18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Samet34

Samet34 TÜİSAG Üyesi

kaç soru iptal olursa sınav tekrarı gerekir ? böyle bir durum , oran veya sayı var mı ?:hey:

2. Aysgonul

Aysgonul Guest

sınav uygulama duyurusuna bakarsanız soru yüzdelikleri mevzuat %30 ,hukuk %5 ,genel isg %15, sağlık %10 ve teknik %40 olarak geçmektedir.
    Bu yüzden mevzuatta bulamayabilirsiniz.

3. baret_ahmet

baret_ahmet TÜİSAG Üyesi

Çalışma ve Sosyal güvenlik Bakanlığından. başka bir forumda gördüm ve emin olmak için ben de aradım. !!!!Evet doğru!!!! "Yarın saat 17:00'ye kadar başvurular sisteme kabul ediliyor" dediler.

http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=iletisim Tel: 0 312 215 50 21 isteyen sorabilir.

ZAMANDAN DOLAYI GÖNDERMEYENLER "HIZLI KARGO" SEÇENEĞİ İLE KARGO ŞİRKETLERİNE!!!!

4. Sorgulayan Adam

Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

Bunu öğrenmek için bugün eğitim kurumuna gittim. Görevli kişi, yanımda bakanlığı arayarak böyle bir durumun olmadığı bilgisini aldı. "On soru iptali halinde sınav iptali söz konusu mudur?" diye sorduk. Böyle bir şeyin söz konusu olmadığını öğrendik.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Samet34 ve birhilaluğruna bu yazıya teşekkür etti.
  5. baret_ahmet

baret_ahmet TÜİSAG Üyesi

10 ve üzeri soru olursa eğer sınav iptali olur. Ancak 10 olmayacaktır, maximum 7 kişisel fikrim ise 5 olacaktır.

6. Küçük işletmelerin risk analizini 300 tl ye yapıyorlar. Üstelik 5 yılda bir. Bundan kaçınıp sigorta yaptırmayacaklarını sanmak sizce akla yakın mı?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Emre Bağbaşı

Emre Bağbaşı TÜİSAG Üyesi

İptal edilen sorular doğru soru olarak kabul edilir.

Şıkkı değişen sorular ise siz cevap anahtarına göre doğru bile yapsanız yanlış olarak değiştirilir.

Puanlama 100 puan üzerinden yapılır.

Kişinin 5 yanlış sorusu iptal edilmişse 68 paun aldıysa 73 olarak yazar.Kişinin doğru sorusu iptal edilmişse bir işe yaramaz.
    Kişinin doğru sorusu şık değişimine gitmişsse kişiden 1 puan eksiltilir.

foodengineer01 bu yazıya teşekkür etti.
  8. baret_ahmet

baret_ahmet TÜİSAG Üyesi

Sınavı iptal etmezler, sanmıyorum ben de...

9. İptal edilen her soru doğru sayılır. sınav tüzüğü de var.

10. Mehmet İrfan ATASER

Mehmet İrfan ATASER TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar, C Sınıfı, A Grubu soru kitapçığındaki 50 numaralı soru Mühendis ve Makina Dergisinin Cilt:50 Sayı:599 Makale Başlığında Eser YURTSEVER-Gökhan ÖZDEMIR tarafından V.Ulusal Is Sagligi ve Güvenliği Kongresinde sunulmak üzere hazırlanmış bir bildiridir ve Kanunda, Yönetmelikte, Tüzükte ve Uluslararası Mevzuatında da bulunmamaktadir....

11. Sorgulayan Adam

Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

10 ve üzerinde soru iptali halinde sınavın iptal olacağına dair bir mevzuat hükmü bulunmuyor. ALO 140 arayıp sorabilirsiniz.

Aysgonul bu yazıya teşekkür etti.
  12. adnan tan

adnan tan TÜİSAG Üyesi

berber sorusu tek benim mi yanlış ya!!!

13. Aysgonul

Aysgonul Guest

Aynen size katılıyorum..Bu 10 soru iptal durumu bir şehir efsanesi sanırım ,bu şekilde hiç bir mevzuat ve bilgi mevcut değil.

14. ali erhan

ali erhan TÜİSAG Üyesi

çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı böyle rezil bir sınavı yaparak sınav sonrasındada binlerce insanı günlerdir tüzük,yönetmelik,kanun...vs çalıştırarak gerçekten uzman olmasına katkı sağlıyor!!!ben sınav öncesinde bu kadar tüzük araştırıp çalışmamıştım ama şimdi yapılan haksızlığı gidermek soruların varsa doğru cevaplarını ,yanlış ise yanlışlıkları bulmak için didinip duruyorum

Ali Üstün ve foodengineer01 bu yazıya teşekkür etti.
  15. efe64

efe64 TÜİSAG Üyesi

bende onu merak ediyorum iptal edilen sorular direkt doğru sayılırsa daha avntajlı diğer hesaplamada , sonrası başarısızlıklar olabilir örneğin 69.75 alan arkadaş olabilir

16. efe64

efe64 TÜİSAG Üyesi

bu konuda bakanlığın net bir açıklaması varmı bilen arkadaş varmı

17. hasancakar

hasancakar TÜİSAG Üyesi

Küsüratlı puan alan hiç görmedim

18. faruk murat silahtaroğlu

faruk murat silahtaroğlu TÜİSAG Üyesi

ARKADAŞLAR BURDAKİ TÜZÜKDE Kaynak ile işçiler arasına,uygun koruyucu bir paravana (ekran) konulacaktır. Bu paravanalar, gama ve (x) ışınları
    için, kurşun, beton ve benzeri beta ışınları ve nötronlar için plastik ve benzeri malzemeden yapılmış olacaktır. KAYNAK İŞLERİNDE GEÇERLİ DİYOR AMA SORUDA KAYNAK DEMİYORKİİ DİKKAT İTİRAZ EDİLEBİLİR YANİ ATOM KURUMUNUN BİLGİLERİDE GEÇERLİDİR SORU EKSİK KAYNAK DEMELİYDİ :)) İTİRAZ EDENLER BENCE ÜZÜLMESİN

19. Bianegro

Bianegro Guest

20. efe64

efe64 TÜİSAG Üyesi

10 soru iptal olursa sınav iptal olur ama komisyon bunun bildiği için en fazla 9 soru iptal ediyor

21. Toplam sorunun %10 u iptal edilirse sınav geçersiz olur diye bir genel sınav yönetmeliği var. İSG ye özel değil butün devlet sınavları için geçerli

22. Samet34

Samet34 TÜİSAG Üyesi

bir kaç dk araştırdığıma göre ortak itiraz edilen sorular mayıs sınavında 7-8 adet iken 5 iptal yapılmıştı... bu sınavda ise 12-17 arası değişiyor ... şahsi kanaatim ve rüyam sınavdaki hatalardan dolayı limiti 60 a çekmeleri şu anda :alkış::kirbac:

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica