18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. DEMİRCİ METAL

DEMİRCİ METAL TÜİSAG Üyesi

ANKARALI ARKADAŞLAR LÜTFEN İTİRAZ İCİN ACELE EDİN NEYSE MASRAFLARI BÖLÜŞELİM

isgisgisgizmir bu yazıya teşekkür etti.
  2. ferhatalpar

ferhatalpar TÜİSAG Üyesi

tahlisiye yazım yanlışıdır dedik. Ama googledan arama yaptım tahlisiye ekibi diye bir şey var. O soru iptal edilmez haklısınız.

3. chemistanbul45

chemistanbul45 TÜİSAG Üyesi

Kategorize edelim o zaman

A KİTAPÇIĞI
    SORU NUMARALARI VE
    HATALARININ NET AÇIKLAMALARI

B KİTAPÇIĞI
    SORU NUMARALARI VE
    HATALARININ NET AÇIKLAMALARI

BU ÇOK KİŞİNİN SONUCUNU OLUMLU ETKİLER.BENİM GİBİ 65 DOĞRUSU OLAN ÇOKTUR

Oney bu yazıya teşekkür etti.
  4. Tersiyer

Tersiyer TÜİSAG Üyesi

benim forumda yaptığım taramaya göre A grubundan 47,50,35,17,40,58,81,88,78 ve B grubundan 57,70,25,7,30,49,91,98,67 soruları birçok kişi tarafından yanlış yapılmış ve itiraz edilmesi gerektiği savunuluyor.bir an önce mevzuattan bunlarla ilgili dayanak bulmak lazım.bunların arasından itiraz etmeyi düşündükleriniz varsa belirtin.bende ona göre itiraz yapayım.bölüşelim soruları.başkasının itiraz ettiğine edip zaman kaybetmeyeyim.kimsenin etmeyeceğine itiraz edeyim bende yanlış çok.
    Ayrıca arkadaşlar sadece ankaradakiler itiraz etsin ya da birisi yazsın bize hazır versin diye beklemeyin.ben işyerinde olduğum için tek tek mevzuata yönetmeliğe bakamıyorum şuan.herkes yanlış yaptığı ve itiraz edilmesi gerektiği soruyu bir mevzuat ve yönetmeliğe kanuna dayandırsın ve bunu word de hazırlasın.ve birbirimizi yönlendirelim.atıyorum ben 9 soruya itiraz edeceksem başkasının kesin itiraz edeceği 5 soru aynıysa ben geri kalan 4 e itiraz edeyim.soruları da bölüşmüş olalım böylelikle.herkes ama herkes araştırma yapsın.birinin gözünden kaçan bir ayrıntıyı başkası farkedebilir bu çok önemli.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

ayse1077, mentorr ve handefozbay bu yazıya teşekkür etti.
  5. DEMİRCİ METAL

YAŞA KARDEŞİM DOGRU TESPİTLER T.Ş

6. DEMİRCİ METAL

10 SORUDAN FAZLA YANLIŞ CIKARSA sınav İPTALMİŞ VARMI BİLEN DOGRUMU??????????*

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Mine 06

Mine 06 TÜİSAG Üyesi

İtiraz etme
    sınav İLE İLGİLİ İTİRAZLAR
    Adaylar; sınav sorularına ilişkin itirazlarını, soru ve cevap anahtarlarının
    http://www.meb.gov.tr ve http://www.isggm.gov.tr internet adreslerinde yayımlanmasından
    itibaren en geç 3 (üç) iş günü içerisinde, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’ne
    yapabileceklerdir.4
    Adayların sınav sorularına itiraz başvuruları, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Döner
    Sermaye İşletme Müdürlüğünün Ziraat Bankası Emek Şubesindeki TR 85 0001 0007 6540
    5083 1150 07 IBAN Nu’lı hesabına itiraz edilecek her bir soru için 10 TL (KDV dahil)
    “sorulara itiraz ücreti” adı altında yatırarak alınan banka dekontu ve dilekçe ile kabul
    edilecektir.
    Başvuru adresi ise, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Genel Evrak Servisi İnönü Bulvarı
    No:42 Emek-ANKARA’dır.
    sınav sorularına ilişkin itirazlar, en geç 10 (on) gün içerisinde İSGGM tarafından incelenip
    sonuçlandırılarak adaylara yine İSGGM tarafından yazılı olarak bildirilecektir

SenemS ve mentorr bu yazıya teşekkür etti.
  8. İlker ALTAN

İlker ALTAN TÜİSAG Üyesi

50. soruyu bilmiyorum, fakat diğerlerine %100 katılıyorum. diğer dördünü ben de kursa yazdım bunlara itiraz edelim diye. 50. soru da iptal olursa çok daha iyi tabiki.

9. bilgesena

bilgesena Guest

Bu soruda yanlış olan birşeyde 4857 ye göre tıbbı kayıtlar 10 yıl 6331e göre 15 yıl saklanır ben nerden bileceğim hangisine göre sorunun sorulduğunu 6331 diye not düşülmediği için bu soru iptal edilmeli

10. Tersiyer

Tersiyer TÜİSAG Üyesi

kesinlikle biz çabalamalıyız.önceki sınavda da bu şekilde oldu.hereks araştırdı.itiraz dayanağını paylaştı.böylelikle herkese örnek oldu.herkes benzer şekilde farklı sorulara itiraz etti.eve gidince ilk işim yönetmelik yasa kanun araştırmak olacak.herkes üzerine düşeni yapsın.

EMRAH TANRIVERDİ ve erkanbey bu yazıya teşekkür etti.
  11. tugalpt

tugalpt TÜİSAG Üyesi

4857 sayılı kanuna göre 4 yıllık kıdemi olan bir işçinin yıllık ücretli izin süresi kaç gündür

sorusu için
    kanunda 18 yaş altındaki ve 50 yaş üzerindeki işçilerin yıllık ücretli izin sürelerinin 20 günden az olmayacağı
    yazılıyor
    o halde bu maddeye göre yukardaki soruda işçinin yaşının belirtilmesi gerekiyordu
    işçi nın yaşının kaç olduğunun söylenmesi lazım aksi takdirde 2 şıkta doğru oluyor

1-5 yıl arası için 14 gün
    18yaş altındakiler ve 50 yaşın üstündekiler için en az 20 gün
    çelişki var sorunun soruluş şeklinde

chemistanbul45 ve Zeyynep bu yazıya teşekkür etti.
  12. aziz e.

aziz e. TÜİSAG Üyesi

MEŞHUR OKSİJEN,METAN SORUSUYLA BERABER 71 NET:)

13. erkanbey

erkanbey TÜİSAG Üyesi

79 da sorun yok.

MADDE 75 - İskele sökülmesi aşağıda belirtilen esaslara göre yapılacaktır.

1- İskelelerin sökülmesine en üst kısımdan başlanacaktır.

2- İskelelerin bina bağlantıları kalasların alınmasından sonra ve yukarıdan aşağıya sırayla sökülecektir.

3- Sökülmüş olan malzeme hangi yükseklikten olursa olsun doğrudan doğruya yere atılmayacak, iki yerinden bağlanarak dengeli bir şekilde indirilecek ve uygun bir yere istif edilecektir.

4- Söküm başlamadan önce herhangi bir sebeple, iskelenin takviye veya çaprazlarından hiçbir eleman alınamaz. Ancak söküme başlandıktan sonra iskele malzemesinin indirilmesi amacıyla iki dikme arası (aks) korkulukların alınması mümkündür.

çevrearti07 bu yazıya teşekkür etti.
  14. DEMİRCİ METAL

KARDEŞİM COK DOGRU TEŞEKKÜRLER İTİRAZ EDECEGİNİZ SORUYU PAYLAŞIN LÜTFEN

15. yldrm

yldrm TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar Merhaba,

A kitapçık 20. soru,cevap risk değerlendirme uzmanı diyor bu soruda bir hata söz konusu değil midir?
    risk değerlendirme uzmanı= iş güvenliği uzmanı değil midir veya bu şekilde özel eğitim veren bir kurum veya kuruluş mu mevcuttur?
    risk değerlendirme uzmanı kimdir daha doğrusu?

sonuç olarak ,
    risk değerlendirme uzmanı madde 6 nın b veya d şıkkı olamaz mı bu durumda soru hatalı değil midir?

yorumlarınızı bekliyorum.
    saygılar..

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ RİSK DEĞERLENDİRMESİ YÖNETMELİĞİ
    Risk değerlendirmesi ekibi
    MADDE 6 – (1) Risk değerlendirmesi, işverenin oluşturduğu bir ekip tarafından gerçekleştirilir. Risk değerlendirmesi ekibi aşağıdakilerden oluşur.
    a) İşveren veya işveren vekili.
    b) İşyerinde sağlık ve güvenlik hizmetini yürüten iş güvenliği uzmanları ile işyeri hekimleri.
    c) İşyerindeki çalışan temsilcileri.
    ç) İşyerindeki destek elemanları.
    d) İşyerindeki bütün birimleri temsil edecek şekilde belirlenen ve işyerinde yürütülen çalışmalar, mevcut veya muhtemel tehlike kaynakları ile riskler konusunda bilgi sahibi çalışanlar.

16. direnc altay

direnc altay TÜİSAG Üyesi

B grubu 50. soru
    aşağıdakilerin hangisi işçi sağlığı ve iş güvenliği tüzüğünde belirtilen özellik ve nitelik değildir?
    a)İşçinin kolayca kullanabileceği yerde bulunacaktır. ( ne bulunacak silah mı tüfek mi çay mı çorba mı ne. öznesiz soru mu olur)

17. gözde t.

gözde t. TÜİSAG Üyesi

TÜRKİYE ATAM ENERJİSİ KURUMUNDAN ALINTIDIR.http://www.cygm.gov.tr/CYGM/Files/Guncelbelgeler/Radyasyon_olcum_sunum.pdf

A KİTAPÇIĞI 35.SORU YANLIŞ OLAN BETA DEMİŞ AMA NÖTRONDA YANLIŞ

•ALFA:İnce bir kağıt tabakası veya cildimiz tarafından soğurulur.
    •BETA:İnce bir metal tabakası tarafından soğurulur..
    •GAMA : Giricilik özelliği daha fazla olup kurşun ve beton gibi yoğun malzemelerde soğurulur.
    •NÖTRON : Parafin, beton, su gibi hidrojence zengin ortamlarda soğurulur.

--merve--, Halikarnassos ve Oney bu yazıya teşekkür etti.
  18. Aylakaan55

Aylakaan55 TÜİSAG Üyesi

A kitapçığı 58. soru için 1. madde doğru olması gerekiyor.(Aşağıda İşçi sağlığı ve iş güvenliği tüzüğünden kopyaladım)

Açık havada çalışan vinçlerin kabinleri kapalı olacak ve bunların operatöre en geniş görüş alanını sağlayacak şekilde yukarı kaldırılabilen sürgülü pencereleri bulunacak ve soğuk havalarda, uygun şekilde ısıtılacaktır.(Madde 387)

DEMİRCİ METAL bu yazıya teşekkür etti.
  19. mrvYN

mrvYN TÜİSAG Üyesi

OKSİJEN ORANI OLAN SORUDA BİZE 19,5 OLARAK SÖYLEMİŞLERDİ BU ŞEKİLDE DÜŞÜNEN KİMSE YOK MU

20. Esvet SARICAN

Esvet SARICAN TÜİSAG Üyesi

ARKADAŞLAR HERKES DİLEKÇE YAZDIĞI SORULARI BURDA BELİRTİRSE HEPİMİZ AYNI SORULAR İÇİN YAZMAMIŞ OLURUZ ÇOK FAZLA HATALI SORU VAR PAYLAŞALIM

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica