18 Ağustos 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burdan Paylaşabilirsiniz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

18 Ağustos İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Soruları Sizce Nasıldı ?

Anketin kapanma tarihi 13 Ekim 2013.
  1. Çok Kolay

3,1%
  2. Kolay

3,6%
  3. Orta

16,0%
  4. Zor

48,8%
  5. Çok Zor

28,5%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. frknfb

frknfb TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar birkaç sayfa önce bir arkadaş sınav giriş hakkının, sınav sayısı yılda üçe çıktığı için, üçe çıktığını yazmış. Dediğine göre paket yasada varmış bu değişiklik. Bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

2. Ztatik

Ztatik TÜİSAG Üyesi

Aşırı sevinç bazen algılama bozukluğuna sebebiyet verebilir , hem belkide sınavda soruları kaydırmış ta olabilir :)

3. First Safety

First Safety TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar, gereksiz yazışmalardan sınav sorularının değerlendirmesini yapamıyoruz.
    Bundan sonrasında iptal olması gereken/ bildirilecek sorular üzerinden tartışalım lütfen. 97 sayfa oldu, bilgi kirliliğinden asıl önemli mesajları göremiyorum.

bbaşar, didemansin ve mehmet celal bu yazıya teşekkür etti.
  4. şirvan kırkağaç

şirvan kırkağaç TÜİSAG Üyesi

çsgb nin sayfasında bulunan yönetmelikler geçerli değil mi yanlış çalışmayalım da kasıma :D

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

kalewra bu yazıya teşekkür etti.
  5. baret_ahmet

baret_ahmet TÜİSAG Üyesi

80'i geçmişsin daha ne bakıyosun sorulara, iptal olanlar sana bir şey yapmaz bir yerlerin üzülmesin! ama burada 69'la kalan kişiler var onlar için çok önemli bu sorular. Birazda diğer insanları düşünmek lazım. 80 deyip te 4 ay-5 ay çalışan insanlar 65-69 arasında o yüzden onlarında sinirlerini bozmaaa!!!!!!!!

bbaşar ve şirvan kırkağaç bu yazıya teşekkür etti.
  6. adnan tan

adnan tan TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar merhaba;
    A kitapçığı 69. soruda üç seçenekte "ve" bağlacı var fakat doğru kabul edilen cevapta yok. Virgül veya bağlaç olmadan konulursa cümle anlamsızlaşıyor. Buna dayanarak itiraz edebilirmiyiz sizce.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. şirvan kırkağaç

aaa :)

8. alivelikonya

alivelikonya TÜİSAG Üyesi

Evet, bende en az 5m. olmalıdır diye biliyorum ama resmi bir kaynak bulamadım. Herhangi bir dayanak olmadan bu soru yanlış diye itiraz edemiyoruz.

9. mehmet celal

mehmet celal TÜİSAG Üyesi

tabiki edebilirsiniz ve mantıksız bir gerekçede değil

10. baret_ahmet

baret_ahmet TÜİSAG Üyesi

Duymadım öyle birşey....

11. kimyagerkaya

kimyagerkaya TÜİSAG Üyesi

sezinle aynı fikirdeyim.

seval_yılmaz bu yazıya teşekkür etti.
  12. Serdengeçti86

Serdengeçti86 TÜİSAG Üyesi

B kitapçığı 57 soru

Güven Bey'in çalıştığı işyerinde Elle Taşıma İşleri Yönetmeliğine göre işveren, çalışanlara aşağıdakilerden hangisi hakkında kesin verilerle bilgilendirmekle yükümlü değildir.

A) Yükün ağırlığı
    B) Yükle ilgili genel bilgiler
    C) Yüklerin doğru olarak nasıl taşındığı
    D) Yüklerin yanlış taşınması halinde ortaya çıkabilecek riskler

Elle Taşıma İşleri Yönetmeliğinde
    Çalışanların bilgilendirilmesi ve eğitimi

MADDE 8 – (1) İşveren; elle taşıma işlerinde çalışanların ve/veya temsilcilerinin, çalışanların iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerine ilişkin mevzuat hükümlerini de dikkate alarak aşağıdaki konularda bilgilendirilmelerini ve eğitilmelerini sağlar:

a) Bu Yönetmelik uyarınca sağlık ve güvenliğin korunmasına yönelik alınan tedbirler,

b) Taşınan yükle ilgili genel bilgiler ve mümkünse yükün ağırlığı ile eksantrik yüklerin en ağır tarafının ağırlık merkezi,

c) Bu Yönetmelikte belirtilen hususları da dikkate alarak yüklerin doğru olarak nasıl taşınacağı ve yanlış taşınması halinde ortaya çıkabilecek riskler.
    Ben D demiştim fakat yönetmeliğe bakınca D doğru ama Yükün ağırlığı ile de bilgi vermekle yükümlü

Mümkünse lafı geçtiği için mi yanlış şimdi bu soru

şirvan kırkağaç bu yazıya teşekkür etti.
  13. Sorgulayan Adam

Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

Tükçe kaynak bulamadığım için İngilizce aradım. OSHA'nın sitesinde,
    Regulations (Standards - 29 CFR) - Table of Contents
    başlığı altında kaynak işleri için genel gereklilikler içinden iki maddeyi aşağı kopyaladım.
    1910.252(c)(2)(i)(B)
    In a room having a ceiling height of less than 16 feet (5 m).
    1910.252(c)(2)(i)(A)
    In a space of less than 10,000 cubic feet (284 m(3)) per welder.

İlk maddeyi "en az 5m tavan yüksekliği olan bir oda" olarak çevirebiliriz.
    Anladığım kadarıyla 5 m tavan, 284 m3 hava gibi gerekliliklerin Türkçe bulunduğu tüm dökümanlar OSHA'dan çevrilmiş.

eskmn bu yazıya teşekkür etti.
  14. marc123

marc123 TÜİSAG Üyesi

İtirazına kanımca Tüzük artık işlevini yitirmiştir diye karşılık verip kabul etmeyecektir. Ama başka sorularda da tüzüğe göre sorma hakkını gizli tutar bu sınavcılar.

eskmn bu yazıya teşekkür etti.
  15. First Safety

Gerçekten mümkünse ne demektir ? Yükle ilgili genel bilgilerden en önce yükün ağırlığının bilinmesi gerekmiyor mu?

16. şirvan kırkağaç

17. marc123

marc123 TÜİSAG Üyesi

Bende " D " demiştim.. Dememin sebebi de soruda kesin dediği için.. Risk sonuçta olasılıktan meydana gelen kesin bir kavram değil. %100 değil yani. Amcalar konuyla ilgili maddenin tek bir kelimesine takılıyor ama kullandığı başka bir kelimenin bilimsel açıklamasına yorum getiremiyor anlaşılan.

18. sercans

sercans TÜİSAG Üyesi

b kitapçığı 91.soru
    yapı işlerinde sağlık ve güvenlik dökümanında gerekli değişiklikleri yapan veya yaptıran kişi ?
    işveren olduğunu düşünüyorum , olmasa bile uygulama koordinatörü ne ?

19. şirvan kırkağaç

demek ki gerekmiyor adam yükü napsın kaldıracağı ağırlığa bakar boşuna mı diyoruz 25 kg üztü yok tekerlekli arabayla şukadar bilmem ne die mal bunlar ağzımı bozdular iki gündür..

20. First Safety

Tüzük iptal ise bu sorunun dayanağı nedir peki? Başka bir yönetmelikte aynı tanımlar geçmiyor çünkü

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica