18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. uyanıkuzman

uyanıkuzman TÜİSAG Üyesi

evde yoksak ne olacak gerimı gidecek :p

2. Bianegro

Bianegro Guest

oksijen şıkkı asetilenle yer değiştirecek

3. Bianegro

Bianegro Guest

yau keşke ama 3 gündür sayıyorum 3 tane şık değişikliği 4 tane iptalden fazla çıkaramadık gitti:S

4. aziz e.

aziz e. TÜİSAG Üyesi

ona da itiraz edebiliyor muyuz? iptal eyvallah ama şıkların değiştirilmesi nötron ve vinç hariç hiç işime gelmez doğrusu:)
    diğerlerinde cevaplarım doğru yaaaaa...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Bianegro

Bianegro Guest

nötron iptal olacak:D..vinç sorusu sadece 1 ve 3 şeklinde düzeltilecek..sizin puan tam olarak 71 mi 72 mi

6. aziz e.

aziz e. TÜİSAG Üyesi

şıkkın değiştirilmesine itiraz ederim. bazı kaynaklarda oksijen bazılarında önce yakılır, diyor:)

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. uyanıkuzman

uyanıkuzman TÜİSAG Üyesi

sana ozaman bende yardım edeyım hemen

8. aziz e.

aziz e. TÜİSAG Üyesi

71 ama %50 eleyip ne cevap verdiğimi hatırlayamadığım en az 15 kadar soru var...

9. uyanıkuzman

uyanıkuzman TÜİSAG Üyesi

6. Soru: Aşağıdakilerden hanisi hukuk kurallarının sahip olduğu ortak özelliklerinden biri değildir?
    Cevap: A verilmiş,
    Ancak; Bütün hukuk kuralarının Anayasaya uygun olması gerekir ve anayasa üç erkten biri olan
    yasama organı tarafından yapılır. Uluslararası sözleşmeler dahi yasama tarafından bir kanun
    çıkarılarak yürürlüğe konur. Hiçbir hukuk kuralı; Hukuk kuralı anayasa, Kanun ,Tüzük yönetmelik,
    genelge ve tebliği hepsi bu silsilesi dışında olamaz

10. uyanıkuzman

uyanıkuzman TÜİSAG Üyesi

47. Cevap: A olarak verilmiş.
    Çalışanların bilgilendirilmesi ve eğitimi
    MADDE 8 – (1) İşveren; elle taşıma işlerinde çalışanların ve/veya temsilcilerinin, çalışanların iş sağlığı
    ve güvenliği eğitimlerine ilişkin mevzuat hükümlerini de dikkate alarak aşağıdaki konularda
    bilgilendirilmelerini ve eğitilmelerini sağlar:
    a) Bu Yönetmelik uyarınca sağlık ve güvenliğin korunmasına yönelik alınan tedbirler,
    b) Taşınan yükle ilgili genel bilgiler ve mümkünse yükün ağırlığı ile eksantrik yüklerin en ağır tarafının
    ağırlık merkezi,
    c) Bu Yönetmelikte belirtilen hususları da dikkate alarak yüklerin doğru olarak nasıl taşınacağı ve
    yanlış taşınması halinde ortaya çıkabilecek riskler.
    Elle taşıma işleri yönetmeliğine göre bütün şıklar verilmesi gereken bilgidir. Doğru şık yok

aziz e. bu yazıya teşekkür etti.
  11. uyanıkuzman

uyanıkuzman TÜİSAG Üyesi

50. Cevap: D olarak verilmiş:
    Tavan yüksekliğinin 5 metre olması gerektiği ve her kaynakçıya 284 m3 hava düşmesi gerektiği iş
    sağlığı güvenliği mevzuatlarımızda yoktur. Normal çalışma ortamında işçi başına 10 m3 hava yeterli
    olurken bir kaynakçıya 284 m3 hava düştüğü nerede görülmüş bu soru tamamen yanlış.

coşkun hançer bu yazıya teşekkür etti.
  12. uyanıkuzman

uyanıkuzman TÜİSAG Üyesi

54.Cevap: A olarak verilmiş
    D şıkkı toprak kaçak akım rölesi de elektrik hatlarını kısa devreden korur.
    2 doğru cevap var.

13. uyanıkuzman

uyanıkuzman TÜİSAG Üyesi

62. Cevap: D İşçi Sağlığı İş Güvenliği Tüzüğü 521. Maddesindeki şıkta boş bırakılan yere 4 konulmalı
    ancak, bu hiç kullanılmamaktadır. Yapı işleri tüzüğünde yükseklik 3 metre olarak verilmektedir. Doğru
    kabul edilmemeli.
    YAPI

14. Bianegro

Bianegro Guest

bu yöntemle zor olur..benim de kafam karıştı fakat evde sınav piskolojisine girdim..resmen göz göre göre 4 tane sorumda emin olduğum halde yanlış olarak tasarladım ve 68 e kadar indirgedim puanımı..büyük ihtimalle 4 soru da doğrudur ama adrenalin da işte..üstelik ben sigortalar..baraj maden ..yıllık izinler..sekreterya..gece postaları gibi 11 tane kebap soruda enkaza takıldım..11 ne demek ya..herkes yaptı ben yapamadım voltmetre dedim amper demedim..2 tane doğru yapsaydım kebaplardan şuan burada olmaz giderdim kepab yemeye

15. uyanıkuzman

uyanıkuzman TÜİSAG Üyesi

75. Cevap: A verilmiş, ancak yönetmeliğin 16. Maddesinde işyeri havasında azot bulunması halinde
    cebri havalandırma yapılmaz denilmemektedir. Azot gazı da basit boğucu gazlardandır. Azotgazı ile
    doldurulan kapalı ortamda ısıl işlem yapılır çalışana dışardan hava beslemeli maske verilir. Aksi halde
    işçi oksijensizlikten ölür. Bu soru iptal edilmelidir.
    Madde.16 ‐ Çalışma ortamı havasını kirleterek çalışanların sağlığına zarar verebilecek atıkların ve
    artıkların derhal dışarı atılması sağlanır. Boğucu, zehirli veya tahriş edici gaz ile toz, buğu, duman ve
    fena kokuları ortam dışına atacak şekil ve nitelikte, genel havalandırma sisteminden ayrı olarak
    mekanik (cebri) havalandırma sistemi kurulur.

16. uyanıkuzman

uyanıkuzman TÜİSAG Üyesi

79. Cevap: C şıkkı verilmiş. (İskele çaprazları sökülmemeli)‐ 13 Mayıs 2012 C sınıfı sorusu: 79. İskele
    sökülmesinde aşağıda belirtilen esaslardan hangisi yanlıştır? Burada doğru cevap “B” şıkkı verilmiş,
    yani bağlanarak indirilecektir. Bu durumda 2 doğru şık olur. Sorunun iptali gerekir.
    B şıkı sökülen parçalar bağlanarak indirilmeli
    A) Sökülmüş olan malzeme hangi yükseklikten olursa olsun doğrudan doğruya yere atılmayacaktır.
    B) Sökülmüş olan malzeme bir yerinden bağlanarak indirilecektir.
    C) Sökülmüş olan malzeme uygun bir yere istif edilecektir.
    D) İskelelerin sökülmesine en üst kısımdan başlanacaktır.

17. uyanıkuzman

uyanıkuzman TÜİSAG Üyesi

85. Cevap: D verilmiş, soru yanlış, madenlerde %0,5 den çok olduğunda çalışılmaması gereken gaz
    karbon monoksit değil, karbon dioksittir. Soru iptal edlmeli. Souda 4 boşluk var 3. Boşlukta ne
    sorduğu belli değil.

18. Bianegro

Bianegro Guest

tamam işte..cebri havalandırmanın uygulanmayacağı şıkkı soruyor..o soruda hata yok ki..ben de yanlış yaptım kötü kokular dedim lakin yukardaki maddeyle de aynı

19. cetinali

cetinali TÜİSAG Üyesi

tipik türk memuru oldugu icin bilgisayar internet online basvurud edinmi caycısından müstesarına kadar hepsi kitlenip kalıyor:)

20. Geentell

Geentell TÜİSAG Üyesi

Şuan doğru olan sorularınızdan cevap şıkkının değişmesiyle sorularınız otamatik yanlış sayılır. Saygılar

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica