Tartışma 18 Agustos Sınav Sonucuna Itiraz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında alpaslan54 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Ercüment İKİBUDAK

Ercüment İKİBUDAK TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar isg 2.inci sınavında kalan arkadaşları ilgilendiren bakanlığın açıklaması ilişiktedir. Bilgilerinize.....

www.meb.gov.tr ve www.isggm.gov.tradreslerinde ilan edilecektir.

2- 23.11.2013 günü yapılacak işyeri hekimliği sınavına, ilgili Yönetmeliğin 8/1-c maddesinde belirtilen kişiler (Hekimlik diplomasına sahip iş sağlığı, iş sağlığı ve güvenliği bilim doktorları, iş sağlığı ve güvenliği alanında yardımcılık süresi dahil en az sekiz yıl teftiş yapmış olan hekim iş müfettişleri, Genel Müdürlük ve bağlı birimlerinde iş sağlığı ve güvenliği alanında en az sekiz yıl fiilen çalışmış hekimler) doğrudan girebileceklerdir.

Söz konusu adaylar; 11.10.2013 tarihi mesai bitimine kadar (T.C. vatandaşlık numarasını içeren dilekçe, lisans diploması örneği, lisansüstü eğitim mezuniyet belgesi, hizmet çizelgesi ile) Bakanlığa posta yoluyla veya elden başvuru yapmak zorundadır. Hizmet çizelgesi sadece Bakanlık mensupları için gereklidir.

3- 23.11.2013 tarihinde yapılacak (A) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavına, ilgili Yönetmeliğin 8/1-a-2 maddesinde belirtilen kişiler (Genel Müdürlük ve bağlı birimlerinde mühendis, mimar veya teknik eleman olarak en az 10 yıl görev yapmış olanlar) başvurmaları halinde doğrudan girebileceklerdir.

Söz konusu adaylar; 11.10.2013 tarihi mesai bitimine kadar (T.C. vatandaşlık numarasını içeren dilekçe, lisans diploması örneği, doktora eğitimi alanlar için mezuniyet belgesi, hizmet çizelgesi ile) Bakanlığa başvurmak zorundadır.

4- 23.11.2013 tarihinde yapılacak B sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavına ilgili Yönetmeliğin 8/1-b-2 maddesinde belirtilen kişiler (iş sağlığı ve güvenliği veya iş güvenliği alanında yüksek lisans yapmış olan mühendis, mimar veya teknik elemanlar) doğrudan girebileceklerdir.

Söz konusu adaylar; 11.10.2013 tarihi mesai bitimine kadar (T.C. vatandaşlık numarasını içeren dilekçe, lisans diploma örneği, yüksek lisans diploma örneği,) Bakanlığa başvurmak zorundadır.

5- 23.11.2013 tarihinde yapılacak iş güvenliği uzmanlığı sınavına ilgili Yönetmeliğin 8/(2) maddesinde belirtilen kişiler doğrudan girebileceklerdir.

Söz konusu adaylar; 11.10.2013 tarihi mesai bitimine kadar (T.C. vatandaşlık numarasını içeren dilekçe, lisans diploma örneği, hizmet çizelgesi ile) Bakanlığa başvurmak zorundadır.

6- Bakanlığımızca Milli Eğitim Bakanlığına yaptırılan daha önceki sınavlardan birine girmiş ve başarısız olmuş adaylar bir kez daha sınav hakları bulunduğundan en son katıldıkları eğitimin tarihinden itibaren bu haklarını üç yıl içinde kullanabileceklerdir. Bu itibarla bu durumdaki adayların isimleri sınav listesine otomatik olarak eklenecektir.

7- 23.11.2013 tarihinde yapılacak işyeri hekimliği sınavına; Bakanlığımızca yetkilendirilmiş eğitim kurumlarından eğitim almış ancak girdiği her iki sınav hakkını da kullanarak başarısız olan hekimlerdoğrudan girebileceklerdir.

Söz konusu adaylar; 11.10.2013 tarihi mesai bitimine kadar (T.C. vatandaşlık numarasını içeren dilekçe, lisans diploma örneği) Bakanlığa başvurmak zorundadır.

8- Öte yandan; “İş Güvenliği Uzmanlarının Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelik” de değişiklik yapılmasına dair Yönetmelik taslağı Başbakanlığa gönderilmiş olup, söz konusu taslakta;

a-Bakanlığımızca yetkilendirilmiş eğitim kurumlarından eğitim almış ancak bugüne kadar girdiği her iki sınav hakkını da kullanarak başarısız olan iş güvenliği uzmanı adaylarına da yeniden,

b-2 Ağustos 2013 tarihli ve 28726 sayılı resmi gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe giren “Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” un 55.maddesi doğrultusunda iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olanlara, Sosyal Güvenlik Kurumu’ na ödenmiş olan prim gün sayısına göre üst sınıflardaki iş güvenliği uzmanlığı,

sınav hakkı verilmesi ile ilgili düzenleme bulunmaktadır.

Bu husustaki gelişmelerin Genel Müdürlüğümüz web sayfası www.isggm.gov.tr adresinden takip edilmesi uygun olacaktır.

9- Adayların sınav başvuru işlemlerini sağlıklı yapabilmesi için öncelikle 07.10.2013 tarihindewww.meb.gov.tr ve www.isggm.gov.tr adreslerinde yayınlanacak uygulama duyuru metnini incelemesi gerekmektedir.

YETKİLENDİRME DAİRE BAŞKANLIĞI

haluk2534 bu yazıya teşekkür etti.
  2. Can Çelik

Can Çelik TÜİSAG Üyesi

Nasıl yani 2 sınav hakkınıda kullanmış ve başarısız olmuş uzman adaylarıdamı girecek kasım sınavına ?anlamadım ben.

3. aziz e.

aziz e. TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar,
    1. kimseye cevap kağıdı gelmeyecek.
    2. sonuçlarda değişiklik yokmuş.
    3. sözde, meb in sitesinden süresi dolduğu için sınav sonuçları kaldırılmış.

4. rekrut

rekrut TÜİSAG Üyesi

"Sayın İlgili, Talebiniz ilgisi nedeniyle YEĞİTEK Ölçme Değerlendirme Grup Başkanlığı Değerlendirme Şubesine yönlendirilmiştir. Saygılarımızla, Bilgi Edinme Birimi ________________________________________ Kimden: bilgiedinme@meb.gov.tr [bilgiedinme@meb.gov.tr] Gönderildi: 03 Ekim 2013 Perşembe 13:04 Kime: bilgi edinme3 Konu: Başvuru Bu başvuru bakanlığımıza yapılmış olup, kurumunuzu ilgilendiren bir başvuru olduğu düşünüldüğünden,tarafınıza sevkedilmiştir. Gereği bilgilerinize arz ederiz. Milli Eğitim Bakanlığı Bilgi Edinme Birimi" BÖYLE BİR CEVAP GELDİ. İTİRAZIM BAKANLIKTA 16 EYLÜL-3 EKİM ARASI BEKLEMİŞ. ANCAK 3 EKİM GÜNÜ YEĞİTEK'e ulaştırılmış. İnsanla dalga geçmek bu olsa gerek...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. umutisg

umutisg TÜİSAG Üyesi

sanırım bürokrasi biraz ağır çalışıyor, bizim gibi özel sektör stres ve zaman kıtlığı sorunları pek yok, neyse önemli olan sonucun ne olacağı, inşallah müspet sonuçlanır.

6. rekrut

rekrut TÜİSAG Üyesi

18 ağustosta sınavı yapıyorsun, sorulara itirazı sonuçlandırıyorsun, 12 eylülde de sınav sonuçlarını okuyorsun. Sınava itirazı da 10 gün içinde sonuçlandıracağını taahhüt ediyorsun ama 17 gün Bakanlıkta tuttuktan sonra YEĞİTEK'e yollayacaksın. NASIL BİR BÜROKRASİ ANLAYIŞI? Bu işin içinde bir iş var.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. canberk bozok

canberk bozok TÜİSAG Üyesi

http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=23Kasim_sinav_duyurusu
    bende 69 ile kalanlardanım 2.ci sınav hakkımı da kullandım. sınav sonucuna itiraz dilekçesi de gönderdim ve sizler gibi halen beklemekteyim. ancak pek olumlu bir geri dönüş olmayacağını düşündüğüm için 3.cü bir sınav hakkıyla ilgili bakanlığa sunulan bir taslak var. ve bu taslağın kabul edilmesi için birlik olup dilekçelerimizi gönderelim. iş yeri hekimlerine 3.cü sınav hakkını tanınmış olup yukarıdaki linkte okuyabilirsiniz. bizim neden olmasın.

8. ISGurusu

ISGurusu TÜİSAG Üyesi

Bana gelen cevapta da meb den çsgb ye gönderdiler. çsgb den cevap ne zaman geli bilmiyorum. Düzgün cevap gelmezse işin sonu mahkeme gibi görünüyor.

9. Emre Ozkan

Emre Ozkan TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar bugÜn YEĞİTEK'e gittim ve sordum.. dedikleri şu: daha bize gelmedi itirazlar ama 2 güne bir gelin sorun. böyle iş mi olur ya. ayrıca taslak olarak 3. sınav hakkından bahsediliyor. direk olarak sınava girebiliyoruz ki resmi gazetede yayınlanırsa.

10. ISGurusu

ISGurusu TÜİSAG Üyesi

Bu ciddiyetsizlikten sonra itiraz etme hakkı, cevap kağıdının tekrar okunması hakkı, cevap kağıdını görme hakkı, bilgi edinme hakkı formalite gibi geldi bana

11. 19haticeisik73

19haticeisik73 TÜİSAG Üyesi

Bende aynı durmdayım. Hala bekliyorum. Cevap alan arkadaşlar var mı acaba?

12. aziz e.

aziz e. TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar,
    sonuçlarda değişme yok gerçekten...
    ben aradım, isteyen arayabilir...
    0312 497 40 89
    yeğitek telefonu. aynen şunu söylediler...
    isggm den 1600 kişilik itiraz dosyası gönderilmiş ve hiçbirinde değişiklik yokmuş. burayı ne zannediyorsunuz,dediler.
    birçok uzmanın denetiminden ve bilgisayar okumasından sonra ilan ediliyormuş. yanlış ihtimali yokmuş... söylenen aynen bu.
    şimdi... tüm arkadaşlara ve site yöneticisi arkadaşlara şu soruyu sormak istiyorum...
    18 ağustos sınavında sorulan sorular içerisinde,
    ... yönetmeliğine göre
    ... kanununa göre
    gibi kelimeler geçtiğinde bu sorular sınav soruları açılımındaki "mevzuat"a giriyor mu, girmiyor mu ya da istisnası var mı?
    neden sorduğumu da açıklayayım...
    iptal edilen tüzük soruları hariç, içinde yukarıdaki kelimelerin geçtiği soru sayısı tam olarak 44. yani bir başka değişle, iptalleri de katarsak tam 51...
    yorumlarınızı bekliyorum.

13. aziz e.

aziz e. TÜİSAG Üyesi

aynen öyle...

14. imrenlim

imrenlim TÜİSAG Üyesi

Sayın İlgili,
    Talebiniz ilgisi nedeniyle YEĞİTEK Ölçme Değerlendirme Grup Başkanlığı Değerlendirme Şubesine yönlendirilmiştir.
    Saygılarımızla,
    Bilgi Edinme Birimi
    banada gelen cvp aynı.hemde biraz evvel geldi.artık umudum kalmadı ,,her sey baska bahara kaldı.tekrar motive olup calısmak gerekiyor.

15. yasin atasoy

yasin atasoy TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar cevap alan varmı bende başvurdum ama

16. aziz e.

aziz e. TÜİSAG Üyesi

Sayın İlgili,
    Talebiniz ilgisi nedeniyle YEĞİTEK Ölçme Değerlendirme Grup Başkanlığı Değerlendirme Şubesine yönlendirilmiştir.
    Saygılarımızla,
    Bilgi Edinme Birimi

bana da aynı cevap geldi...

17. Senem 34

Senem 34 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar merhaba ,18 ağustos sınavından 68 le kaldım. İtiraz ettim fakat henüz bir dönüş olmadı. Bilgilerinize. Kasım sınavına da girmeyi düşünmüyorum. En azından bu belirsizlik ortamında bir sınav için daha Ankara yolları taştan diyerek sonuçta tekrar kalmaktan korkuyorum.

18. rekrut

rekrut TÜİSAG Üyesi

Bugün e-posta ile cevap geldi. Sonuç yazılmamış.
    "
    Sayın xxxxx,

Söz konusu başvurunuz incelenmiş olup, dilekçenizde belirtilen adresinize resmi yazı yazılmıştır.

Bilgilerinize…"

19. larkperka

larkperka TÜİSAG Üyesi

Sayın Memiş,

Cevap kâğıdının örneği için bir dilekçe ile Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğüne başvurmanız durumunda talebiniz değerlendirilecektir.

Bilgilerinize...
    Bu ne anlamıyorum başvurduk gene bir yerlere yölendiriyorlar , neyi değerlerdirecek .....

20. yasin atasoy

yasin atasoy TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar cevap alan varmı bende başvurdum ama
    arkadaşım bana da aynı geldi maksat 10 liranuı almak parayı yatırıosun dilekçeni veriosun .. tam bir rezillik

ISGurusu bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica