18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. ozcanyil

ozcanyil TÜİSAG Üyesi

Mine hanim acaba maddi olarak ben karsilasam a kitapcigi 1 nolu sorunun dayanagini mail atsam onu da eklermisiniz?

2. Cevdet Kızılay

Cevdet Kızılay TÜİSAG Üyesi

Eskişehir yolunu kullanan Sincan dolmuşları geçer.

Mine 06 bu yazıya teşekkür etti.
  3. Mine 06

Mine 06 TÜİSAG Üyesi

arkadaşımın itiraz dilekçesinide götürmem gerekiyor alımda problem cıkarırlarmı acaba

4. Mine 06

Mine 06 TÜİSAG Üyesi

ben hemen acil çıkıyorum ama

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. ozcanyil

ozcanyil TÜİSAG Üyesi

Hemen mail atabilirim word belgesini sadece dayanak var kendi adiniza itirazlarin icine ekleyebilirseniz minnettar olurum.

6. meftunn

meftunn TÜİSAG Üyesi

Merhaba Saygıdeğer Dava Arkadaşlarım;

Bende tam 10 soruya itiraz dilekçesi yazdım ve bir tanıdık vasıtasıyla gönderdim.Bu düzen bu çarpıklık devam ettiği sürece

ülke olarak hiçbir yere almazlar bizi.Ekli dosyada itiraz ettiğim sorular var inceleyebilirsiniz.

Umarım hakkımızda hayırlısı olur.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Ekli Dosyalar:

7. Cevdet Kızılay

A- 85 in asıl iptal gerekçesi, karbondioksit yerine karbonmonoksit miktarının sorulmasıdır

8. CemalDemir

CemalDemir TÜİSAG Üyesi

hocam iggm yi bizzat aradım 23 agustos cuma saat 17:00 a kadar evrak servisine kayıt olması gerekir diyor.

9. Hale Çalışkan

Hale Çalışkan TÜİSAG Üyesi

bize kurstan bugün son olarak söylendi. cevap anahtarının yayınlandığı günüde sayıyorlarmış.

emreozcan bu yazıya teşekkür etti.
  10. Aysun BİROL

Aysun BİROL TÜİSAG Üyesi

BALGAT yazan dolmuşlar bakanlığın onunden gecıyor..CSGB nın yanında SGK bınası var..dolmus soforlerı mutlaka sızı yonlendırır. kızılaya neredeyse 20 dakıka mesafede mıne hanım

11. emreozcan

emreozcan TÜİSAG Üyesi

18 AĞUSTOS SINAVINDA İPTAL EDİLMESİNİ DÜŞÜNDÜĞÜM SORULAR ŞÖYLE
    B KİTAPÇIĞI SORU NUMALARINI VERİYORUM
    7 , 8 ,13 ,16, 22 , 30 , 32 , 42 , 47 , 48 , 49 , 70 , 72 , 91 ,95 NUMARALARI SORULAR.
    ARKADAŞLAR BU SORULAR BENİM UZUN ARAŞTIRMALARIM TÜZÜK VE MEVZUATLARA BAKARAK ARAŞTIRMALARIMDAN BULUNAN SORULAR.SİZLERİNDE MERAK ETTİĞİ SORULAR VARSA CEVAPLAYALIM.
    İŞ SAĞLIĞI GÜVENLİĞİ SINAVI ADI ALTINDAN BİNLERCE ARKADAŞIMIZIN EMEĞİ SÖMÜRÜLÜYOR.

Karam3131 ve foodengineer01 bu yazıya teşekkür etti.
  12. mehmet celal

mehmet celal TÜİSAG Üyesi

neden boşuna mantıklı bir cevabınız vardır heralde yoksa bakanlıktaki soru hazırlayıcılarından bir farkınız kalmaz, a kitapçığı soru 7 de 4857 ye göre izin süresi yazıyor 4857 de de 50 yaş ve üstü için izin süresi 20 gündür diyor nasıl doğru olabilir soru yaş verilmemiş soruda sizden cevap bekliyorum ???

13. Aysun BİROL

Aysun BİROL TÜİSAG Üyesi

İnşallah emeklerimiz,maddi,manevi yaşadığımız stres boşuna çıkmaz..

meftunn ve yiğitoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  14. emreozcan

emreozcan TÜİSAG Üyesi

TEK UMUDUMUZ O YÖNDE

Aysun BİROL bu yazıya teşekkür etti.
  15. tugalpt

tugalpt TÜİSAG Üyesi

bumu nedensizzzzz.............

İTİRAZ EDİLEN SORU A kitapçığı 7. soru :

SORU CEVAP ANAHTARINDA VERİLEN CEVAP (A) ŞIKKIDIR.
    İTİRAZ NEDENİ : 4857 SAYILI İŞ KANUNU MADDE 53
    Yıllık ücretli izin hakkı ve izin süreleri
    Madde 53 - İşyerinde işe başladığı günden itibaren, deneme süresi de içinde olmak üzere, en az bir yıl çalışmış olan işçilere yıllık ücretli izin verilir.
    Yıllık ücretli izin hakkından vazgeçilemez.
    Niteliklerinden ötürü bir yıldan az süren mevsimlik veya kampanya işlerinde çalışanlara bu Kanunun yıllık ücretli izinlere ilişkin hükümleri uygulanmaz.
    İşçilere verilecek yıllık ücretli izin süresi, hizmet süresi;
    a) Bir yıldan beş yıla kadar (beş yıl dahil) olanlara ondört günden,
    b) Beş yıldan fazla onbeş yıldan az olanlara yirmi günden,
    c) Onbeş yıl (dahil) ve daha fazla olanlara yirmialtı günden,
    Az olamaz.
    Ancak onsekiz ve daha küçük yaştaki işçilerle elli ve daha yukarı yaştaki işçilere verilecek yıllık ücretli izin süresi yirmi günden az olamaz.
    Yıllık izin süreleri iş sözleşmeleri ve toplu iş sözleşmeleri ile artırılabilir.

YUKARIDAKİ 4857 SAYILI İŞ KANUNU MADDE 53 TEDE BELİRTİLDİĞİ GİBİ 1 İLA 5 YIL ARASINDA KIDEMİ OLANLAR İÇİN 14 GÜN OLMASINA RAĞMEN 18 YAŞ VE ALTI İŞÇİLERLE 50 VE YUKARI YAŞTAKİ İŞÇİLER İÇİN YILLIK ÜCRETLİ İZİN SÜRESİ 20 GÜNDEN AZ OLAMAZ İFADESİ KULLANILMIŞTIR .BUNDAN DOLAYI SORU SORULURKEN İŞÇİNİN YAŞININ KAÇ OLDUĞUNUN SORUDA BELİRTİLMİŞ OLMASI GEREKMEKTEDİR.
    BUNDAN DOLAYI DOĞRU SEÇENEK OLAN A)14 SEÇENEĞİYLE BERABER C) ŞIKKINDA YERALAN 20 GÜN SEÇENEĞİNİNDE DOĞRU KABUL EDİLMESİ GEREKMEKTEDİR.SORUDA 2 ADET DOĞRU ŞIK BULUNMAKTADIR.A VE C SEÇENEKLERİNİN İKİSİNİNDE DOĞRU KABUL EDİLMESİ GEREKMEKTEDİR.

16. emreozcan

emreozcan TÜİSAG Üyesi

18 AĞUSTOS SINAVINDA İPTAL EDİLMESİNİ DÜŞÜNDÜĞÜM SORULAR ŞÖYLE
    B KİTAPÇIĞI SORU NUMALARINI VERİYORUM
    7 , 8 ,13 ,16, 22 , 30 , 32 , 42 , 47 , 48 , 49 , 70 , 72 , 91 ,95 NUMARALARI SORULAR.
    ARKADAŞLAR BU SORULAR BENİM UZUN ARAŞTIRMALARIM TÜZÜK VE MEVZUATLARA BAKARAK ARAŞTIRMALARIMDAN BULUNAN SORULAR.SİZLERİNDE MERAK ETTİĞİ SORULAR VARSA CEVAPLAYALIM.
    İŞ SAĞLIĞI GÜVENLİĞİ SINAVI ADI ALTINDAN BİNLERCE ARKADAŞIMIZIN EMEĞİ SÖMÜRÜLÜYOR.

17. M.Hakan PİR

M.Hakan PİR TÜİSAG Üyesi

aynen katılıyorum sure azaldı derhal başvurun selamlar

18. emreozcan

emreozcan TÜİSAG Üyesi

BİR ARKADAŞIM YOLLADI BUNLARI ZATEN 150 TL PARA ALDI BAKANLIK SAOLSUN. SORU BAŞINA 10 TL DEN

19. müslüm63

müslüm63 TÜİSAG Üyesi

Kızılaydan balğat minübüsüne bindim bakanlığın önünde indim.Binerken sorun

20. Cevdet Kızılay

Kardeşinin itiraz dilekçesini teslim eden vardı. Sorun çıkmadı.

21. emreozcan

emreozcan TÜİSAG Üyesi

DOĞRUDUR ZATEN SORUN EDEMEZLER HERŞEY ORTADA TAM BİR REZİLLİK

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica