18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. mülayim helva

mülayim helva TÜİSAG Üyesi

yükseklik sorusu yapı işlerinde 3 diğerinde 4 geçiyor

2. Bianegro

Bianegro Guest

ben bakanlığın iptali gereken soruların tamamını iptal edeceklerine inanmıyorum..kafalarına göre iptallik sorulardan 4 ya da 5 tane seçerler..ayriyeten 2 tane de şık değişimine giderek 6-7 soruyla itirazları kapatacakları fikrindeyim

3. Sorgulayan Adam

Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

B sınıfı sertifika için bir eğitim almadan Kasım ayında sınava girmek mümkün oluyor mu acaba?

4. Bianegro

Bianegro Guest

4857 den yürürlükte olan konularda tabi ki soru gelecekti..4 metreye ait tüzük var lakin herzaman belirli bir konuda en son gelen yönetmelik hükümleri uygulanır..emniyet olarak 3 metre kavramı getirilmişse; 4 metre kavramı otomatikman düşmüştür..hükümlülüğü kalmayan soru sordukları için direk iptali gerekir

5. Ayal

Ayal TÜİSAG Üyesi

Hiç sanmam.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

6. Bianegro

Bianegro Guest

iptal edilmesi yahut değiştirilmesi gereken soru sayısı da hemfikir olmamız gerekir 6-7-8 arasında değişiyor

7. mülayim helva

mülayim helva TÜİSAG Üyesi

10 gündemi belli olacak itirazlar

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

8. Bianegro

Bianegro Guest

evet cuma gününden itibaren en geç 10 gün içerisinde yani 10.uncu gün isggm nin sitesinden yayımlanacak

9. Halikarnassos

Halikarnassos TÜİSAG Üyesi

Madde 55 'e eklenen fıkraya göre sanki böyle bir durum var gibi ;

MADDE 55 (KABUL EDİLDİ)- 20/6/2012 tarihli ve 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun Geçici 4 üncü maddesine aşağıdaki fıkra eklenmiştir.
    “(2) Bakanlık, usul ve esaslarını belirlemek kaydıyla, iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olanlara, Sosyal Güvenlik Kurumuna ödenmiş olan prim gün sayısı ile sahip oldukları belge sınıfı gibi hususları dikkate alarak üst sınıflardaki iş güvenliği uzmanlığı belgesi alabilmeleri için fıkranın yürürlüğe girdiği tarihten itibaren bir yıl içinde kullanılmak şartıyla en fazla iki sınav hakkı verilmesine dair gerekli düzenlemeyi yapmaya yetkilidir.”
    MADDE 56-(KABUL EDİLDİ) 6331 sayılı Kanunun 38 inci maddesinin birinci fıkrasının (a) bendi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

Ali Üstün bu yazıya teşekkür etti.
  10. Bianegro

Bianegro Guest

bu netron alfa sorularına yoğun itirazlar var..fikirleriniz nelerdir

11. Bianegro

Bianegro Guest

prim gün sayısı diyor..belli bir süre çalışmış olmak gerekmiyor mu

12. Halikarnassos

Halikarnassos TÜİSAG Üyesi

C sınıfı olarak bil fiil gün sayısı gibi bir şey geçmiyor,sanki sadece üç yıl sigortalı olmak yetiyor gibi bir anlam çıkıyor,maddeye eklenen bu fıkra kısayoldan bir üst sinıfa geçirilmek istenen akrabay-i taallükat için çıkarılmış
    olamsın,bu hengameden sertifakasını alıp çıkabilenler kasım sınavına B sınıfı için müracat edip test edebilirler ...

13. Mine 06

Mine 06 TÜİSAG Üyesi

bunlar ayrı ayrı yerlerde geçiyor çok zor ince bir ayrıntıdan bir sorudur o ancak güvenlik kemeri yapı işleri tüzüğü madde 13 de 3 metre : güvenlik kemeri ve bağlantı ipleri denildiğinde iş sağlığ ve güvenliği tüzüğü 4 metre . ordaki ayrıntı kemer ve bağlantı ip dahil edilmesidir bende güvenlik kemerini görünce hemen 3 metreyi işaretledim ancak yönetmelikde arayınca 4 metre aynen verilen soruda olduğu gibi yer almış olarak boşluk doldurma yaparak çok ayrıntı bir soru olarak karşıkmıza geldi

14. Bianegro

Bianegro Guest

valla mı:D..bi şu sınavı geçelim de

15. Bianegro

Bianegro Guest

ayrıntıya giremezler..evet bu şekilde hile yapmaları tabi ki gerekir dikkat ölçme kanaatleri birçok soruda oldu buna itiraz yok fakat...kanun 3 metre sınırlamasını getirdikten sonra insanlık iş güvenliği 3 metre kuralına uymasını gerektiğini öğrendikten sonra 4 metre ye ait kavram ortadan kalkmıştır

16. Mine 06

Mine 06 TÜİSAG Üyesi

bugün eskişehir yolundan geçen sincan dolmuşlarının çsgb geçmediğini öğrendim ve yaklaşık bi beş yüz metre koştum :) neyse sonra odtü otobüsüne rastladım ve önünde de indirdi ve ve şükür ki yetiştim

itirazlarımı verdim 4 soruya umarım ciddi şekilde incelenicektir
    ancak gerçekten bayağı itiraz vardı dekont lar sıralanmış başvurular koşa koşa herkes gelen evrağın yolunu tutmuştu
    doğru bir tanedir umarım doğrular yerini bulur

Execute ve müslüm63 bu yazıya teşekkür etti.
  17. Bianegro

Bianegro Guest

benim doldurma sorularının hepsi doğru..burada günlerdir itiraz edilen sorularımdan 2 tane yanlışım var biri planlama bir diğeri de 3 metre sorusu..3 metre sorusunun dikkat ölçmeyle alakası var fakat tarihe karışmış hükümsüz bir konuyu soruya dökmek son derece yanlış..iptali gerekir

18. seatito2007

seatito2007 TÜİSAG Üyesi

ARKADAŞLAR YARIN DİLEKÇEM ELLERİNDE OLACAK HAYIRLI OLSUN!

Ekli Dosyalar:

Mine 06, Execute ve ergeco bu yazıya teşekkür etti.
  19. Bianegro

Bianegro Guest

günlerdir gördüğüm en başarılı deil tek başarılı dilekçe tebrik ediyorum samimi olarak..sadece son soruda eğitimler hususunda...şayet deseydi ki...gerekli niteliklere haiz işveren olsaydı...eğitim verebilirdi..fakat sadece işveren kavramı eğitim veremez...bir tek bu soruda hemfikir deiliz

20. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

senin kursun hatası var bence.. güven beyin iki sorusuda iptal.. birde iskele sorusu..
    kaynak iptal olmaz bence.. netronda.. hepsinin dayanakları tüzük bile olsa mevcut..
    güven beye güveniyorum, iki sorusu kesin iptal..

21. Bianegro

Bianegro Guest

güven beyin sorularını büyük bir zefkle yaptım ve de son derece emin olarak..kaynak sorusunu ben zaten doğru yaptım fakat gerçekten kaynak sorusunun a şıkkı yanlış en az 5 metre kavramını koymalıydı..5 metreden fazla olmalıdır hükmü 5 metre yi dahil etmiyor anlam bakımından

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica