Tartışma 18 Ağustos 2013 Işyeri Hekimi Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burdan Paylaşabilirsiniz

Konu, 'İşyeri Hekimliği Sınav Sonrası Tartışmalar' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Asmer

Asmer TÜİSAG Üyesi

esd nedir diyordu tanım soruyordu

MEHMET EREN TUNA bu yazıya teşekkür etti.
  2. Asmer

Asmer TÜİSAG Üyesi

sınav soruları bugün açıklanır mı? fikri olan var mı?

3. drselcuk75

drselcuk75 TÜİSAG Üyesi

açıklanmaz..kac yanlısın var?benım 20 suan

4. Asmer

Asmer TÜİSAG Üyesi

ben burada çıkan soruları bir yere yazdım 73 soru oldu toplamda ve bunların içinde 56 doğrum var... yani 17 yanlışım var.. çok kötü.... bana göre sınav çok zordu net değildi... şaşırtmacalı şıkların olduğu bir sınavdı.. biz sınav olmayı unutmuşuz galiba...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. drselcuk75

drselcuk75 TÜİSAG Üyesi

tek tek sımdı hem yanlıslarımı hem dogrularımı cıkartıyorum kesın sonuc önemlı şu var hatırlamadıklarım uzun sorular..onar daha kolaydı dıye dusnuyorum..yarın sorular acıklanır ben sıklarımı bı kagıda yazdım sen nerde calsyorsun isim nedır..ben aıle hekımıyım

6. Asmer

Asmer TÜİSAG Üyesi

ben biyokimya uzmanıyım

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. obaylan

obaylan TÜİSAG Üyesi

İşverenin çalışanının ayda kaç gün işe gelmemesi durumunda fesih hakkı doğar diye sorulduğunu hatırlıyorum. Soruda arka arkaya kaç gün gelmediğinde demiyordu. İş kanununa göre "beş iş gününden fazla sürmesi" deniyor (kanun maddesi aşağıda). Bu durumda beş mi altı mı? Altı gün seçeneklerde yoktu diye hatırlıyorum. Bu soru için 2,3,4 diyen veya başka fikri olan arkadaşlar güncel mevzuat eşliğinde yazarlarsa bilgileniriz….

İŞ KANUNU
    Kanun Numarası : 4857
    Kabul Tarihi : 22/5/2003
    Yayımlandığı R.Gazete : Tarih : 10/6/2003 Sayı : 25134
    Yayımlandığı Düstur : Tertip : 5 Cilt : 42

İşverenin haklı nedenle derhal fesih hakkı
    Madde 25 - Süresi belirli olsun veya olmasın işveren, aşağıda yazılı hallerde iş sözleşmesini sürenin bitiminden önce veya bildirim süresini beklemeksizin feshedebilir:
    I- Sağlık sebepleri:
    a) İşçinin kendi kastından veya derli toplu olmayan yaşayışından yahut içkiye düşkünlüğünden doğacak bir hastalığa veya sakatlığa uğraması halinde, bu sebeple doğacak devamsızlığın ardı ardına üç iş günü veya bir ayda beş iş gününden fazla sürmesi.

8. obaylan

obaylan TÜİSAG Üyesi

her 10 metrede 1 atm basınç artışı olur

9. obaylan

obaylan TÜİSAG Üyesi

Yanlışı soruyorlardı. Asbestoziste Akciğer üst zonlarda mikronodüler... (asbestoziste opasiteler alt zonlarda görülmekte diye hatırlıyorum; diğer seçeneklerden biri de "büyük opasiteler A, B, C olarak sınıflandırılmakta" bu ifade doğru) yanıtı konusunda fikri olan?

10. obaylan

obaylan TÜİSAG Üyesi

Asbestoziste olmayan hangisi a) plevranın malign tümörü b) plevral kalsifikasyon c) plevrada sıvı birikimi d) hatırlayamadım? ve bu seçeneği işaretledim sanırım.

11. drselcuk75

drselcuk75 TÜİSAG Üyesi

KARDES 1. SYFADAN ITIBAREN SORULARA BAK BEN SUAN O SEKILDE YAPIYORUM DUN AKSAM YAKLASIK 78 SORU PAYLASTIK BU SORDA DEDIGIN DOGU ALT ZON UST ZON OLAYI YANLIS SIK OYDU

12. obaylan

obaylan TÜİSAG Üyesi

gürültü kesilince işitme kaybı geri döner diye bir şık vardı. Yanlışı soruyorlardı. Geri dönmez diye bunu işaretledim. Yorum???

13. drselcuk75

drselcuk75 TÜİSAG Üyesi

D DEDIM BUNLARI DEMEDIM VE DE DOGRU DEDIK SANIRIM

14. drselcuk75

drselcuk75 TÜİSAG Üyesi

ORDA DOGRUYU SORUYORLARDI BU DEGILDI CEVAP EVET GERI DONMEZ..

15. drselcuk75

drselcuk75 TÜİSAG Üyesi

ohsas 18001 ıle ılıglı soru vardı sebeplerı bertaraf etmek ne dedın ben onleyıcı faalıyetler..

16. obaylan

obaylan TÜİSAG Üyesi

Dün hemen sınav çıkışında TÜİSAG yöneticilerine facebook sayfalarından mesaj atarak var olan iş güvenlik sınavı soru paylaşımı sayfaları yanısıra işyeri hekimliği sınav sorularının paylaşımı için de sayfa açmalarını rica etmem üzerine bu sayfayı açtılar. İyi de oldu. İlk sorulardan itibaren paylaşımda bulunuyorum ve sayfaları tek tek inceliyorum. Ancak doğru yanıtların yeterince tartışılmadığını, ilk yazanın verdiği yanıtın doğru kabul edildiğini ve yorumların bu yanıt üzerinden yapıldığını gördüğümden arkadaşların paylaşımlarını güncel mevzuat üzerinden yaparak kesin doğruları bulabilmemiz için muallakta kalan kısımları yeniliyorum kardeş. Tüm soruları ve seçenekleri net hatırlasam, zaten mevzuattan yerlerini bulup paylaşırım. Hepinize başarılar diliyorum.

17. Asmer

Asmer TÜİSAG Üyesi

bu soruyu hatırlamıyorum

18. obaylan

obaylan TÜİSAG Üyesi

soruyu net hatırlamıyorum, ancak risklerin, tehlikelerin ortadan kaldırılması veya azaltılması faaliyetlerine ne denir diyordu sanırım. önleyici faaliyetler dedim.

19. drselcuk75

drselcuk75 TÜİSAG Üyesi

ok aynı soru tesekkur...suana kadar 85 soru paylastık 62 dogru 23 yanlıs var..şu var gerı kalan uzun sorular onları zor hatırlıyorum sınav bence zordu hıcde kolay degıldı ters köşe soru cotu devamlı dogru hangısıdır soruları zor oluyo..hayırlısı yarın sorular acıklanır gerı kalan 15 sorudan 8 dogru gereklı bırdaha bu sınava gırme rıskı almak ıstemıyorum..ekstra paylasagın soru varsa beklıyoru

20. obaylan

obaylan TÜİSAG Üyesi

seçeneklerde kömür tozu ve demir tozu olan soru ve diğer seçenekler nasıldı?

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica