18 Ağustos Iş Güvenliği Uzmanlığı Sinavindan Kaç Bekliyorsunuz ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Zafer B. tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

18 Ağustos 2013 Sinavinda Kaç Puan Almayı Tahmin ediyorsunuz?

1. 0-51

1,0%
  2. 50-60

9,1%
  3. 61-69

53,7%
  4. 70-75

26,8%
  5. 76-80

4,8%
  6. 81-90

2,0%
  7. 91 -100

2,7%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Zafer B.

Zafer B. TÜİSAG Üyesi

Kaç puan almayı tahmin ediyorsunuz?

2. Zafer B.

Zafer B. TÜİSAG Üyesi

forum yöneticisine; anket başlığı yanlış olmuş. Konu basligini ve anket sorusunu "aliyordunuz" değil de "aliyorsunuz" olarak değiştirir misiniz.Teşekkürler

yagmurceylin001 bu yazıya teşekkür etti.
  3. baret_ahmet

baret_ahmet TÜİSAG Üyesi

Ayrıca kaç değil, kaç puan.

4. Uygar Avcı

Uygar Avcı TÜİSAG Üyesi

Şuanki başarı ortalaması %34.1

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. ibrahimkara

ibrahimkara TÜİSAG Üyesi

91 ve 100 puan alacak olan 11 arkadaşlar burdamı aceba:) çoğunluğa göre 17 yanlış soru var ben bunların 14 üne %100 katılıyorum. Bu sınavdan 86 nın üzerinde puan almak çok çalışmış olmak değil sınav sorularını bilmek demektir.

halerdo, fatih33, sara yılmaz ve 7 kişi daha buna teşekkür etti.
  6. figen1903

figen1903 TÜİSAG Üyesi

Kesinlikle haklısınız ancak sorular bazı kişilere verildi ise 90 üzerine çıkılabilir.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

LAZOZGUR bu yazıya teşekkür etti.
  7. fatihkirtay

fatihkirtay TÜİSAG Üyesi

:D :D gene aynı muhabbetler ben gecen sınava girmiştim 82 almıstım o zamanda sizin gibi düsünenler çıkmıştı bu herzaman böyle olmaz. demişlerdi 7-8 soru iptal iptal edilen soru 2-3 tü boşuna 10 soru 14 soru iptal olacak diye ümitlenmeyin ümitte vermeyin ...

8. BerkayGURCAN

BerkayGURCAN TÜİSAG Üyesi

Yukarıdaki arkadaşa katılıyorum. Bende geçen sınavda 84 almıştım. Bizde de bir hayli fazla soru yanlıştı. Dilekçelerin biri gitti biri geldi. Davalar açıldı vs.. Malesef soruları hazırlayanlar hatalarını bu kadar kolay kabullenmiyorlar. Zaten bir sınavın %10'u hatalı/yanlış sorudan oluşuyorsa sınavın tekrar edilmesi gerektiğini düşünmekteyim. Yada soru hazırlayan zümrenin değişmesi gerekir. Umarım emek verip çalışan tüm arkadaşlarım sınavdan olumlu sonuçlar alırlar.

9. ibrahimkara

ibrahimkara TÜİSAG Üyesi

Geçen sınavda 5 tane soru iptal oldu 2-3 tane değil ama toplamda 14 tane yanlış soru tespit edildi. sen sınavını geçmişsin tebrik ederim yalnız sen bu sınava hiç göz gezdirmedin sanırım

fatih33 bu yazıya teşekkür etti.
  10. Zafer B.

Zafer B. TÜİSAG Üyesi

Şu anki uzmanları bu sınava alın A,B,C... çoğu bizimle aynı duruma düşer. Bilmemekten ya da eksik bilmekten yanlış yapmadı ki insanların çoğu.Soruların kalitesizliği, amaçsızlığı ve mevzuattaki değişiklikler vb altüst etti. yani bu sefer durum farklı olabilir. Bakalım... zaman gösterecek

11. BerkayGURCAN

Yukarıda yazdığım yorumu tekrar okursanız, benim ifadelerim arasında "daha önceki dönemlerde sınava girenler bu soruları yapardı siz yapamamışsınız" gibi bunu ima eden bir ifade yoktur. Altını çizdiğim konu daha önceki sınavlarda da sayıca fazla hatalı sorular olmasına rağmen,hatalı soruların sadece bir kısmı iptal edildi. Bir sınavda 100 sorudan 15 tanesinin hatalı olması bu sınavı sınav olmaktan çıkarır. zaten mahkemeler bir sınavda, sınav sorularının yüzde 10'u iptal olursa, sınavın iptaline karar vermektedir.
    bununla ilgili geçmişte örnekler vardır. Bahsettiğiniz gibi 10 ve üzeri sorunun iptali sınavın tekrarına ,dolayısı ile farklı maduriyetlere neden olabilir.Altını çizdiğim husus budur.

12. BerkayGURCAN

cngzgnd ve bülent dikilitaş bu yazıya teşekkür etti.
  13. fatihkirtay

fatihkirtay TÜİSAG Üyesi

Sorulara baktım ilk 50 soru calısınca yapılabilecek sorular son 50 soru da zorlansan bile 30 doğru rahat cıkarılması lazım tabi sağlam çalısılırsa en ücra köselerde notlar cıkarılırsa zorlanmadan geçilebilecek sınav ama kursu takip etmeyip zamanında çalısmayıp az soru çözerek ve çözdüğün soruların benzerini çıkmasını umarak çalısırsan harcadığın zamana yazık sana yazık giriyorsan sağlam çalısacaksın elinden geleni yaptın olmuyorsa yapacak bişey yok herkes kapasitesi kadar çalısır not alır
    hatalı sorulara gelince arkadaşlar haklı 10 soru bile olsa 3-5 tane iptall ederler...

Semra Topçu bu yazıya teşekkür etti.
  14. serkancetin

serkancetin TÜİSAG Üyesi

70-75 arası bekliyorum

15. emre sulun

emre sulun TÜİSAG Üyesi

İptali gereken sorular var. Umarım sınırda kalan arkadaşların hepsi iptal edilen sorularla barajı geçerler. 3 soru iptal edilir diye düşünüyorum.

mujganasya bu yazıya teşekkür etti.
  16. mujganasya

mujganasya TÜİSAG Üyesi

68 doğrum var 29 yanlışım var 3 sorudan emin değilim.:-( inşallah hatalı sorular ı iptal ederler.

17. Zafer B.

Zafer B. TÜİSAG Üyesi

Benzer durumda yüzlerce kişi olduğuna inanıyorum...

mujganasya bu yazıya teşekkür etti.
  18. kayhankubat

kayhankubat TÜİSAG Üyesi

itiraz edilen pek çok soru için gerekçe tüzük iptal oldu, yönetmelik iptal oldu şeklinde. açın bakın bakanlığın sitesinde mevzuat bölümünde duruyorlar. bizim geçersiz saydığımız mevzuat bakanlık tarafından geçerli sayılıyor. bize eğitimde ilk söylenen bakanlığın bir soru sorma şekli var buna alışmalısınız idi. buna göre çalışan ve soruları değerlendirenlerin başarılı olacağı bir sınav sistemi ile karşı karşıyayız. bende bu sistemi doğru bulmuyorum ve onaylamıyorum ancak sistem bu ve hani köprüyü geçene kadar misali

19. kimyacaa

kimyacaa TÜİSAG Üyesi

Arkadasım sen boyle dusunuyosan benim gözümde o soruları hazırlayanlardan farksızsın hesaplamana göre bu sınavdan kafadan 80 alınır diyosun, bence burda boyle konsuup insanlarin moralini bozma okadar emek harcayan insanlar sınav anında o soruları görunce psikolijik olarak bi çöküs yasayip yapılabilir o cok kolay 50 sorunun icinden ne kadar soru kacırdılar bunların hepsi bi anlık. Gelmis burda 3-4 soru iptal olur diyosunuz biz kabullenmiyoruz bu kadar iptallik gecistirmeyi madem bu kadar pislik yaptilar temizlesinler temizlemeliler

20. kimyacaa

kimyacaa TÜİSAG Üyesi

90 üstü alan arkadaslar karsımıza cıksada bizde bi kac soru sorsak gercekten 90 lıklarmıymıs :O

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica