18 Ağustos 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burdan Paylaşabilirsiniz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

18 Ağustos İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Soruları Sizce Nasıldı ?

Anketin kapanma tarihi 13 Ekim 2013.
  1. Çok Kolay

3,1%
  2. Kolay

3,6%
  3. Orta

16,0%
  4. Zor

48,8%
  5. Çok Zor

28,5%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. marc123

marc123 TÜİSAG Üyesi

Risk değerlendirmesi uzmanı ? Çok mu aradılar bu ifadeyi.. Soruda risk değerlendirmesiyle ilgili bir şey soruluyor.. Şıklarda da "risk değerlendirmesi uzmanı" var. Ben nereden bileyim senin bunu "iş güvenliği uzmanı" demek isteyip istemediğini? Soruda "risk değerlendirmesi" tümcesi varken o şıkkı işaretlemeye vicdanım el vermedi. " varsa " destek elemanı demişsin "varsa" demesen tamam da "varsa" diyince onu işaretledik. Sonuç yanlış cevapladık. Bravo.

kalewra, didemansin ve Fatih_61 bu yazıya teşekkür etti.
  2. cansu67

cansu67 TÜİSAG Üyesi

ben dün int.ten araştırdım iyice önce oksijen tüpü açılmalıdır yazıyo ama cevap a bende bilmiyorum bana kalırsa doğru cevap b

3. şirvan kırkağaç

şirvan kırkağaç TÜİSAG Üyesi

tamam kapalı olmalıdır diyo evet doğru yani 1.önerme de alınacak tedbirler arasında ama cevap ta 1.önermeyi kabul etmiyo bunu tartışıyoruz bizde nasıl :)

4. güldeenn

güldeenn TÜİSAG Üyesi

zaten buna her kafadan bi ses çıktı önce asetien açılır sonra oksijen açılırmş cevap ....yani a doğru oluyo önce oksijen açılmaz

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. HASAN SUAT ÖNER

HASAN SUAT ÖNER TÜİSAG Üyesi

en az 5 soru iptal...(şaşırmayın her yaptıkları sınavda çıkıyor - sabit yanlışlar)

A kitapçığı için

1- 50.soru - 5 m yüksek tavan
    2- 58.soru - vinç sorusu
    3- 62.soru - 3 metre
    4- 79.soru - ip ile çapraz bağlanması gerekir
    5- 85.soru - 4 boşluk var 3 cevap

daha da olabilir...hatırlayabildiklerim...HAKKIMIZDA HAYIRLISI

6. şirvan kırkağaç

yani yalnız 3 diyo cevap anladın mı şimdi kimin neyi nasıl okuduğunu :)

Sercan ARSLAN bu yazıya teşekkür etti.
  7. güldeenn

güldeenn TÜİSAG Üyesi

şirvan kırkağaç bu yazıya teşekkür etti.
  8. güldeenn

güldeenn TÜİSAG Üyesi

hepsi yanlış benim bunların

9. alivelikonya

alivelikonya TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar "kaynak yapılan işyerlerinde tavan yüksekliği 5m den fazla olmalıdır" sorusuna itiraz edeceğim. "Tavan yüksekliği en az 5m. olmalıdır" hangi yönetmelikte geçiyor, resmi bir kaynak var mı?

didemansin bu yazıya teşekkür etti.
  10. Mert B.

Mert B. TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar sınavda adı geçen GÜVEN bey bile sorulara isyan etmiş ..o kadar rezil bir sınavdı yani düşünün artık !! :D

Emar Store ve Tersiyer bu yazıya teşekkür etti.
  11. isg mav

isg mav TÜİSAG Üyesi

evet ya herkes fazla gergın arkadaslar sakın olalılm meb hatalarını ınsanlara yuklemeyelım

12. mehmet celal

mehmet celal TÜİSAG Üyesi

iyiki bu soruyu soran arkadaş var iyiki var ki şu mebin sorusunu hazırlayanın da insan olabildiğini anlıyoruz

13. nosh

nosh Guest

BU SORULARA DİLEKÇE İLE İTİRAZ EDECEM

---A KİTAPÇIĞI 35.SORU İÇİN
    YANLIŞ OLAN BETA DEMİŞ AMA NÖTRONDA YANLIŞ
    TÜRKİYE ATAM ENERJİSİ KURUMUNDAN ALINTIDIR. http://www.cygm.gov.tr/CYGM/Files/Guncelbelgeler/Radyasyon_olcum_sunum.pdf•ALFA:İnce bir kağıt tabakası veya cildimiz tarafından soğurulur. •BETA:İnce bir metal tabakası tarafından soğurulur..•GAMA : Giricilik özelliği daha fazla olup kurşun ve beton gibi yoğun malzemelerde soğurulur.•NÖTRON : Parafin, beton, su gibi hidrojence zengin ortamlarda soğurulur.

---A KİTAPÇIĞI SORU 58
    Madde 387 - Açık havada çalışan vinçlerin kabinleri kapalı olacak ve bunların operatöre en geniş görüş alanını sağlayacak şekilde yukarı kaldırılabilen sürgülü pencereleri bulunacak ve soğuk havalarda, uygun şekilde ısıtılacaktır.Madde 388 - Hareket halindeki vinç kabinleri içinde veya vinç arabaları üzerinde, yalnız görevli kimseler bulunacak ve vinç operatörleri, hiç bir kimsenin yük üzerine binmesine veya boş halat veya kancalara asılmasına izin vermeyecektir

---A KİTAPÇIĞI SORU 20
    Risk değerlendirmesi
    uzmanı ( İş güvenliği Uzmanı ) değil midir ? ve Destek elemanı nedir ?

---A KİTAPÇIĞI SORU 40
    Biyolojik etmenlerle sağlık gözetimiyle ilgili işverenin sağlık gözetimi yapması konusundaki soruda eksiklik var mı yok mu?

---A KİTAPÇIĞI SORU 75
    Ortamda azot bulunması demek ne demek ? ortamda zaten azot var ancak bunun normal değerlerde olup olmamasının net verilmesi gerekmez miydi ? Zira azot miktarı fazlaysa kötü kokulardan daha önemlidir.

mummy41 ve mehmet celal bu yazıya teşekkür etti.
  14. erkbozk

erkbozk TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar 17 ci soru A kitapçığı 7.soru B kitapçığı yani PÜKO ile ilgili olan yanlış olduğunu düşünüyorumm burda planlama olmayan başka cevaplarda var,ayrıca risk değerlebdirmesi planlama içindedir burda büyük ihtimalle edebiyat yapıp kafa karıştırmak istenirken yeralmaz ibaresi yerine yer alır koycaklardıki cevap A şıkkı olabilsin.bu soru kesin iptal olması gerekir.alt taraftada bu döngünün bir özetini bulabilirsiniz.bunu lütfen okullardaki eğitimciklerimize danışalım ve iptal ettirelim

PUKÖ DÖNGÜSÜ (Planla – Uygula – Kontrol Et – Önlem Al)
    • PUKÖ adım - adım plan yaparak sonuca ulaşmakta kullanılan sistematik bir yaklaşımdır.
    • Hiçbir şey mükemmel değildir ve daha iyi yapılabilir! Bu işi nasıl daha iyi yapabilirim?
    PLANLA
    · Amacın kesin belirlenmesi (neyi başarmak istiyoruz, nerede, ne zaman )
    · Hedeflerin belirlenmesi
    · Detaylı plan hazırlama (uygulama planı)
    UYGULA
    · İlgili her kişiyi bilgilendirme ( Ne, Kim, Ne Zaman )
    · Faaliyet planını izleme ve gerçekleştirme
    · Uygulama sonuçlarını yakın takip etme
    KONTROL ET
    · Hedef veya hedeflere ulaşıldı mı?
    · Olası sapmaları tespit etme ve kaydetme
    · İlgili kişileri bilgilendirme
    ÖNLEM AL
    · Etkili önlemleri standartlaştırma
    · Gerekli eğitim ve yönlendirmeleri sağlama
    · Kalıcı bir izleme sistemi kurma

didemansin, Mehmet SEKER ve yeaxoy bu yazıya teşekkür etti.
  15. eskmn

eskmn TÜİSAG Üyesi

ben de 3 metre yapmıştım fakat o soru iptal olmaz bence bakım onarım işleri ile ilgili mevzuat şöyle
    Madde 521 - Korkuluklu platformlarla çalışılması imkanı sağlanamayan ve 4 metreden fazla yüksekliği bulunan binaların dış kısımlarında, çatılarında ve benzeri yüksek yerlerde, bakım veya onarım işleriyle her türlü bina sökme ve yıkma işlerinde gerekli güvenlik tedbirleri alınacak ve çalışan işçilere, uygun baret, emniyet kemerleri ve bağlama ipleri gibi kişisel korunma araçları verilecek ve işçiler bunları kullanacaklardır.

16. nogay

nogay TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar soru hatalı olup da soruyu doğru yapan bişey kaybetmiyor sanırım, yani 5 soru hatalıysa 5 inide doğru yapan kişinin puanında değişiklik olmayacak bildiğim kadarıyla ama hatalı soruyu yanlış diye değerlendirenlerin o soruları doğru kabul edilecek, bu durumda hatalı olduğunu düşündüğünüz soruları belirlersek bizim yararımıza olacaktır.

17. hakan35

hakan35 TÜİSAG Üyesi

a kitapçığı 62. soru direk tüzük maddesi bu soruya nasıl yanlış diyorsunuz ilginç.

Madde 521 – Korkuluklu platformlarla çalışılması imkanı sağlanamayan ve 4 metreden fazla yüksekliği bulunan binaların dış kısımlarında,çatılarında ve benzeri yüksek yerlerde, bakım veya onarım işleriyle her türlü bina sökme ve yıkma işlerinde gerekli güvenlik tedbirleri alınacak ve çalışan işçilere, uygun baret, emniyet kemerleri ve bağlama ipleri gibi kişisel korunma araçları verilecek ve işçiler bunları kullanacaklardır.

18. şirvan kırkağaç

mesela kimse a kitapçığı 22.soruya itiraz etmiyo risk değerlendirmesi yapılırken önceki teftiş raporları da dikkate alınır. ama cevap resmi makamlarca yapılan denetimler diyo bu soru da yalnış. daha önceki teftiş sonuçları da incelenir..

Tersiyer bu yazıya teşekkür etti.
  19. Sorgulayan Adam

Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

Yazdığınız gibi sorudaki metin doğrudan tüzükten alınmış. Aklımda yapı işleri tüzüğündeki 3 m kaldığı için ben de bu soruyu hatalı işaretlemişim. Ama soru doğru, iptal itirazı için dayanak nedir?

20. Serdengeçti86

Serdengeçti86 TÜİSAG Üyesi

21. şirvan kırkağaç

a kitapçığı 40. soru nasıl d

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica