18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. kemal korkmaz

kemal korkmaz TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar bu sorulara da itiraz edebilirsiniz ...

Ekli Dosyalar:

foodengineer01 bu yazıya teşekkür etti.
  2. sezaicelik

sezaicelik TÜİSAG Üyesi

SayınÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yöneticileri,ben kimyagerim ama 17 yıldır öğretmenlik yapıyorum.Bu sınava da çok iyi hazırlandım.Birinci sınavdan 66 alarak kaldım.Olsun dedik ikincisi var ama öyle bir sınavla karşılaştık ki tamamen kelime oyunları.Bilgiyi bileni değilde sanki akrobatları arar nitelikteydi.Allah size akıl fikir versin ne diyeyim.Daha da sınava girmemeye karar verdim.Çünkü iş güvenliği ile ilgili her şeyi öğrendim ama canbazlığı öğrenemedim.sınav hakkımda kalmadı .Yeniden kursada gidemem varın gerisini siz düşünün

3. ali erhan

ali erhan TÜİSAG Üyesi

arkadaşım sadece ankarada olanlar değil sizlerde bulunduğunuz şehirlerde ptt den iadeli taahütlü yollayabilirsiniz

4. yiğitoğlu

yiğitoğlu TÜİSAG Üyesi

Bu bilgi kesin mi ? Çünkü işyerimden izin almaya çalışacağım. Sıkıntılı bir yerde çalışıyorum. Eğer fırça yiyeceksem de sağlam verilere dayansın :D ...iadeli taahhütlü meselesi hakkında bir bilgim yok maalesef :S

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. DENİZ AYGÜN

DENİZ AYGÜN TÜİSAG Üyesi

yazık bu memelekete 100 soru dan 25 tane celişkili yanlış düzmece aptalca sorulurmu ya kim ödeyecek bizim emegimizi paramızı sıkıntımı sitresimizi. haram olsun

6. olorin

olorin TÜİSAG Üyesi

hangi tüzükte? gösterebilirsen sevinirim.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. sisko

sisko TÜİSAG Üyesi

KİMSE ÜMİTSİZLİĞE DÜŞMESİN İTİRAZLARI DÜN KARGOYA VEDİK BUGÜN ANKARADA .
    BİR ATEŞTİR KİM NE KADAR SU TAŞIRSA O KADAR İYİ.

Karam3131 ve yiğitoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  8. ermankaraca

ermankaraca TÜİSAG Üyesi

merhaba arkadaşlar;

hatalı sorular ve hazır dilekçe örneği ektedir.

Ankara dışında olduğumdan dolayı dilekçemin yetişmiyeceğini söylediler .Ankarada olan arkadaslar iletirlerse ii olur

Ekli Dosyalar:

9. yunus979

yunus979 TÜİSAG Üyesi

15 soru itiraz gerekçeleriyle hazırlanmıştır;arzu ederseniz itiraz edersiniz.
    iyi şanslar

- İtiraz dilekçenizin en geç 22/08/2013 tarihi mesai bitimi (17:00) ye kadar Genel Müdürlük evrakına girmesi gerekmektedir.

Ekli Dosyalar:

Execute ve foodengineer01 bu yazıya teşekkür etti.
  10. ali erhan

ali erhan TÜİSAG Üyesi

11. ermankaraca

ermankaraca TÜİSAG Üyesi

merhaba arkadaşlar;

hatalı sorular ve hazır dilekçe örneği ektedir.

Ankara dışında olduğumdan dolayı dilekçemin yetişmiyeceğini söylediler .Ankarada olan arkadaslar iletirlerse ii olur

Ekli Dosyalar:

tugalpt bu yazıya teşekkür etti.
  12. CemalDemir

CemalDemir TÜİSAG Üyesi

Arkadaslar bizzat gorustum İSGGM ile itiraz dilekcelerinde son gun ve saat 23 Agustos Cuma Saat : 17:00 dır.
    kargo firmalarına hizli kargo adi ile bugun aksam saat :17:00 a kadar verilen butun evraklar en gec ve engec cuma saat 10:00 da bakanlıgın elınde olmaktadır. Hızlı kargonun cuma saat 10 dan sonra teslim etmesi yasakmış. yani kesin bugun ver cuma saat 10 da bakanlıkta olur diyorlar.

13. Mert B.

Mert B. TÜİSAG Üyesi

ARKADAŞLAR HEP BERABER YÜKLENİN İTİRAZLARA ,HERKES ÜSTÜNE DÜŞENİ YAPSIN LÜTFEN !!!!

fahriyamac, foodengineer01 ve müslüm63 bu yazıya teşekkür etti.
  14. Geentell

Geentell TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar itirazda bence aşağıdaki konularda yer almalıdır. Şayet bakanlığın, isggm ve meb'in tutarsızlıkları;
    1) isggm'nin yetkilendirilmiş kurumlara kursiyerlere duyurulması için gönderilmiş yazıda mer'i (yürürlükteki) mevzuattan sorumlulardır denilmektedir.
    2) meb'nın sınav sorularının Konulara göre dağılımında %5 olan hukuk konularında ve sağlık konularında soru sayıları özensiz dağılmıştır ve belirtilen sayıda bu konularda soru sorulmamıştır.
    3) ülkemizde bilgi ölçmek için yapılan meb,ösym..vs. Gibi sınavlarda soruların yalın,anlaşılır ve türkçenin bütün dil anlatım kurallarına uygun olması esastır. Anlam karışıklığına ve yazım yanlışlarına asla taviz verilemez bu nedenlede bu tarz soruların iptali gerekir.

uzmanaday ve foodengineer01 bu yazıya teşekkür etti.
  15. CemalDemir

CemalDemir TÜİSAG Üyesi

Arkadaslar bizzat gorustum İSGGM ile itiraz dilekcelerinde son gun ve saat 23 Agustos Cuma Saat : 17:00 dır.
    kargo firmalarına hizli kargo adi ile bugun aksam saat :17:00 a kadar verilen butun evraklar en gec ve engec cuma saat 10:00 da bakanlıgın elınde olmaktadır. Hızlı kargonun cuma saat 10 dan sonra teslim etmesi yasakmış. yani kesin bugun ver cuma saat 10 da bakanlıkta olur diyorlar.

16. Aysun BİROL

Aysun BİROL TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar dün öğlen saatlerinde MEB'i aradım..sorulara itiraz hakkında bilgi almaktı amacım..sorularım ve cagrı merkezı yetkılısı dıyalogumu aktarıyorum:
    + sorulara ıtıraz hakkında bılgı almak ıstıyorum. Su an soz konusu soru ıtırazları hangı soruları kapsamaktadır, verı tabanınızda mutlaka kayıtlıdır bakabılır mısınız?
    -kontrol edıyorum.............su an verı tabanımızda konuyla ılgılı ıtıraz dılekcesı GORUNMUYOR.ıtıraz dılekcesı kurumumuza ulastıgı an verı tabanımıza kaydedıyoruz.
    +pekı ne zaman acıklanacak ıptal edılecek sorular.
    -bılmıyorum MEBın sayfasını ara ara kontrol edın lutfen.
    +pekı sınavın ıptal olması söz konusu mu? 10 dan fazla soruda hata gorunuyor.
    -MEBın sayfasında konu ıle ılgılı acıklama olacaktır efendım.
    (sonuc=MEB ın duzenledıgı bır muamma sınav daha)

foodengineer01 ve Demet GÜRPINAR bu yazıya teşekkür etti.
  17. çevrearti07

çevrearti07 TÜİSAG Üyesi

Sınava girmeden 85 civarı almayı hedeflemiştim ama şimdi sınırlarda dolaşıyorum. Yapılan ankette başarı % 35 civarında dolaşıyor buradan sayın bakan ama göremeyenlere sesleniyorum bu sınava belli seviye üzerindeki insanlar giriyor ve başarı yerlerde ise burada şapkanızı önünüze alıp düşünmeniz gerekiyor diye düşünüyorum. Saygılarımla.

uzmanaday, Aysun BİROL, müslüm63 ve 3 kişi daha buna teşekkür etti.
  18. brkngrkn

brkngrkn TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar B kitapçığı 39. soru yani iş hijyeni neye dayanılarak sorulmuştur? bununla ilgili yönetmelik sınavdan iki gün sonra yani 20.08.2013 tarihinde yayınlanmıştır!!!... eğer bundan önce benim bilmediğim bir mevzuat varsa beni de bilgilendirir misiniz? teşekkür ederim.

19. fahrettin2005

fahrettin2005 TÜİSAG Üyesi

ben de ettim ama tüm şıklar doğru olduğu için.

İTİRAZ EDİLEN SORU 2
    A KİTAPÇIĞI 50. SORU:

İtiraz Nedeni:
    Aşağıdaki kaynaklarda görüldüğü gibi burada şıkların hepsi doğru olmaktadır.
    Genel Havalandırma:
    Kaynak işlemi sırasında ortaya çıkan hava kirleticilerini, kaynağına doğru yönlendirilmiş temiz hava akımı ile atölye ortamına dağıtarak yoğunluğunu düşürmek ve daha sonra ise ters yöndeki veya tavandaki emme ağızlarından emerek dışarıya atmak esasına dayanmaktadır. Bu yöntemde birim atölye yüzölçümü için 50 m3/h hava değişimi öngörülür. Havalandırma iyi yapılmadığı zaman bu durum çalışanları etkilemektedir. Kaynak işlemi sonucu ortaya çıkan hava kirleticilerinin kaynakçının solunum bölgesinden uzaklaştırılması ve izin verilen sınırlara düşürülebilmesi için aşağıdaki kuralların uygulanması gerekir.

Bunlar:
    a.) Her kaynakçıya en az 284 m3 hava düşmelidir.
    b.)Tavan yüksekliği 5m den fazla olmalıdır.
    c.) Kaynakçı mümkün olduğu kadar kapalı alanda çalışmamalıdır.
    d.)Kaynakçının çalıştığı alanlarda hava akımını kesen yapı elemanları olmamalıdır.
    e.) Genel havalandırmaya ek olarak lokal havalandırma kullanılmalıdır.
    f.) Lokal havalandırma hızı 30 m/dk ve kaynağa uzaklığı 60 cm olmalıdır.
    g.) Kaynak işlemi diğer işlerden ayrı ve uzak bir bölmede yapılmalıdır
    .

Kaynak:
    http://www.isgforum.net/threads/kaynak-dumanina-karşi-alinacak-önlemler.7500/
    http://www.mmo.org.tr/resimler/dosya_ekler/a24563c56310002_ek.pdf?dergi=896

Bu sebeple bu sorunun iptal edilmesini talep ediyorum.

20. Demet GÜRPINAR

Demet GÜRPINAR TÜİSAG Üyesi

6 soru ; A kitapcigindan 6-35-58-62-81. Sorulara itiraz ettim. Bugun teslim alinmis..Artik hayirlisi ne ise o olsun arkadaslar diyorum sadece..

müslüm63 ve GizemSoykan bu yazıya teşekkür etti.
  21. GizemSoykan

GizemSoykan TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar herkese tekrar merhaba,

Dün itiraz dilekçemi verdiği yazmıştım. Kargodan çalışma bakanlığına ulaştığına dair bilgilendirme mesajını aldım toplam 6 soruya itiraz edildi. Bilginize. Herkese hayırlı olsun

müslüm63 ve yiğitoğlu bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica