18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Geentell

Geentell TÜİSAG Üyesi

B
    Bunu bilmek imkansız dostum

2. AYŞE KAYA

AYŞE KAYA TÜİSAG Üyesi

bencede sorular açık ve net olmalı

3. ilker1959

ilker1959 TÜİSAG Üyesi

Olabilir ama beklentiye girmeyelim olursa sürpriz olsun. Muhasebe bürosunda MSDS araştırırım diyen arkadaşlar da fazla zorlamasınlar derim.

4. Emre Bağbaşı

Emre Bağbaşı TÜİSAG Üyesi

Efendim daha dava açılmadı daha itiraz başvuruları yarın sona eriyor.Ardından 10 gün içinde veya sonunda ilgili kurum bize geri dönüş yapıcak.İptal edilen sorular herkese +1 puan olarak , şıkkı değiştirilen sorularda kimilerine +1 kimilerine de -1 olarak yansıma yapıcak.

Vinç ve asetilen sorusunda çok büyük ihtimal şık değişimine
    puko , tavan 5 metre kaynak,nötron ve co2 sorusuda büyük ihtimal iptale gidilecek.

Bunların yanında mer-i tüzük felan gibi konunun nası sonuçlancağını bilmiyorum.

Azot-findık işçisi-3metre 4metre-hukuk sorusu-güvenlik planında gerekli düzenlemeleri yapan veya yapılmasını sağlayan kişidir sorularıda iptal veya şık değişimi olması muhtemel , içlerinden azot ve güvenlik planı nispeten daha fazla şansa sahip olarak gözüküyor.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Cevdet Kızılay ve ALİRIZA ARSEVEN bu yazıya teşekkür etti.
  5. Özer AKMAN

Özer AKMAN TÜİSAG Üyesi

itiraz için son gün yarın ANKARADAKI ARKADAŞLAR SON SANSIMIZZZ....bizler gönderdik sizlerde göndermezlık kesinliklee yapmayınız...baskası gönderi deyıp ben gönderdi desemde olmasınnn!!!!!!!!!!!!!!!

6. Özer AKMAN

Özer AKMAN TÜİSAG Üyesi

yetişir tabikisideee..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Filizisg

Filizisg TÜİSAG Üyesi

18 mayis sinavinda sik degisikligi olmadi arkadaslar , kalite yonetim sistemli bir soru vardi.sik degistirebilirlerdi ama yapmadilar.soruyu tumden iptal ettiler.

8. Bianegro

Bianegro Guest

biyolojik risk etmenleri iptal
    biyolojik risk etmenleri iptal olsun ben de isg ci olmam

9. Bianegro

Bianegro Guest

nötrondan
    nötrondan iptalden +1 alırsınız iptal kabul görüse düşeceğinizi sanmıyorum

10. seliner

seliner TÜİSAG Üyesi

Calismaya basladiktan sonra muayene diyor ama basladiktan sonra degil baslamadan once olmaliydi cumle..adi ustunde ise giris muayenesi..o soruda hic bir sorun yok..

11. ozlemenve

ozlemenve TÜİSAG Üyesi

Bu sorunun dayandığı herhangi bir yasa yönetmelik yoktur. Makine Mühendisleri Odasının hazırladığı İş Sağlığı İş Güvenliği Kongresi El bildirileri kitabında bir kongre bildirisi olarak yer almaktadır. Soru için itiraz yazdım. Soruda verilen bütün seçeneklerin ilgili dokümana bakılırsa doğru olduğu görülecektir. Keyfi olarak kongre bildilerinden soru sormak nasıl bir zihniyetin göstergesidir bilinmez.

Hüseyin Bozdoğan bu yazıya teşekkür etti.
  12. Bianegro

Bianegro Guest

ben bakan olsam gaz ölçümleri sorusunu bile iptal yapmam

13. adnanyildizz

adnanyildizz TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar Emin olun Bu soruları Hazırlayanlar nasıl bir rezalet yaptıysa, İnceleyen Komisyonda Yapacaktır. 18 Mayıs sınavında Hiç tartışılmayan
    3 Soru iptal ettiler..Yani bunların işi belli olmaz ne yapıyorlar anlamıyorum..bu iptal şu iptal o kadar emin olmayalım belki utanma belasına bariz bir kaç tane seçerler...Komisyonlarıda soruları hazırlayanlarda aynı b...

Filizisg bu yazıya teşekkür etti.
  14. Bianegro

Bianegro Guest

yau onu dile getirmeye çalışıyorum sabahtan beri anlaıyorlar ki..arkadaşım mayısta geçti dedi bana..doğan dedi kafalarına göre 3-4 tane yanlış seçip kapatıyorlar ve genelde itiraz edilmeyen soruları ele alıyorlar dedi..vallaha inanmadım deil

15. seliner

seliner TÜİSAG Üyesi

Asetilen,puko planla,CO2, vinc en iyi ihtimalle bu dordu 2 si sik degisir 2 si iptal olur..10 tane iptalden fazlasini yapip sinavi iptal edemezler..bu dortlu istedigim gibi degisirse 80 alirim..calismayip yanlis aramaktansa zamaninda yonetmelik okumakla en iyisini yaptigimi dusunuyorum..bu zamana kadar kolay sorulmus denemelerde 90 in ustundeydim bunda 76 yaptim simdilik..her zaman kolay sorcaklar diye birsey yok..acik kapaniyor eleme yapmak lazim..zor sorarak bilincli calisanla sadece kursa guvenip soylenenleri calisanlari ayirdilar..ztn kurs gostermelik 15 gun..farkli bir sinavdi bize denk geldi..herkese gecmis olsun..calisip hakeden kazansin..

16. Aysgonul

Aysgonul Guest

Sorunun paragrafı direkt İSG tüzüğünden alınmış.Yani o paragrafa göre 4 mt olarak boşluğu doldurmak gerekiyor ..yönetmelikler çelişmiş o ayrı bir konu :)Paragraf paragraf ezberleyebilen var ise cevap 3 mü 4 mü bilebilirdi :)
    benimde yanlış sorularımdan birisi :(

17. Turgut kdz

Turgut kdz TÜİSAG Üyesi

Bu soru kesinlikle iptal. Eğer itiraz eden olmuşsa. soru olumsuz değil olumlu olmalıydı. planlama aşamasında yer alır. o zaman cevap A

18. Turgut kdz

Turgut kdz TÜİSAG Üyesi

Kimse paragraftan Tüzük ismi çıkarmak zorunda değil. Soruyu doğru soracaklar. Lafı eğip bükmeyeceksin. Bu sorunun kesinlikle iptal edilmesi gerekir. Ama bu gidişle sınav iptal olacak.(bu nedenle kıvıracaklar mümkün olan en az soruyu iptal edecekler)

19. Filizisg

Filizisg TÜİSAG Üyesi

Ters kose yaptilar.alakasiz sorulari iptal ettiler.

adnanyildizz bu yazıya teşekkür etti.
  20. Filizisg

Filizisg TÜİSAG Üyesi

18 mayis sinavinda...

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica