18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

1. sınav iptal edilmesin tüm sorulara bakılsın tekrar ve itirazların hepsi incelensin 10 da olsa 15 de olsa hata varsa düzeltilsin cevap anahtarı ve sorular tekrar yayınlansın herkes buna göre puan alsın. Bu durumda 80-90 alan kişilere şaşarım.

mehmet celal bu yazıya teşekkür etti.
  2. Karam3131

Karam3131 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar, 2 gündür yazılanları izliyorum,herkes itiraz edilecek sorular şudur,dilekçe budur, şuraya itiraz dilekçesini yaz poıstaya iadeli gönder vbvb..yazılıyor. Herkes büyük bir telaşla nereye nasıl başvuracağını tartışıp duruyor. Geçmiş sınavlarla ilgili forumlara bakın aynıları yine yazılmış ve mağdur bir sürü insan ortaya çıkmış. Yazıktır bu yaşananlara. Ben biraz önce bakanın mail adresine detaylı bir mektup yazdım ve olayı anlattım,umarım cevabı gelir. Bu şekilde deli tavuk misali çabalayıp kuruma dilekçeyi nasıl ulaştırırız telaşından çıkıp mantıklı neyse o yapılmalı. ÖSYM de böyle yanlışlar çıkınca öğrenciler aynı yolumu izliyorlar,böyle şey olurmu? Ankara'da yaşayan arkadaşlarımız elden gidip verebilecekler, Kars'da yaşayanlar ulaşamayacaklar,kaderlerinemi razı olacaklar? Şayet bir yanlış varsa (ki sürekli herkes bas bas bağırıyor) bunu kurum inceleyip değerlendirir ve tüm sınava girenlere yansıtır...Buna göre itiraz edenlere hakları verilecek itiraz etmeyenlere kaderinize razı olunmu denilecek? Şayet böyleyse ben bu sisteme inanmıyorum ve bir daha sınavada girmiyorum..Yazıklar olsun...

foodengineer01 ve yiğitoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  3. Şafak BALCI

Şafak BALCI TÜİSAG Üyesi

Ben de Sayın Bakan'a yazdım ama şimdilik bir cevap bile yok. 2.gün bugün :)
    Çok garip ve değişik şeyler gördük bu sınavda. Hel ki Ankara'da sınava gir, para yatırmak için mecbur vezneye git, sınav başvurunu internetten - itirazını elden yap .....

Karam3131 ve foodengineer01 bu yazıya teşekkür etti.
  4. Demet GÜRPINAR

Demet GÜRPINAR TÜİSAG Üyesi

Bencede sinavin iptali hepimize arti bir kulfet olacaktir. Tekrar Ankara ya gitmek,kalma ve sinava gitmek..Bunlarin hepsi para arkadaslar.yilini hatirlamiyorum ama bir yil 12 soru iptal edilmis..Bu yilda umarim boyle olur..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

adnanyildizz, foodengineer01 ve yiğitoğlu bu yazıya teşekkür etti.

5. ne yani itiraz edenlerin mi düzelecek diğerlerine yansımayacak mı öyle saçmalık mı olur?

6. TURGUT DURMAZ

TURGUT DURMAZ TÜİSAG Üyesi

arkadaşım, 20 lt lik kapta su daha serbest hareket edecektir ve ağırlığın merkezi sürekkli değişecektir, buda ergonomik değildir...aynı zamanda özkütleleri birbirine eşit değildir.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Şafak BALCI

Şafak BALCI TÜİSAG Üyesi

Bir de şu yönden bakalım.
    Şurada feryat figan eden ve zamanını bilgisayar başında geçiren bizlerin hepsi en az 4 yıllık fakülte mezunu.
    Zamanımız heba oluyor ve başka bir şeyle ilgilenemiyoruz.
    Neler oluyor çevremizde??

yiğitoğlu, Aysun BİROL ve foodengineer01 bu yazıya teşekkür etti.
  8. HASAN SUAT ÖNER

HASAN SUAT ÖNER TÜİSAG Üyesi

10 sorudan fazla iptal olursa, sınav iptal oluyor mu?

9. tugalpt

tugalpt TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar bütün gazete ve yayın organlarına konuyla ilgili email göndererek dikkatlerini çekmemiz gerekmektedir ayrıca sosyal medya üzerindende konuyla ilgili haksızlıkları iletirseniz dikkat çekilebilir ben bugun bütün gazete ve yayın organlarına email gönderdim sizden de ricam duyarlı olun ve konuyu medyaya yansıtmak için 5-10 dk ayırarak email gönderin selamlar...

ilterkilerci ve foodengineer01 bu yazıya teşekkür etti.
  10. GizemSoykan

GizemSoykan TÜİSAG Üyesi

A grubu 7, 17 , 58, 62 ve 81 sorularına itiraz ettim

Serdar Ö. ve mehmet celal bu yazıya teşekkür etti.
  11. fahriyamac

fahriyamac TÜİSAG Üyesi

evet arkadaşlar hep birlikte emeğimize sahip çıkalım..
    herkesi duyarlı olmaya davet ediyorum,hakkımızı arayalım

yiğitoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  12. isgsa

isgsa TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar;
    bilen bilmeyen herkes konuşuyor. prosedür son derece açık.
    sınav sorularına 3 gün içinde itiraz edilecek ve bu itirazlar değerlendirilerek hatalı sorular iptal edilecek.
    sınav sonuçları da buna göre değerlendirilecek. itirazı olanlar tekrar itiraz edebilecek ve sonuç alamayanlar da mahkemeye başvuracak. Ancak öyle saçma sapan şeyler yazılıyor ki yok itiraz edenlerin sadece itirazları değerlendirilecek gibi. bu kadar sığ düşünen arkadaşlar var aramızda.
    ben geçen sefer sınava girdim ve 69 aldım. normalde 67 alacaktım ama iki soru iptalllerden geldi. itirazı kargo son gün kargo ile yapmıştım. itirazıma cevap geç de tatmin etmezse de geldi. yani bu da başvurumun dikkate alındığını gösteriyor. fakat burada problem şu bu soruları hazırlayan akademisyenler nasıl bu kadar basit hata yapabiliyorlar? bu soruları milli eğitim hazırlamıyor. milli eğitim sınavı uyguluyor. Çok acemice ve basit hatalar yapılarak soru hazırlanıyor, işin acı tarafı bu. Bu sınavda daha yüksek bekliyorum ancak yine 69 larda kalırsam mahkemeye başvuracağım ve mahkeme kararıyla da % 100 alacağımdan eminim.

emellozturk, yiğitoğlu ve foodengineer01 bu yazıya teşekkür etti.
  13. hasancakar

hasancakar TÜİSAG Üyesi

evet onun için de 10 soru iptal etmiyorlar zaten geçen sınavda 32 soruya itiraz olmuş 5 tane iptal etmişler o da herkesin yoğunlukla itiraz ettiği değil de kafalarına göre seçtikleri 5 soru idi eğer yürürlükte olmayan tüzüklerden ve yönetmeliklerden sorular çıktı ise ve resmi gazetede dayanağı kalmamıştır yazısı varsa o soruları mecbur iptal edecekler çünkü mer-i mevzuattan sorumlu olacaksanız denmiş her şeyden denmemiş

14. tuncay saral

tuncay saral TÜİSAG Üyesi

Eğitim kurumu itiraz eder mi? sizce, 2.hakları yananlar yaklaşık 40-45 bin kişi yeniden de para vererek eğitim kurumlarına üye olacak.işin ucundan duygusallık varrr

15. Haktaş

Haktaş TÜİSAG Üyesi

16. tugalpt

tugalpt TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar email adreslerine burdan erişebilirsiniz
    http://www.byegm.gov.tr/content.aspx?s=Gztlr

Karam3131 bu yazıya teşekkür etti.
  17. Aysun BİROL

Aysun BİROL TÜİSAG Üyesi

ben de sınavın iptal edilmesine ihtimal vermiyorum..ama 10 dan fazla soruda hata olduğu aşikar..bir kısmının cevap anahtarı değiştirilmeli bir kısmı da iptal edilmeli bence...

yiğitoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  18. Seyyun

Seyyun TÜİSAG Üyesi

5 soruluk itiraz dilekçemin oldugu kargo bakanlıga ulasmıs...hadi hayırlısı

Execute, Serdar Ö., yiğitoğlu ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
  19. Aysun BİROL

Aysun BİROL TÜİSAG Üyesi

2011 yılında 12 sorunun ıptalı soz konusuymus..ama bır kısmını ıptal etmısler bır kısmının cevap anahtarını degıstırmısler.

20. necip09

necip09 TÜİSAG Üyesi

aynen katılıyorum benimde 5 i yanlış iptalolması gerekir

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica