18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Bianegro

Bianegro Guest

evet girebiliriz..demek ki aklınızda yeretmiş ki 12 temmuz hatırınızdan çıkmış..evet girerbiliriz

2. ayhantas

ayhantas TÜİSAG Üyesi

12 temmuz ise geç kalmış olmuyormuyuz?

3. Bianegro

Bianegro Guest

hayır..bizim eğitim kurumlarımıza müraacıtımız ve...bizim belgelerimiz 12 temmuzdan önce bakanlığa gitmemişmiydi?

4. Yojimbo

Yojimbo TÜİSAG Üyesi

Hesabıma göre 66 civarındayım. Vinç, PUKO, CO-CO2 oranı ve Asetilen sorularının iptal olması halinde 70 oluyor gibi. Ki diğer itiraz edilen soruların da büyük kısmı benim yanlış yaptığım sorular. En azından hatalı olduğu ortada olan bu 4 soruda iptal/şık değişimine gidilmez diye korkuyorum açıkçası, bu soruları hazırlayan kafanın bu kadar açık hataları dahi görmezden gelmesi beni şaşırtmaz.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Aktar bu yazıya teşekkür etti.
  5. Bianegro

Bianegro Guest

evet 15 hazira son gündü hatırladım düzenleme kapsamındayız..girebiliriz

6. Bianegro

Bianegro Guest

ben de bu sorulara kaldım vinç sorusu 1 ve 3 olacak..asetilen b şıkkına cevrikecek...puko ve gaz ölçümleri direk iptal..umarım 2 adet daha iptal gelir

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Filizisg

Filizisg TÜİSAG Üyesi

C sinifi uzmanlik belgesinin duzenlenme tarihi arkadaslar:((

8. Filizisg

Filizisg TÜİSAG Üyesi

A
    Ben genede arastiricam .emin olalim

9. Bianegro

Bianegro Guest

tamam 15 temmuzdan önce bakanlığa ulaşmış olması demek düzenleme kapsamında olmuyor mu?

10. ayhantas

ayhantas TÜİSAG Üyesi

ben sanırım ocak ayında başlamıştım kursa. geçen sınavda geçemediydim ama bu sınavı geçtim diyebilirim. yüksek lisans yapmayı düşünüyordum eğer dediğiniz gibiyse benim için çok güzel olacak

11. Bianegro

Bianegro Guest

filiz hanım öyle kabul edelim araştırmayın lütfen 3 gündür kabus yaşıyorum birazcık keyiflenelim da

12. Yojimbo

Yojimbo TÜİSAG Üyesi

Umarım dediğiniz iptaller ve şık değişimleri gerçekleşir Doğan bey, keza vinç sorusunda 1-3, asetilen sorusunda B şıkkını işaretledim. PUKO ve gaz ölçümü sorularımda yanlış. Yani direk +4 oluyor bana bu şekilde. Fakat hepi topu 100 tane soruyu eline yüzüne bulaştırmadan sormaktan aciz insanların olduğu bir ortamda, bu kadar açık hataların dahi hasır altı edilmesi beni şaşırtmaz.

13. ayhantas

ayhantas TÜİSAG Üyesi

neyse arkadaşlar hepinize iyi geceler, hepimiz için herşeyin hayırlısı olsun diyorum.

14. uyanıkuzman

uyanıkuzman TÜİSAG Üyesi

50. Cevap: D olarak verilmiş:
    Tavan yüksekliğinin 5 metre olması gerektiği ve her kaynakçıya 284 m3 hava düşmesi gerektiği iş
    sağlığı güvenliği mevzuatlarımızda yoktur. Normal çalışma ortamında işçi başına 10 m3 hava yeterli
    olurken bir kaynakçıya 284 m3 hava düştüğü nerede görülmüş bu soru tamamen yanlış sana ıptal sorusu buldum

15. marc123

marc123 TÜİSAG Üyesi

Şu konuyu biraz açabilir misiniz? Kursa 15 Mayıs - 20 Haziran aralığında gittim (uzaktan-örgün-staj her şey dahil) ilk defa 18 Ağustostaki sınava girdim. Geçersem eğer sizin bahsettiğiniz konuyla alakalı ne yapabiliyorum? :)

16. Aysgonul

Aysgonul Guest

MADDE 55 – 20/6/2012 tarihli ve 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun geçici 4 üncü maddesine aşağıdaki fıkra eklenmiştir.
    “(2) Bakanlık, usul ve esaslarını belirlemek kaydıyla, iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olanlara, Sosyal Güvenlik Kurumuna ödenmiş olan prim gün sayısı ile sahip oldukları belge sınıfı gibi hususları dikkate alarak üst sınıflardaki iş güvenliği uzmanlığı belgesi alabilmeleri için fıkranın yürürlüğe girdiği tarihten itibaren bir yıl içinde kullanılmak şartıyla en fazla iki sınav hakkı verilmesine dair gerekli düzenlemeyi yapmaya yetkilidir.”

http://www.resmigazete.gov.tr/main....smigazete.gov.tr/eskiler/2013/08/20130802.htm

17. uyanıkuzman

uyanıkuzman TÜİSAG Üyesi

75. Cevap: A verilmiş, ancak yönetmeliğin 16. Maddesinde işyeri havasında azot bulunması halinde
    cebri havalandırma yapılmaz denilmemektedir. Azot gazı da basit boğucu gazlardandır. Azotgazı ile
    doldurulan kapalı ortamda ısıl işlem yapılır çalışana dışardan hava beslemeli maske verilir. Aksi halde
    işçi oksijensizlikten ölür. Bu soru iptal edilmelidir.
    Madde.16 ‐ Çalışma ortamı havasını kirleterek çalışanların sağlığına zarar verebilecek atıkların ve
    artıkların derhal dışarı atılması sağlanır. Boğucu, zehirli veya tahriş edici gaz ile toz, buğu, duman ve
    fena kokuları ortam dışına atacak şekil ve nitelikte, genel havalandırma sisteminden ayrı olarak
    mekanik (cebri) havalandırma sistemi kurulur.
    buda iptallik bir soru ve başvurusu yapıldı

Hüseyin Bozdoğan bu yazıya teşekkür etti.
  18. Filizisg

Filizisg TÜİSAG Üyesi

Sizi cok iyi anliyorum.18 mayis sinavindan ciktigimda sinirden aglamistim.havaalanina nasil geldigimi hatirlamiyorum bile,hala iptal olan sorularin sacmaligina inanamiyorum.hepside benim dogru yaptigim sorulardi:)

19. Filizisg

Filizisg TÜİSAG Üyesi

Sinavi kazandiniz diyelim.csgb nin soguk damgali c sinifi uzmanlik belgesinin ustunde.belge duzenlenme tarihi diye bir yazi var o tarih 12 temmuzdan onceki tarihse demisti hoca...

20. uyanıkuzman

uyanıkuzman TÜİSAG Üyesi

ya arkadaşlar kusura bakmayında siz daha c belgesi için yaşam mucadelesi verirkene birde 12 temmuzdan önce sonra muhabbetıne giriyonuz bı alın belgenızı cebe arın sonra duşunun çokmu elzem olmasa ne olacak 3 ay sonrakıne girersin :))))))))))))))

foodengineer01 bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica