18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. seçil mütevelli

seçil mütevelli TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar ne yapıoruz hangi sorulara itiraz edioruz hep birlik olalım

2. ferhatalpar

ferhatalpar TÜİSAG Üyesi

bu soru yanlış itiraz sebebidir.

3. Tersiyer

Tersiyer TÜİSAG Üyesi

itirazlar kafaya göre yapılmaz mevzuat ve yönetmeliklerle yanlış olduğu kanıtlanmalı soruların.dilekçeyi bu yönde hazırlamalısınız.önce bunu tartışalım.itiraz edilmesi gerekenleri çürütmeye çalışalım.word de dosya hazırlayalım soru ve itiraz gerekçesi paylaşalım ve üzerine yorum yapalım.

krydmn bu yazıya teşekkür etti.
  4. Talat ARICI

Talat ARICI TÜİSAG Üyesi

Bence sınavla ilgili olarak sosyal medya (twitter, facebook ) üzerinden ilgili birimlere, hatta bakana şikayetlerimizi bildirelim arkadaşlar. Gerek soruların anlaşılamaması (zorluğu demiyorum), gerekse sınavda sorulan soruların bazılarının sorumlu olmadığımız yerlerden gelmesi konusunda mesaj yağmuruna tutalım :)

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

caniko bu yazıya teşekkür etti.
  5. dsfsjıdklf

dsfsjıdklf TÜİSAG Üyesi

Kursa yatırdıgım para sonuna kadar HARAM olsun 2BİN liramı yediler. Kursta sadece artislik yapıp kendi iş maceralarını anlattılar. Ama ben uyandım bu şekilde kazanamayacıgımı ve gittim ayrı bi kitap akdım kıtabı hatmettım. YAsaları gunu gunune takıp ettımhepsini ezberledim. Bu sorulan sorular tam bir VİCDANSIZLIK. Arkadaşlar Önceki yıllarda sorulan sorulara bakın ya alakası var mı hiç. Bize kitlediler soruları. Önceki sınavlarda sorular net ve kısa bizde ise Yok Güven miş, yok klavyeymiş, saçma sapan soru sordular. Adamlar 6331 in tamamını yazıp boşluk bırakıp ne gelecektır diye soruyorlar. YA ben İş hukuku Avukatı mı olacam. Nerden bileyim Butun yasayı ezbere?? İşime yarayacak yerlerı ezberler işte çalışırım. Bu sınav tamamen FİYASKO... Hepimize yazık oldu geçmiş olsun. Ama iş umuduyla para yatıracak bizler yine yatırırız. Çünkü ağzımıza bi parmak bal çaldılar bu sektörde istihdam yaratacağız diye. Sonrasında bi torba yasa 6 sene uzatıldı. Hoppaa...YAZIK...

uzmannn, caniko, --merve-- ve 4 kişi daha buna teşekkür etti.
  6. belkis

belkis TÜİSAG Üyesi

bu yazdıklarınızın hepsi doğru fakat OHSAS 18001 için, ne yazık ki hem aynı sınavda OHSASın dayanağı PUKO sorusu çıkıyor hem de başka bir soruda aşamayla ilgili çelişki var bence bizi yanıltan bu oldu ben de bu soruyu bildiğim halde yanlış yaptım, risk değerlendirmesi OHSASIN planlama aşamasında ama PUKOnun uygulama aşamasında

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. erkanbey

erkanbey TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar bence bir çöpçünün 700 TL maaş almasına karşın milletvekilinin 17,500 TL alması da yanlış. Ama taktir edersiniz ki burada sence - bence fikirlerini paylaşmak şu anda yersiz. Sadece emin olduğunuz yanlışı ve altına da ilgili maddeyi(kanun ,tüzük, yönetmelik) yazın herkes yararlansın. Biraz Araştırmacı olalım lütfen. " nasıl olsa biri bulur, itiraz da eder bana da yarar" kafasında olmayalım. Biraz daha organize olabiliriz diye düşünüyorum.

cheftche bu yazıya teşekkür etti.
  8. ferhatalpar

ferhatalpar TÜİSAG Üyesi

doğru diyosunuzda herkes yanlışına göre şu yanlış diyor. Öncelikle şunu belirtelim doğru yaptığınız soru iptal edilse bile zararınız olmuyor. bence herkes bir soru seçsin ve itiraz etsin ben oksijen metan karbondioksit boşluklu soruyu alıyorum ona itiraz edicem?

9. sevgi arslan

sevgi arslan TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar kaynak sorusunda hata yokmu?
    bize kursta önce oksijen tüpü açılır sonra asetilen tüpü diye öğretildi ama cevap anahtarında oksijen tüpü önce açılır için yanlış diyo

çevrearti07 bu yazıya teşekkür etti.
  10. tasan

tasan TÜİSAG Üyesi

bu sorulardan sadece 1 tanesini doğru yapabilmişim ve 67 ya da 68 netim var...Kesinlikle vinç ile olan soruya itiraz etmek istiyorum ayrıca kaynak işlerinde 5 metreyi dahil etmemesi saçma arkadaşın bir tanesi notron ile alakalı soru için maddeler yazmıştı...

Benim gibi durumu kritik olan arkadaşlarla işi şansa bırakmamak istiyorum...

isgisgisgizmir, glsngl ve çevrearti07 bu yazıya teşekkür etti.
  11. darkblue07

darkblue07 TÜİSAG Üyesi

aynen katılıyorum saçma geldi bana da en az 24 saat olacak ki işçi diğer güne hazırlansın...yönetmeliğe göre 11 yazıyo mantığını anlayamadım hala...

12. EMRAH TANRIVERDİ

EMRAH TANRIVERDİ TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar burada yapılması gereken az çok iptal edilmesi gereken soruları herkes yazdı.Bu soruları buradaki yetkili kişiler toparlayıp soruların altlarına kaynak ta gösterip bize sunmaları kaldı.Daha sonra herkesin bu sorulara itiraz etmesi gerekir.
    Şuan herkes birşeyler yazıyor ama sonuca varmamız için yukarıda yazdığım şekilde iptal edilmesi gereken soruların toplanıp bize sunulması kaldı.

Oney bu yazıya teşekkür etti.
  13. fahrettin2005

fahrettin2005 TÜİSAG Üyesi

merhaba,

40. soruda kelime oyunu yapmışlar. Temel olarak tüm şıklar yönetmelikte var ancak d şıkkında 'işe başlamadan önce ' yerine 'işe başladıktan sonrayı eklemişler. Bundan dolayı iptal etmeye bilirler. Yönetmeliğin ilgili kısmı aşağıda.

BİYOLOJİK ETKENLERE MARUZİYET RİSKLERİNİN ÖNLENMESİ HAKKINDA YÖNETMELİK

Sağlık gözetimi
    MADDE 16 – (1) Biyolojik etkenlerle yapılan çalışmalarda işveren çalışanların, çalışmalara başlamadan önce ve işin devamı süresince düzenli aralıklarla sağlık gözetimine tabi tutulmalarını sağlar.

(2) Yapılan risk değerlendirmesi, özel koruma önlemleri alınması gereken çalışanları tanımlar.

(3) Maruz kaldıkları veya kalmış olabilecekleri biyolojik etkene karşı henüz bağışıklığı olmayan çalışanlar için gerektiğinde, Sağlık Bakanlığının işyerinin bulunduğu ildeki yetkili birimleri ile işbirliği içinde uygun aşılar yapılır. İşverenler, aşı bulundurduklarında Ek-VII’de belirtilen hususları dikkate alır.

(4) Bir çalışanın, maruziyete bağlı olduğundan kuşkulanılan bir enfeksiyona ve/veya hastalığa yakalandığısaptandığında, işyeri hekimi, benzer biçimde maruz kalmış diğer çalışanların da aynı şekilde sağlık gözetimine tabi tutulmasını sağlar. Bu durumda maruziyet riski yeniden değerlendirilir.

(5) Sağlık gözetiminin yapıldığı bu durumlarda, kişisel tıbbi kayıtlar, maruziyetin son bulmasından sonra en az onbeşyıl süre ile saklanır. 13 üncü maddenin ikinci fıkrasında belirtilen özel durumlarda kişisel tıbbi kayıtlar bilinen sonmaruziyetten itibaren kırk yıl süre ile saklanır.

(6) İşyeri hekimi her bir çalışan için alınması gerekli koruyucu ve önleyici tedbirler ile ilgili olarak önerilerde bulunur.

(7) Maruziyetin sona ermesinden sonra yapılacak herhangi bir sağlık gözetimi ile ilgili olarak çalışanlara gerekli bilgi ve tavsiyeler verilir.

(8) Çalışanlar, kendileriyle ilgili sağlık gözetimi sonuçları hakkında bilgi edinebilir ve ilgili çalışanlar veya işveren, sağlık gözetimi sonuçlarının gözden geçirilmesini isteyebilir.

(9) Çalışanların sağlık gözetimi ile ilgili hususlar Ek-IV’te verilmiştir.

(10) Biyolojik etkenlere mesleki maruziyet sonucu meydana gelen her hastalık veya ölüm vakaları Bakanlığa bildirilir.

14. seçil mütevelli

seçil mütevelli TÜİSAG Üyesi

aynen katılıyorum size

15. itimat

itimat TÜİSAG Üyesi

bence iptal edilmesini isteiğimiz soruları listeleyelim
    ankarada olanlarımız da bunlar arasından 1 er tane alsın
    aynı şeyleri tekrar tekrar konuşmaya gerek yok

16. Mech_06

Mech_06 TÜİSAG Üyesi

C sınıfı A kitapçığı için hatalı olduğunu düşündüğüm sorular.
    19, 33, 47, 51, 68, 69, 70, 82, 87, 40

17. Seyyun

Seyyun TÜİSAG Üyesi

arkadaslar soru itirazlarının sahsen mi yapılması gerekiyor?

18. okaliptus

okaliptus TÜİSAG Üyesi

18 Ağustos 2013 Tarihinde Yapılacak olan İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavına Katılacak Olanlar İçin Genel Müdürlük Tarafından Eğitim Konularına Dair Resmi Açıklama Yapılmıştır.
    18 Ağustos 2013 Sınavı Yürürlükte Olan Mevzuatta ( Mer'i' Mevzuat ) Yer Alan Konulardan Olacaktır.

http://www.zirveosgb.com.tr/ bu linkte geçiyor

19. erkanbey

erkanbey TÜİSAG Üyesi

Arkadaşım buradaki yetkililer zaten bizleriz. Araştırıp kesinlik elde edip itiraz etmemiz lazım. Forum yöneticilerine yada senin deyişinle yetkililere bırakılacak bir durum yok . Biz çabalamalıyız

çevrearti07 ve Tersiyer bu yazıya teşekkür etti.
  20. HASAN SUAT ÖNER

HASAN SUAT ÖNER TÜİSAG Üyesi

en az 5 soru iptal...(şaşırmayın her yaptıkları sınavda çıkıyor - sabit yanlışlar)

A kitapçığı için

1- 50.soru - 5 m yüksek tavan
    2- 58.soru - vinç sorusu
    3- 62.soru - 3 metre
    4- 79.soru - ip ile çapraz bağlanması gerekir
    5- 85.soru - 4 boşluk var 3 cevap

daha da olabilir...hatırlayabildiklerim...HAKKIMIZDA HAYIRLISI

DEMİRCİ METAL bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş