18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. yasiner

yasiner TÜİSAG Üyesi

EVET BENİMDE İTİRAZIM ULAŞMIŞ DURUMDA 10 SORU İTİRAZ ETTİM HAYIRLISI OLUR İNŞ

Ekli Dosyalar:

Ali Üstün, selim yılmaz, aldinox ve 3 kişi daha buna teşekkür etti.
  2. Mert B.

Mert B. TÜİSAG Üyesi

gerçekten çok mantıklı itirazlar olmuş ,tebrik ederim .Bu dilekçe kesinlikle bakanlığın eline geçmeli !! ARKADAŞLAR BU DİLEKÇE GERÇEKTEN ÇOK BAŞARILI ,LÜTFEN GEREKLİ YERLERE ULAŞSIN ,ANKARALI ARKADAŞLAR !!

3. Aysgonul

Aysgonul Guest

Sanırım aradığınız mevzuat..
    İSG tüzük
    MADDE 386 - Elektrikli mıknatıslı vinç, dinlenme halinde iken, mıknatıslar vinç üzerinde asılı olarak yüksekte bırakılmayacak, bunlar ya doğrudan doğruya yere değdirilecek veya bu iş için yapılmış platformlar üzerine indirilecektir.

eymen onar ve yasiner bu yazıya teşekkür etti.
  4. esra can

esra can TÜİSAG Üyesi

iptal sorular ne zaman belli olur

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. tuğ tuna

tuğ tuna TÜİSAG Üyesi

21.08.13 tarih 16.40 geçe bakanlıktan Mehmet ilhan almış bnm itiraz dekontumu v başvuru dilekçesini herkese hayırlı olsun . inşallah bu kadar yakın anlamlı sorulardan bakanlık gerekli değerlendirmeyi yapar ve düzeltmeleri iptalleri gerçekleştirir.

Ercan Mattaoğulları bu yazıya teşekkür etti.
  6. Emre Bağbaşı

Emre Bağbaşı TÜİSAG Üyesi

Az önce Emek Mahallesindeki Ziraat Şubesine 60 liramı yatırıp dekontu aldım.6 tane uygun gördüğüm soruyla beraber Evrak işlerine teslimimi yaptım.

İlk gördüklerim şunlar oldu ;

Ben ana kapıdan girerken en az 10 kişi yanımdaydı.
    Ziraatte bende önce 3 kişi bende sonrada elinde soru olan bir sürü adam vardı.
    İçeri girdiğimde evrak kısmında 3 kişi daha kayıt için bekliyordu.
    Bugün 122 evrak yapıldığını söyledi bana görevli kişi.
    Hayırlısı olsun diyorum kimsenin en ufak hakkı yenmeden şu işte bitsin diyorum.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

mujganasya, Aktar, Aysun BİROL ve 3 kişi daha buna teşekkür etti.
  7. isgsa

isgsa TÜİSAG Üyesi

MAALESEF YANLIŞ YERİ ARAMIZSINZ. ÇÜNKÜ İTİRAZLARI ÇALIŞMA BAKANLIĞINA GÖNDERİYORUZ. ÇALIŞMA BAKANLĞI ÜÇ GÜN BOYUNCA GELEN TÜM İTİRAZLARI TOPLAYACAK VE İLGİLİ BİRİME GÖNDERECEKTİR.
    SELAMLAR

Aysun BİROL bu yazıya teşekkür etti.
  8. Soru hazırlayanların kimlikleri açıklanmıyor ancak, bir kısmı üniversite hocaları, bir kısmı müfettiş ve İSG müdürlüğü tüzük hazırlama ekibinden oluşan bir kurulca hazırlanıyor.

foodengineer01 bu yazıya teşekkür etti.
  9. yasiner

yasiner TÜİSAG Üyesi

PEKİ ZEMİN BU MIKNATSLA İLGİLİBİLGİ LÜTFEN

10. beran21db

beran21db TÜİSAG Üyesi

bende aynı mantıkla yaklaştım ve a şıkkını işaretledim. eski işyerimde el tahrişlerini çok gördüm ama hiç elektirik çarpması görmedim

11. Mıknatısı bırakmak için özel bir yer hazırlanmışsa özel bir yere, ancak böyle bir yer yoksa zemine bırakılabilir. Genelde limanlarda kullanıyor ve zemin betondan oluyor. Mıknatıs elekrikle aktif olduğu için yere bırakılmasında bir zarar yok.

Aktar bu yazıya teşekkür etti.
  12. ISGurusu

ISGurusu TÜİSAG Üyesi

30. I- Yeterli sayıda acil çıkış kapısı olması hâlinde yerinin önemi yoktur.

II-Acil çıkış kapısı olarak döner kapılar kullanılabilir.

III-Yangın söndürme ekipmanı ve bulunduğu yerler kalıcı şekilde işaretlenmelidir.

IV-Acilçıkış kapılarının boyutlarının belirlenmesinde havalandırma sistemi göz önünde bulundurulur.

Yapı İşlerinde İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği

Tüzüğü’ne göre yukarıdakilerden hangileri

yanlıştır?
    A) I, II ve III

C) I, II ve IV
    B) I, III ve IV D) II, III ve IV

Yapı İşlerinde İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Tüzüğü’ne göre C şıkkı I, II ve IV yanlış denilerek '' III-Yangın söndürme ekipmanı ve bulunduğu yerler kalıcı şekilde işaretlenmelidir.'' doğru kabul edilmiştir. Ancak Yapı İşlerinde İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Tüzüğü’nde böyle bir madde yoktur. soru sorulurken hatalıdır.
    Fakat bu madde
    SAĞLIK VEYA GÜVENLİK İŞARETLERİ YÖNETMELİĞİ nde
    EK – 1
    İŞYERİNDE KULLANILAN SAĞLIK VEYA GÜVENLİK İŞARETLERİ İLE İLGİLİ ASGARİ GENEL GEREKLER
    1. Genel hususlar
    1.1. Bu Yönetmeliğin 5 inci maddesindeki genel yükümlülüğe göre, işyerinde bulunması gereken sağlık veya güvenlik işaretleri Ek–2 ve sonrasındaki tüm eklerde belirtilen özel koşullara uygun olacaktır.
    1.2. Bu ekte; 1.1’de belirtilen gereklerin tanıtımı, sağlık veya güvenlik işaretlerinin değişik kullanımları ve bu işaretlerin birlikte veya birbirinin yerine kullanılmasındaki genel kurallar belirlenmiştir.
    1.3. Sağlık veya güvenlik işaretleri sadece bu Yönetmelikte belirlenen mesaj veya bilgiyi iletmek üzere kullanılacaktır.
    2. İşaret çeşitleri
    2.1. Sabit ve kalıcı işaretler
    2.1.1. Sabit ve kalıcı işaret levhaları; yasaklamalar, uyarılar ve yapılması zorunlu işler ile acil kaçış yollarının ve ilk yardım bölümlerinin yerlerinin belirtilmesi ve tanınması için kullanılacaktır.

Yangınla mücadele ekipmanının bulunduğu yerler, işaret levhası ve kırmızı renkle kalıcı şekilde işaretlenecektir

İşyeri Bina ve Eklentilerinde Alınacak Sağlık ve Güvenlik Önlemlerine İlişkin Yönetmelik*'nde

EK-I

YÖNETMELİĞİN YÜRÜRLÜĞE GİRDİĞİ TARİHTEN SONRA KURULACAK İŞYERLERİNDE UYGULANACAK ASGARİ SAĞLIK VE GÜVENLİK GEREKLERİ
    5. Yangınla mücadele
    5.1. İşyerinin büyüklüğüne, yapılan işin özelliğine, kullanılan maddelerin fiziksel ve kimyasal özelliklerine ve çalışanların sayısına göre işyerinde etkili ve yeterli yangın söndürme ekipmanı ile gerektiğinde yangın dedektörleri ve alarm sistemleri bulunacaktır.

5.2. Yangın söndürme ekipmanı kolay kullanılır olacak, görünür ve kolay erişilir yerlere konulacak, önlerinde engel bulunmayacaktır.

13. beran21db

beran21db TÜİSAG Üyesi

yayınlama tarihi 1974 dikkat edeerseniz. millet aya hatta marsa biz gine yaya.....

14. Aysgonul

Aysgonul Guest

Genelleme yapılmış olarak tüzükte belirtiliyor ..

İSG tüzük
    MADDE 386 - Elektrikli mıknatıslı vinç, dinlenme halinde iken, mıknatıslar vinç üzerinde asılı olarak yüksekte bırakılmayacak, bunlar ya doğrudan doğruya yere değdirilecek veya bu iş için yapılmış platformlar üzerine indirilecektir.

15. Aysgonul

Aysgonul Guest

:))Ne yazık ki bunu sorgulama şansımız yok :)Kanunda yönetmeliklerde ne yazarsa o geçerlidir.

16. 10 gün sonra yayınlanacak

esra can bu yazıya teşekkür etti.
  17. Mehmet İrfan ATASER

Mehmet İrfan ATASER TÜİSAG Üyesi

Bu sınavda tam anlamı ile fiyaskodur, C Sınıfı A Kitapçığı'nda 6-17-47-50-54-58-59-62-75-79-85-87-94 Numaralı sorular hem başım hataları ve mevzuatta bulunmaması

mujganasya bu yazıya teşekkür etti.
  18. Mehmet İrfan ATASER

nedeniyle direkt iptali gereken sorulardır arkadaşlar...

19. Mehmet İrfan ATASER

Keadi nam ve hesabına işyeri işleten herkes risk analizi yaptırmaktan yirtiyorlar, böyle olunca yanında çalışanları sigortalı göstermeyecek ve işini yine halletmiş olacaktır....

20. Seyyun

Seyyun TÜİSAG Üyesi

A kitapçıgı 6-17-50-58-62

21. volokine

volokine TÜİSAG Üyesi

benim merak ettigim iptal edilecek sorularin puanlamasinin ne sekilde olacagidir.

bazilari diyor ki iptal edilen her soru dogru kabul edilir.

bazilari diyor ki iptal edilen sorular genel toplamdan dusulerek hesap edilir.

orn; 5 soru iptal edildi ve klavuzdaki puan hesaplama sistemine gore

(dogru sayisi / soru sayisi) x 100 seklinde hesap edilir.

5 soru iptal olursa

(dogru sayisi / 95) x 100 seklinde mi hesap edilecek yoksa iptal edilen sorular herkeste dogru mu kabul edilecek?

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica