18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

valla mehmet ilhan bey bugün baya bi çalışmış kulaklarımızı çınlatmıştır eminim.. kuyruk olmuş diye duydum..cukkacukka

2. bimci

bimci TÜİSAG Üyesi

B kitapçığı 42. soru ile ilgili bulabildiğim tek ve güvenilir kaynak gibi geldi bana GERİ TEPME başlığı altında
    *
    *
    *Tüpler çalışma öncesi yavaş yavaş açılmalıdır. Önce yanıcı gaz (Asetilen
    veya LPG) açılmalıdır
    *
    denmektedir.(Kaynak) http://www.mmo.org.tr/resimler/dosya_ekler/24888d710663653_ek.pdf?tipi=2&turu=X&sube=13
    -Yine ayrıca
    "Önce yanıcı gaz açılmalı ve şalomada yanıcı gaz tutuşturulduktan sonra yakıcı gaz – oksijen gazı – açılmalı ve kullanım basıncı hiç bir zaman 5 atmosferi geçmemelidir. Şalomadaki oksijen vanası yavaş yavaş açılarak uygun zengin yanma sağlanmalıdır.
    Kaynak bitiminde ise önce oksijen şalomada kapatılmalı sonra yanıcı gaz kapatılmalı ve ana vanadan şalomaya gaz gelişi mutlaka kapatılmalıdır."
    denmektedir.(Kaynak)http://www.isguvenligi.net/kaynak-ve-kesme-facialarini-asla-unutma/
    son derece sağlam kaynaklar
    bana göre sana göre olmaz.sorulara itirazlar resmi kaynak belirtilerek yapılmalı.sonuçta muhatabımız tüzel kişiliği olan resmi bir kurum.

3. Bianegro

Bianegro Guest

mıknatısın vinç ile asılma sorusunu ben de yanlış yaptım fakat iptal olmasını gerektirmiyor...
    klakson ses tonlarından bir hata yok

4. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

valla bu kaynak olayında bende oksijen demiştim.. doğru yani sınava göre.. eğer öleyse -1 de bana gelir :(
    ama şu var, bu sıralama tüzüklerde nasdıl acaba bulan varmı? zira yanlış bile olsa, tüzükte yada yönetmelikde önce oksijen diyorsa şık değişimine gidilmez..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. ISGurusu

ISGurusu TÜİSAG Üyesi

benim itirazlarım A kitapçığı

Ekli Dosyalar:

6. Bianegro

Bianegro Guest

şık değişimi emin olalım..ben de üzüldüm ama böyle

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. ISGurusu

ISGurusu TÜİSAG Üyesi

A kitapçığı 6,17,30,35,40,47,50,56,58,62,82 inş. kargo yetiştirir. :)

8. Tüzükte bunla ilgili madde yok ancak milli eğitim bakanlığının yayınladığı mesleki eğikim ders notların var iki farklı tarihli ikisinde de önce asetilen diye belirtilmiş. Yoksa zaten alev ayarı yapılamıyor.

9. Bianegro

Bianegro Guest

valla iptal olması gereken 3 adet sorunuz olduğu kanaatindeyim

10. Mert B.

Mert B. TÜİSAG Üyesi

Doğan bey nerden çıkarıyosun sen bunları yaa ?? neye göre önce oksijen açılır diyosun hala ,bilmeden konuşuyosun. bizzat şahidim ben önce asetilen açıldığına artık yeter ,insanları yanlış yönlendirme ..

11. Bianegro

Bianegro Guest

koray bey kanımsa asetilen sorusu direk iptal olabilir..çünki asetilenin önce ve oksijenin sonra ve tam tersi kullanıldığı durumlar da var..bu sebeple soruda tam olarak kullanım maksadını da dile getirmeleri gerekiyordu..şaloman şeklinde sorsaydı önce asetilenin açıldığından emin olacaktım

12. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

yoo benimde yanlış.. ben fndık işçisi demiştim..

13. Bianegro

Bianegro Guest

gemilerde şaloman metotlarında önce asetilen açılır ardına oksijen verilir..bazı durumlarda da oksijenin önce açıldığı durumlar oluyor..bu soru iptal edilmeli..şık değişikliği kurtarmaz

14. Oksijenin önce kullanıldığı durum özel bir durum. Belirtilmediği durumda önce asetilen. Diğerini sorarsa belirtmesi gerekli.

15. Bianegro

Bianegro Guest

evet ..soruda belirtmediği için iptal olması gerekir mi sizce

16. bimci

bimci TÜİSAG Üyesi

b kitapçığı 42. soruda şık deişikliğide olmaz iptalde olmaz.NOKTA

17. Bianegro

Bianegro Guest

pardon..özel durumlar için şeklinde sorsaydı önce oksijen olurdu..evet sorunun soruluşunda hata yok ozaman..ohalde şık değişikliğine gidilmesine gerek yok ki..önce asetilen açılır soruya göre

18. Bence belirtilmediği için şık değişimi olmalı. Standardı soruyor çünkü.

19. Bianegro

Bianegro Guest

evet..olmaz anca çözdük olayı

20. Bianegro

Bianegro Guest

fakat kesme ve kaynak işlemi özel bir durum gerektiren standart deildir ki..sürekli kullanılan bir metottur

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica