18 Ağustos Iş Güvenliği Uzmanlağı Sınavına Verilen Itiraz Dilekçeleri

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında erdincdal tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. fthylmz

fthylmz TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar itiraz eden arkadaşlar hangi sorulara itiraz ettiklerini yazarlarsa,itiraz edilmeyen kaldıysa onlara da ederiz...

2. fthylmz

fthylmz TÜİSAG Üyesi

çok güzel hazırlanmış bir itiraz teşekkür ederim tekrardan...

3. onur güzel

onur güzel TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar itiraz edilen bir soruya benimde itiraz etmem doğrumu yoksa ben itiraz edilmemiş yanlış oldugunu düşündüğüm farklı sorularamı itiraz etmem kendi adıma mantıklı yardımcı olabilir misiniz?

4. fthylmz

fthylmz TÜİSAG Üyesi

11. hangisi 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında değildir?

6331 sayılşı isg kanununun 2. Maddesinin ç bendinde, Çalışan istihdam etmeksizin kendi nam ve hesabına mal ve hizmet üretimi yapanlar cümlesi mevcut,şıklarda ise çalışan istihdam etmeksizin ibaresi yok. Bu eksiklikte bu soruyu iptal eder diye düşünüyorum.

bu soruya itiraz oldu mu? olmadı ise yarın Ankaradan bi arkadaşı arayıp itiraz edeceğim

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. fthylmz

fthylmz TÜİSAG Üyesi

yanlış olduğunu düşündüğün değilde, ispatlarının en sağlam olduğu sorulara itiraz et.

ibrahim ayvaz bu yazıya teşekkür etti.
  6. ilhan altun

ilhan altun TÜİSAG Üyesi

79. soruda başka bir sınavdan örnek verilen cevap şöyle diyo ( Sökülmüş olan malzeme bir yerinden bağlanarak indirilecektir) böyle bir durumda yapılacak işin doğrusu malzeme 2 yerinden bağlanarak indirilmelidir

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. furkan06

furkan06 TÜİSAG Üyesi

evet arkadaş bugün bizim eğitim aldığımız kurumunda yanlış olarak düşündüğü soruları göndermiş buyrun sizlerde bakın ekte mevcut

Ekli Dosyalar:

foodengineer01 ve ibrahim ayvaz bu yazıya teşekkür etti.
  8. Omer Candar

Omer Candar TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar forum sayfasındaki paylaşımlardan topladığım ve kendimden de eklemeler yaptığım 18 Ağustos 2013 tarihindeki C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavı için itiraz dilekçesi ve itiraz edilecek sorular ektedir. İlgilenenlere....

Ekli Dosyalar:

osman pilgir, foodengineer01, hgokalp ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  9. A.İLKAN BEYAZ

A.İLKAN BEYAZ TÜİSAG Üyesi

arkadaslar bu soruya iitiraz eden varmı istanbuldayım yollasamda yetişemem kimse itiraz etmedi sanırım ilk gun tartısılan bi soruydu ama bakıyorum itirazlarda gecmiyo lütfen ankaradan biri etsin gecelim hayır için 69 da kaldım :(
    6331 kapsamında degildir sorusu
    a ilk okul ögretmenleri (kamudamı özelldemi diye ayırmamıs ozeldede ögretmen olabilir ozaman 6331 e tabidir)
    b fındık işcileri (tarım calısanları 6331 e tabidir işci tannımlaması kalkmıstır calısan olmustur)fiskobirligin fındık isciler tabi degilmi?
    c kendi adına calısan berberler(berberler kendi adına calısması mumkun degil cunku gelen kisileri tras ediyo bi bakkal gibi degil dolayısıyla tarak makas ustura jilet gibi akipmanlardan gelen musterinin tasıdıgı bulasıcı hastalıkları berbere dükkana ve dahasonraki musterileri etkileye bilir dolayısıyla biolojık rısk etmenleri kapsamında risk analızı yapılmalı
    d avukat yanında calısan stajer bu sıkkta zaten bi sorun yok
    itiraz eden arkadas bana msj atarsa cokmemnun olurum :(

10. A.İLKAN BEYAZ

arkadaslar bu soruya iitiraz eden varmı istanbuldayım yollasamda yetişemem kimse itiraz etmedi sanırım ilk gun tartısılan bi soruydu ama bakıyorum itirazlarda gecmiyo lütfen ankaradan biri etsin gecelim hayır için 69 da kaldım :(
    a ilk okul ögretmenleri (kamudamı özelldemi diye ayırmamıs ozeldede ögretmen olabilir ozaman 6331 e tabidir)
    b fındık işcileri (tarım calısanları 6331 e tabidir işci tannımlaması kalkmıstır calısan olmustur)fiskobirligin fındık isciler tabi degilmi?
    c kendi adına calısan berberler(berberler kendi adına calısması mumkun degil cunku gelen kisileri tras ediyo bi bakkal gibi degil dolayısıyla tarak makas ustura jilet gibi akipmanlardan gelen musterinin tasıdıgı bulasıcı hastalıkları berbere dükkana ve dahasonraki musterileri etkileye bilir dolayısıyla biolojık rısk etmenleri kapsamında risk analızı yapılmalı

11. A.İLKAN BEYAZ

c kendi adına calısan berberler(berberler kendi adına calısması mumkun degil cunku gelen kisileri tras ediyo kendisini tras etmiyoya bi bakkal gibi degil dolayısıyla tarak makas ustura jilet gibi akipmanlardan gelen musterinin tasıdıgı bulasıcı hastalıkları berbere dükkana ve dahasonraki musterileri etkileye bilir dolayısıyla biolojık rısk etmenleri kapsamında risk analızı yapılmalı ayrıca calısan istidam etmeksizin dememiş calısanı kalfası cıragı var mı yok mu?

12. A.İLKAN BEYAZ

c kendi adına calısan berberler(berberler kendi adına calısması mumkun degil cunku gelen kisileri tras ediyo kendisini tras etmiyoya bi bakkal gibi degil dolayısıyla tarak makas ustura jilet gibi akipmanlardan gelen musterinin tasıdıgı bulasıcı hastalıkları berbere dükkana ve dahasonraki musterileri etkileye bilir dolayısıyla biolojık rısk etmenleri kapsamında risk analızı yapılmalı ayrıca calısan istidam etmeksizin dememiş calısanı kalfası cıragı var mı yok mu?

13. A.İLKAN BEYAZ

14. hgokalp

hgokalp TÜİSAG Üyesi

B Kitapçığı 49-72-95 sorulara itirazda bulundum...

erhan077 bu yazıya teşekkür etti.
  15. CemalDemir

CemalDemir TÜİSAG Üyesi

Ankara Yardım Lütfen.
    Arkadaslar dun saat 16:00 da 5 soruya itiraz dilekçemi ve banka dekontumu posta yolu devlet kanalı iadeli tahhutlu yolladim ama anladım ki yetişmicekmiş bugune.( Evrağın postaya veriliş tarihi değil bakanlığa ulaşma tarihi geçerli imiş.)
    Ankara ziraat bankası emek şubesinden nurten hanımla görüştüm. ankaralı bir arkadas bana yardım ederse dekontumun aslını ziraat emek şubesinden alıp itiraz dilekçem ile bakanlıga teslım ederse cok sevinirim gerekli tüm yol masrafları ve diğer masrafları karsılamak kaydımla.
    Birimiz hepimiz hepimiz birimiz için. Yardımcı olursanız hepimiz için faydalı olacağı kanaatindeyim.
    Tel: 0533 383 20 02
    Cemal DEMİR

16. CemalDemir

CemalDemir TÜİSAG Üyesi

Ankara Yardım Lütfen.
    Arkadaslar dun saat 16:00 da 5 soruya itiraz dilekçemi ve banka dekontumu posta yolu devlet kanalı iadeli tahhutlu yolladim ama anladım ki yetişmicekmiş bugune.( Evrağın postaya veriliş tarihi değil bakanlığa ulaşma tarihi geçerli imiş.)
    Ankara ziraat bankası emek şubesinden nurten hanımla görüştüm. ankaralı bir arkadas bana yardım ederse dekontumun aslını ziraat emek şubesinden alıp itiraz dilekçem ile bakanlıga teslım ederse cok sevinirim gerekli tüm yol masrafları ve diğer masrafları karsılamak kaydımla.
    Birimiz hepimiz hepimiz birimiz için. Yardımcı olursanız hepimiz için faydalı olacağı kanaatindeyim.
    Tel: 0533 383 20 02
    Cemal DEMİR

17. beran21db

beran21db TÜİSAG Üyesi

aman aman boyle dilekçeler gitmesin. kaynakça olarak "vikipedi özgür ansiklopedi" yazarsa kimse ciddiye almaz.

18. CemalDemir

CemalDemir TÜİSAG Üyesi

arkadaslar itiraz icin son gun bugun mu yoksa yarin saat 12:00 mı?

19. ergeco

ergeco TÜİSAG Üyesi

Şu soruları yöneticiler bir ankette toplasalar bizde isaretlesek.en çok hangi sorulara verilen kaç kişi itiraz etmiş görelim ...

smkilicer ve hamdi çakır bu yazıya teşekkür etti.
  20. badebru

badebru TÜİSAG Üyesi

a kıtapcıgından 20- 72-75-81-58 ıtıraz ettıklerım.....gerısı sızlere kaldı...

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica