Tartışma 18 Agustos Sınav Sonucuna Itiraz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında alpaslan54 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. aziz e.

aziz e. TÜİSAG Üyesi

umut bey,
    ben üzerinde durulması gereken soruları A kitapçığına göre yazıyorum. En az 5 tanesi iptal edilmek zorunda...
    35,50,51,56,62 ve 79. sorular...
    35. sorunun cevap kaynağı TAEK
    50. soru evet cevap olarak var doğru ama OHSAS 18001 ingilizce kaynağında ama orada da tavan yüksekliği 5 metrenin altında diyor ve biz bunu bilmek zorunda mıyız tartışılacak konu bu...
    51. soruda kimi kaynaklar oksijeni önce yakıyor kimi asetileni... kaynak yapılacak maddeye göre değişiyor...
    56. soruyu zaten yazmıştınız sanırım...
    62. soru, herşeyden önce iş sağlığı ve güvenliği "tüzüğünde" geçiyor, direk iptal...
    79. soruda da b şıkkı eksik... her iki ucundan bağlanarak indirilir. dolayısıyla bu soru da yanlış...
    tabii bunlar kendi yorumlarım... katılırsınız katılmazsınız serbestsiniz. ama ben de bayramdan sonra bu sorulara itiraz edeceğim...
    saygılar...

2. adem turan

adem turan TÜİSAG Üyesi

SINAVDAN 67 ALMIŞTIM İTİRAZ ETTİM CEVAP ANAHTARIMI GÖNDERMİŞLER.BUNLARA BİRİLERİNİN sınav SONUÇLARINA DEĞİL, sınav SORULARINA İTİRAZ ETTİĞİMİZİ ANLATMASI LAZIM.KISACASI İLGİLENMİYORLAR.TEK ÇAREMİZ MAHKEME ...SAYGILARIMLA

3. Serdar Ö.

Serdar Ö. TÜİSAG Üyesi

Şu sıralarda kamu denetçiliği kurumuna şikayet eden en az 10 arkadaş kurum tarafından aranmış, kısaca onlardan sınav ve sorular hakkında bilgi istenmiş, takibindeyiz ve 2 ay içinde sonuç alınır demişler. Ayrıca 40 kişi daha bu konuda hakkında kamu denetçiliği kurumuna şikayette bulunmuş.
    Şuanda davamızı açtık gerçi ama ilgilenmeleri ve olumlu konuşmaları hoşuma gitti.

4. aziz e.

aziz e. TÜİSAG Üyesi

diğer sorular hangisi acaba?
    keşke onları da bir word dosyası olarak ekleme şansınız olsaydı?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Serdar Ö.

Serdar Ö. TÜİSAG Üyesi

Ekte bir örnek mevcut, inşallah işe yarar.

6. ISGurusu

ISGurusu TÜİSAG Üyesi

nerelerde gezmiş benim yazı :)

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. ISGurusu

ISGurusu TÜİSAG Üyesi

mahkemeye verilen sorular bu sorularla tamamen örtüşmüyor. Az da olsa farklılıkları var.

8. aziz e.

aziz e. TÜİSAG Üyesi

şimdi benim bu aşamada sormak istediğim ya da öğrenmek istediğim şu...
    diyelim ki, ben itiraz etmedim yani mahkemeye gitmedim... itiraz edenler haklı bulunduğu taktirde, çıkan kararlardan tıpkı iptal edilen sorularda olduğu gibi, herkesin şansı var mı yoksa sadece o soruya itiraz edenler mi yararlanacak?
    çünkü ben sadece kamu denetçiliği kurumuna şikayette bulundum...

9. Turgut kdz

Turgut kdz TÜİSAG Üyesi

Merhaba,
    Ben sınav cevap anahtarımın kopyasını istemiştim ve bana geldi. sınav Soruları berbat olduğu için evde cevapladığım/ hatırladığım şıklarla sınavda cevap verdiğim şıklar farklı. sınav sonucumda değişiklik olmadı. Bilgilerinize

10. Turgut kdz

Turgut kdz TÜİSAG Üyesi

Merhaba,
    Ben sınav cevap anahtarımın kopyasını istemiştim ve bana geldi. Sınav Soruları berbat olduğu için evde cevapladığım/ hatırladığım şıklarla sınavda cevap verdiğim şıklar farklı. Sınav sonucumda değişiklik olmadı. Bilgilerinize

11. Frtzr

Frtzr TÜİSAG Üyesi

aynı durumdan bende
    Bende o itirazıma bir cevap alamadım ancak yakın zamanda kamu denetçiliği kurumundan aradılar.

12. Serdar Ö.

Serdar Ö. TÜİSAG Üyesi

Şuan itibari ile 18 Ağustos sınav sonuçlarımız değişmeyecektir. Eğer değişmesi durumunda kurumların durumları farklı bir boyuta ulaşacaktır. Anca mahkemede alınacak yürütmeyi durdurma kararı ile sonuçlara müdahele olabilecektir. Ki inşallah olur...

13. Serdar Ö.

Serdar Ö. TÜİSAG Üyesi

Bence davayı açanı kişiyi bilmenizde ve davayı sonuçlanıncaya kadar takip etmenizde fayda var

14. Serdar Ö.

Serdar Ö. TÜİSAG Üyesi

Facebook taki 'İSG sınavına itiraz ediyorum' grubundan almıştım :)

ISGurusu bu yazıya teşekkür etti.
  15. jeolog-ipek-83

jeolog-ipek-83 TÜİSAG Üyesi

size katılıyorum bende anlamadım. bende silip yaptıklarım sayılmadı diye düşündüm en az 65-70 gelir demiştim 55 aldım. geçerim demiştim ümitlendim ama 55 hiç beklemiyordum. nasip değilmiş dedim aralık sınavına hazırlanıyorum ne yapalım.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica