18 Ağustos C Sınıfı Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavından Kaç Bekliyordunuz Kaç Aldınız?

Konu, 'Süresi Dolmuş Konular' kısmında eskmn tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. gorkhy

gorkhy TÜİSAG Üyesi

68..

2. Deniz Fatih AKGÜN

Deniz Fatih AKGÜN TÜİSAG Üyesi

84 bekliyordum.. Şimdi baktım açıklandı, 87 almışım..

3. qeranimo

qeranimo TÜİSAG Üyesi

hatırlayamadıklarımı yanlış kabul ettim buna rapmen iptallerden önce 66 ydı iptallerden sonra 74 hesapladım gelen sonuç 69 nasıl bi hesap yöntemleri var anlamış değilim

4. rekrut

rekrut TÜİSAG Üyesi

66 net vardı. İptallerden 2 ve şık değiştirmeden 2 soru olmak üzere 4 soru daha doğru oldu. 70 beklerken 67 geldi. Nereye nasıl itiraqz edeceğiz.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Kaan SAKA

Kaan SAKA TÜİSAG Yönetici Admin

6. sisko

sisko TÜİSAG Üyesi

69 bekliyordum 63 geldi inanamiyorum

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. oguz ali

oguz ali TÜİSAG Üyesi

emin olamadıklarımla 68 - 72 arası bekliyordum. 72 geldi. 70 olsun bizim olsun. herkese geçmiş olsun.

8. sddi

sddi TÜİSAG Üyesi

9. iverson

iverson TÜİSAG Üyesi

82 :)

10. ttopdemir

ttopdemir TÜİSAG Üyesi

aynen benimde 69 bekliyordum hatırlayamadığım 2 soru vardı 63 geldi. Bu ne ayaktır yahu...

11. lütfullah

lütfullah TÜİSAG Üyesi

78 bekliyordum 78 aldım herhangi bir sıkıntı olmadı sonucumda

12. saya42

saya42 TÜİSAG Üyesi

sınavda başarı oranı kaç acaba yayınlayacaklar mı merak ediyorum. yayınlamaları lazım

13. tasan

tasan TÜİSAG Üyesi

72-73-74 rakamlarından birini bekliyordum 70 almışım...

kalan arkadaşlar için inanın üzgünüm...sınavda iptal edilmesi gereken sorular olduğuna inanıyorum....bu sınav bilginiz için ölçü olamaz...

14. Mine 06

Mine 06 TÜİSAG Üyesi

GEÇTİM :)

15. saya42

saya42 TÜİSAG Üyesi

şu an bütün herkes eminim bir sinir boşalması yaşıyor.

16. ESRA BERBER

ESRA BERBER TÜİSAG Üyesi

71 bekliyordum...66 ile kaldım...hukuki süreçte ne yapmam lazım. yardımcı olur musunuz...

17. seatito2007

seatito2007 TÜİSAG Üyesi

Yeraltı ve Yerüstü Maden İşletmelerinde Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliğine göre çalışma ortamı havasına ilişkin “Çalışma ortamı havasını kirleterek çalışanların sağlığına zarar verebilecek artık ve pislikler................” ifadesindeki boşluğa ne gelmelidir?
    a. hergün temizlenerek hijyene dikkat edilecektir.
    b. hakkında risk değerlendirmesi yapılacaktır.
    c. rutin olarak temizlenecektir.
    d. derhal dışarı atılacaktır.

Yeraltı ve Yerüstü Maden İşletmelerinde Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliğinde çalışma ortamına ilişkin soruda özellikle tırnak içerisinde belirtilmiş olan kelimesi kelimesine aynı bir ifadeye rastlanmamıştır. Bahsekonu yönetmeliğin 6.maddesinde:
    MADDE-6
    ‘’İşveren, patlama ve yangın çıkmasını önlemek, patlama ve yangın başlangıçlarını tesbit etmek, yayılmasını önlemek ve mücadele etmek, patlayıcı ve sağlığa zararlı ortam havasının oluşmasını önlemek için yapılan işe uygun önlemler alacaktır.’’ ifadesi yer almaktadır.
    GEREKÇE

Şıklarda verilen ifadelerden a ve d şıkları aynı maksada ifade eden cümleler olmasına rağmen d şıkkındaki ‘’derhal dışarı atılacaktır’’ ifadesinin uygunluğu tartışmaya açıktır.(çevre mevzuatı açısından) Bu nedenle bahsekonu sorunun iptalinin uygun olacağı değerlendirilmektedir.

Doğrulanmasını ivedi olarak talep etmekteyim. Teşekkürler.

şahin şimşek bu yazıya teşekkür etti.
  18. bilgin1975

bilgin1975 TÜİSAG Üyesi

78 bekliyordum, 84 aldım...

19. MNalbant

MNalbant TÜİSAG Üyesi

80 bekliyordum, 80 aldım. Şaşırmadım.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica