18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. musty013

musty013 TÜİSAG Üyesi

arkdaslar itiraz edilicek soruları ilk mesaja toplu olarak eklesek ? itiraz edicek herkes gurupca itiraz etse daha rahat...

biz cok fazla saibeli soru kesfettik ama birlik olmak önemli... 103 safa konuyu kimse tek tek inceleyemez dogal olarak...

2. mesut karakuş

mesut karakuş TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar,

Bugün ben de Alo 170 i arayarak aşağıdaki soruları sorup yapılan her iş sağlığı ve güvenliği sınavında yaşadığımız sıkıntıları dile getirdim. Her sınavda mutlak suretle en az 10-15 soruda yanlışlık yapıldığını, buna bir son verilmesi gerektiğini dile getirdim.
    - İş sağlığı ve güvenliği tüzüğü ve yapı işlerinde iş sağlığı ve güvenliği tüzüğü yürürlükten kaldırıldı mı, kaldırıldıysa ne zaman ?
    - Mer'i mevzuat içerisinde iş sağlığı ve güvenliği tüzüğü ile yapı işlerinde iş sağlığı ve güvenliği tüzüğü yer almakta mıdır ?

Sizler de Ao 170 i arayarak sınav soruları hakkındaki şikayetlerinizi dile getirebilirsiniz. Alo 17o i KİLİTLEMELİ ve ŞİKAYET YAĞMURUNA TUTMALISINIZ.

foodengineer01 ve Karam3131 bu yazıya teşekkür etti.
  3. Karam3131

Karam3131 TÜİSAG Üyesi

O zaman nedir bu herkesin itiraz etme ve dilekçeleri ulaştırma çabası? O zaman bu kadar çorbaya dönen yazışmalar havuzu yapılmayıp kendini bu konuda ortaya koyacak 3-5 kişi çıkıp yada eğitim kurumlarımız ön ayak olup itirazları yapsada boşu boşuna herkes bankalara tekrar para yatırmak zorunda kalmasa daha iyi olmazmıydı? Halen dilekçe gönderme telaşı var, gönderen zaten göndermiş. Sizler bakana direkt mailine yazarak durumu anlatın,bence daha etkili olacaktır. Gerisi boş ve para tuzağı.

gundondu ve foodengineer01 bu yazıya teşekkür etti.
  4. mesut karakuş

mesut karakuş TÜİSAG Üyesi

gundondu dedi:
    http://www.iskur.gov.tr/tr-tr/anasayfa/alo170ebirincilikodulu.aspx

ödüllü bir şikayet sitesi. Arkadaşlar popülaritesini arttırmak için sizde arayın. Ben sabah aradım ve yapılmış olak haksızlıkları sıraladım ve www.isgforum.net ve diğer forumları takip etmelerini rica ettim. Bunun yanı sıra Ankarada oluşu, soru itiraz başına 10 TL almaları (bunları onların gidermesi gerektiğinide belirterek), gitgide soru hatalarını azaltmak yerine hata payının artmasını ve 1 kez alınan eğitime 2 sınav hakkı verilmesinin kurumun zayıf kalan yönleri olduğunu belirttim. Bu konuların düzeltilmesini rica ettim. Umarım Bakanlık bu çağrılarımıza kulak verir. Bu platformlardan oluşturduğumuz talepleri, sınav sorularının hatalarını inceler ve bizlere adaletli dönüşler sağlar. Bu forumlarda sesini duyuran arkadaşlarımızı da bakanlığın 170 nolu çağrı merkezine taleplerini iletmeye çağırıyorum.

Saygılarımla,​
    Arkadaşlar,

Bugün ben de Alo 170 i arayarak aşağıdaki soruları sorup yapılan her iş sağlığı ve güvenliği sınavında yaşadığımız sıkıntıları dile getirdim. Her sınavda mutlak suretle en az 10-15 soruda yanlışlık yapıldığını, buna bir son verilmesi gerektiğini dile getirdim.
    - İş sağlığı ve güvenliği tüzüğü ve yapı işlerinde iş sağlığı ve güvenliği tüzüğü yürürlükten kaldırıldı mı, kaldırıldıysa ne zaman ?
    - Mer'i mevzuat içerisinde iş sağlığı ve güvenliği tüzüğü ile yapı işlerinde iş sağlığı ve güvenliği tüzüğü yer almakta mıdır ?

Sizler de Ao 170 i arayarak sınav soruları hakkındaki şikayetlerinizi dile getirebilirsiniz. Alo 17o i KİLİTLEMELİ ve ŞİKAYET YAĞMURUNA TUTMALISINIZ.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Mine 06

Mine 06 TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar bugün itiraz dilekçemi elden gidip teslim edicem ancak adres yerine nasıl gidebilirim kızılaydan

Execute bu yazıya teşekkür etti.
  6. Mine 06

Mine 06 TÜİSAG Üyesi

ve bugün son günmü 3 iş günü diyor salı açıklandı salıyı dahil edersek bugün dahil etmezsek cuma yarın yani bu konu hakkında kesin bilgisi olan varmı acaba

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Cevdet Kızılay

Cevdet Kızılay TÜİSAG Üyesi

A kitapçığı 17, 50, 58, 73 ve 85 numaralı sorulara itiraz ettim. Bakanlıkta fazla kuyruk yoktu. Ama işlem yapan memurlar çok yavaş, sıra artabilir.

Execute bu yazıya teşekkür etti.

8. eğer böyleyse bu da büyük suç etik değil itiraz eden var edemeyen var ??

9. ttopdemir

ttopdemir TÜİSAG Üyesi

Bundan sonra işimiz Allah'a kaldı . Bekleyip göreceğiz.

yiğitoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  10. dogan duran

dogan duran TÜİSAG Üyesi

mine hanım itiraz yeriniz eskişehir yolundaki çalışma bakanlığı binasının genel evrağı. normalde 2577 sayılı kanuna göre sonuçlar açıklandıktan bir gün sonra itirazın başlaması lazım ama yinede risk etmemeklazım bence bugün yapın itirazınızı. ben de akşam üzeri verceğim dilekçeyi

foodengineer01 bu yazıya teşekkür etti.
  11. Cevdet Kızılay

Kızılay'dan Bakanlığa gelmek için 100.yıl, odtü, dolmuşları ile Balgat, Çiğdem, Gölbaşı vs. otobüsleri geçiyor. Milli Kütüphane den sonraki durakta inerseniz, Bakanlığın önündesiniz

12. sebnem2007

sebnem2007 TÜİSAG Üyesi

İtiraz edilmesi gereken sorulardan bazıları da eklediğim dosyada mevcuttur.

13. Serdar Ö.

Serdar Ö. TÜİSAG Üyesi

Ankara dışı itirazların gönderimi için;
    Bugün saat 18 e kadar son şansımızdır.
    PTT yetiştiremeyiz diyor yalnız özel kargo şirketlerinin Uçak Kargosu ( 17 lira ) ile yarın saat 15 den önce adrese teslim edilebileceği belirtildi.
    Lütfen şahsi itirazlarda bulununuz...

14. Atarlı gülestan

Atarlı gülestan TÜİSAG Üyesi

7 nolu soruya boşuna iptal dilekçesi hazırlamışsınız. Saygılar..

Aysun BİROL bu yazıya teşekkür etti.
  15. telefonla kursa sorduğumda bana 2 kesin denmişti bugün önce mail geldi 15 hatalı soru var şeklinde ve şimdi de telefonuma mesaj geldi bugün son günmüş itirazınızı yapın diye burada da tuhaflık var gibi 15 soru için her kursiyerden 150 lira talep ediliyor nasıl bir çark kurulmuş ben iyice soğudum belgemi başkasına vericem kazanırsam o kullansın :)

16. Cevdet Kızılay

A kitapçığı 17, 50, 58, 73 ve 85 numaralı sorulara itiraz ettim. Bakanlıkta fazla kuyruk yoktu. Ama işlem sırasında scanner yapıldığı için işlemler çok yavaş ilerliyor, sıra artabilir.

Serdar Ö. bu yazıya teşekkür etti.
  17. Mine 06

Mine 06 TÜİSAG Üyesi

kızılaydan sincan dolmuşlarına binsem acaba bakanlığa varırmıyım

18. Serdar Ö.

Serdar Ö. TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar, şu saatten sonra hangi soruların doğru veya yanlış olduğu önemli değil.
    Sorularla ilgili açıklamalar önceki sayfalarda zaten mevcut
    Önemli olan; İTİRAZ ETMEK , LÜTFEN İTİRAZ EDİNİZ !!!

yiğitoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  19. bülent k

bülent k TÜİSAG Üyesi

bugün saat 17 e kadar teslim etmeniz gerekiyor

20. Mine 06

Mine 06 TÜİSAG Üyesi

bana acil cevap verebilecek biri varmı sincan dolmuşları bakanlığının önünden geçiyormu kesin bilgisi olan varmı

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica