18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

1. kurslar ve staj yalan arkadaşlar bunu biliyoruz derse gelmediği halde dersteymiş gibi sonradan imzalar atıldı staj yapılmadığı halde yapılmış gösterildi bunu bakanlık da biliyor ve bizi bu kurslara mecbur bırakıyor çünkü çok kişi ekmek yiyecek bu işten asıl yapılması gereken şu şu yönetmeliklerden sorumlusun denilecek ve sınava girilecek ne kursu kaç yaşına gelmiş insanlarız ve de her şehirde bu sınav yapılabilir neden sadece Ankara en baştan beri sorduğum bu soruları şu an tüm bu gelişmeleri yaşadıktan sonra tekrar soruyorum ben bugünü dünden görmüştüm ona yanıyorum :(

Karam3131 bu yazıya teşekkür etti.
  2. yasiner

yasiner TÜİSAG Üyesi

BÖYLE BİR SINAVIN YAPILAN HAKSIZLIKLARIN SİNDİRİLMEMESİ GEREKİR. YANLIŞ BİR SORU BİLE KAFAMIZI KARIŞTIRIRKEN SÜRE KISITLIYKEN BUKADAR YANLIŞ KABUL EDİLEBİLİR DEĞİL BEN DE SES ÇIKARTALIM DİORUM HAK HUKUK YOK DOĞRU YAPANIN ŞIKKI YANLIŞ YANLIŞ YAPANIN ŞIKKI DOĞRU VE DOĞRU YAPANLAR ÇIRPINIO PUAN ALANLAR RAHAT AYIP YAZIK GÜNAH

Karam3131, yiğitoğlu ve foodengineer01 bu yazıya teşekkür etti.
  3. çiğdem erşahan

çiğdem erşahan TÜİSAG Üyesi

Bize eğitimlerde söylenen tüzükteki maddelerle ilgili tüm yönetmelikler gelmediği sürece tüzükten sorumlu olduğumuzdu:(

4. müslüm63

müslüm63 TÜİSAG Üyesi

Allah sizi inandırsın RÜYAMDA çözdüklerim hariç!!!!! toplamda 5000' yakın soru çözdüm.1.sınav 64 -2.sınav 67

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Bianegro

Bianegro Guest

güzel kardeşim çalıştırma kapama düğmesi bahçede mi olacak ne a şıkkısı..

6. Fatih Bozoklar

Fatih Bozoklar TÜİSAG Üyesi

Ben şunu demek istiyorum. Geçemeyene bu sınav nedeniyle 3 yıl içersinde 2 yerine 3 hak verilsin. Zaten sınav olsa Kasım'dan önce olması zor. Hiç olmazsa geçen geçsin. Kasımda birikim olmasın.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Alihan DAĞHAN

Alihan DAĞHAN TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar nötronlu soruyu buradan almışlar.
    İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ TÜZÜĞÜ

Yürürlüğe Koyan Bakanlar kurulu Kararnamesi: 7/7583 - 4 Aralık 1973

resmi gazete ile Neşir ve İlânı: 11 Ocak 1974 - Sayı: 14765

MADDE 83 - Tabii veya sun'i radyoaktif ve radyoionizan maddeler veya diğer korpüsküler emanasyon kaynakları ile yapılan çalışmalarda aşağıdaki tedbirler alınacaktır:

1) Her çalışma için gerekli radyoaktif maddenin, zararlı en az miktarı kullanılacaktır.

2) Kaynak ile işçiler arasında, uygun bir aralık bulunacaktır.

3) İşçilerin, kaynak yakımında mümkün olduğu kadar kısa süre kalmaları sağlanacaktır.

4) Kaynak ile işçiler arasına uygun koruyucu bir paravana ( ekran) konulacaktır. Bu paravanalar, gama (x) ışınları için, kurşun, beton ve benzeri beta ışınları ve nötronlar için plastik ve benzeri malzemeden yapılmış olacaktır.

8. LAZOZGUR

LAZOZGUR TÜİSAG Üyesi

süper o zaman

Karam3131 ve foodengineer01 bu yazıya teşekkür etti.
  9. coşkun hançer

coşkun hançer TÜİSAG Üyesi

ANKARALI ARKADAŞLAR.........BEN İTİRAZIMI ETTİM. BİNLERCE KİŞİYE DESTEK OLUN ALTI ÜSTÜ 50 TLNİZ GİDECEK EN FAZLA............YARDIMM..........

mustafa7761 ve yiğitoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  10. emreozcan

emreozcan TÜİSAG Üyesi

HAK HUKUKTAN ÇOK ADAM GİBİ SORU HAZIRLASINLAR YETER BU MİLLET HAKKA HUKUKA DİLENCİ BİR MİLLET DEĞİL , DOĞRU SORU SORSUNLAR 1 KERE GECECEK BİR SÜRÜ İNSAN VAR

foodengineer01 ve yiğitoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  11. emreozcan

emreozcan TÜİSAG Üyesi

HAYIRLI OLSUN

ufuk_topal ve yiğitoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  12. Bianegro

Bianegro Guest

heralde yani..adamalar daha doğru soru hazırlamak için çaba harcamıyorlar böyle sorumsuzluk yapıyorlar bir de hangi sorunun hangi insana ait olduğuna mı uğraşacaklar

13. çiğdem erşahan

Lütfen böyle düşünmeyin ben bu sınava sürekli yönetmelik çalışarak hazırlandım yapılan tüm yanlışlıkları sınavda farkettim eminim birçoğumuz da farketti ama çok kızgınım tüm arkadaşlarım emek verdiler neden bu yüzden kalsın insanlar .Yapılan çok büyük bir saygısızlık bizlerle dalga geçildiğini düşünüyorum.O yüzden ben de itiraz ettim.Temennim tüm arkadaşların bu sınavı geçebilmesidir.Saygılarımla.

Karam3131, yiğitoğlu ve foodengineer01 bu yazıya teşekkür etti.
  14. emreozcan

emreozcan TÜİSAG Üyesi

AYNEN HAKLISINIZ

15. bu şekilde geçen arkadaşlara sormuştum bunu öyle dediler herkesi kapsıyor ama şu da bir gerçek para verenlere bunu borçlusunuz daha sonra hesaplaşmak gerek :) şimdiden Allah razı olsun hepsinden :)

isgosman07 bu yazıya teşekkür etti.
  16. çiğdem erşahan

Ne demek istediğinizi anlamadım ben böyle bir şeyden bahsetmedim !

isgosman07 bu yazıya teşekkür etti.

17. Sorun 3 hak ya da 5 hak verilmesinde değil tek hak olsun ama net olsun her şey skandal olmasın ama mantıken yılda 3 sınav varsa kazanamayanlara verilmesi gereken sınav hakkı toplamı da 3 olmalıdır.

yiğitoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  18. Bianegro

Bianegro Guest

yanlışlıkla olmuştur

19. Bianegro

Bianegro Guest

ne üçü öyle olmaz..çalışan geçebilir çalışamayan geçemeyebilir bu kadar basit bu işler ve normal..önceki sınavlarda durum böyleydi..bu sınav ne yau çalışmayanla çalışanın kaderi yine aynı

20. Tüm derslere giren staj yerini zar zor kendi çabası ile bulan biri olarak böyle yazdım kurs liste verdi verdikleri numaraları aradım bizim haberimiz yok dendi neyse listedeki yerlerden birini bağladım staj yapmak istiyorum dediğimde işletmeğe kimseyi sokmuyoruz cevabını aldım bu gelişmelerle benim hayallerim sönmüştü zaten ve gelinen noktada tek istediğim başladığım işi hakkımla bitirmek bu piyasaya girme niyetinde hiç değilim pisi pisine hapislerde çürümeğe niyetim yok hedefim eğitmen olmaktı inş.. nasip olacak bunun eğitimini vericem ileride ve de para almadan vericem eğitimi !

21. tugalpt

tugalpt TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar az önce 18 ağustos sınavı b sınıfı sorularını üstünkörü ayrıntılı olarak incelemeden 30 dk lık süre içerisinde çözdüm 76 doğru yanıt çıktı b sınıfına sordukları sorular c sınıfındaki sorular kadar uğraştırıcı ve yanlışayönlendirici değil sizinde bakmanızı incelemenizi tavsiye ederim ...

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica