyesi

yazılı olmayan hukuk kuralı nedir?? her neyse bana devletler arası hukuk un insani özelliklerini ve hukuktaki tüzel kişiliği açıklarmısın ?? vinçlerde kabin kapalı olmamalımı?? yük hakkında bilgi ağırlığı kapsamaz örneğin ben işçiyim taşıdığım şey patronumun eşinin çeyizi ne olduğunu bilmeme gerek yok ama ağırlığını bilmem lazım bilmem anlatabildim mi??

18. kimyagerkaya

kimyagerkaya TÜİSAG Üyesi

soruların cevapları hatalı. itiraz edilmeli.

19. Serdengeçti86

Yazılı olmayan hukuk kuralı he:)

20. isgci

isgci TÜİSAG Üyesi

b de de 4 boşluk var

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica