18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. serkan tatvan

serkan tatvan TÜİSAG Üyesi

ARKADAŞLAR HERKESE HAYIRLI GECELER. 22.08.2013 TARİHİ İTİBARİYLE 5 SORUYA İTİRAZ ETTİM. BAKANLIĞI ARADIM BUGÜN YANİ 23.08.2013 CUMA GÜNÜ SAAT17:00 A KADAR KABUL EDECEKLERMİŞ. YURTİÇİ KARGONUN UÇAK KARGOSU İLE GÖNDERDİM. İNŞALLAH 5 TEN ÖNCE ULAŞACAK. SAAT BAŞI TAKİP NUMARASI İLE KARGOMU TAKİP EDİYORUM. SON AŞAMASINDA BURDAKİ KARGO SORUMLUSU ANKARAYI ARAYIP HIZLANDIRACAK VE 5TEN ÖNCE ULAŞTIRACAK. ANKARA VE CİVARINDAKİLERDE İTİRAZDA BULUNURSA ÇOK İYİ OLUR. SAYGILARIMLA

2. Fatih Bozoklar

Fatih Bozoklar TÜİSAG Üyesi

Bizim eğitim kurumuna göre 13 soru hatalı.
    http://martiegitim.com.tr/18Agustos2013.pdf

foodengineer01 bu yazıya teşekkür etti.
  3. Fatih Bozoklar

Arkadaşlar azot sorusundaki itiraz bence kabul edilmeyecek. Zaten soluduğumuz havayı oluşturan gazlardan azot en yüksek miktarı oluşturuyor.

Azot % 78.084

Oksijen % 20.946

Argon % 0.930

Karbondioksit % 0.034

Sadece azot bulunması havalandırmayı gerektirmez. Soruda gereğinden fazla miktarda azot denseydi itirazda haklıydınız.

4. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

işte bu sebeple bu sorunun iptal olacağını sanmıyorum.. tüzükte var diyecekler..
    ancak tüzük iptal ordan sormamalıydık diye düşünürlerse o zaman iptal olur kanaatindeyim..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Filizisg bu yazıya teşekkür etti.
  5. ISGurusu

ISGurusu TÜİSAG Üyesi

Aynen bende ikilemde kaldığım 25-30 soruyu tam hatırlamıyorum. kursta 25a25b25c25d prensibine göre cevaplarınızı kontrol edin demişlerdi. bende 25-30 soruyu bu prensibe göre tamamladım.

6. Fatih Bozoklar

İş sağlığı ve güvenliği tüzüğü iptal edildi diye düşünmek yanlış. 6331 sayılı kanunla tüzüğün sadece belirli maddeleri iptal edildi. Tamamı değil. Bu konuda gözümden kaçan resmi bir açıklama varsa lütfen referans gösterin. Eğitim aldığım kurumda üstüne basa basa tüzüğü çok iyi çalışın demişlerdi. Ancak yeni çıkan yönetmeliklerle durum biraz karmaşık halde. Bundan sonra iptal edilen yeni bir tüzük maddesi var mı diye çıkan her yeni yönetmeliğin okunması lazım.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

dostum sen 3 iptali neyte göre hesapladın? kendi itiraz ettiğin sorulara göre mi?

ayrıca ben 6 soruya itiraz ettim.. 1 inde gözümden kaçmış onu kabul etmezler.. 5 tanesini kurs hocalarımda onayladı.. kabul görürdiye.. ben 66 dayım.. 5 daha 71. bu 5 soruluk iptal herkese yaricak eminim..
    hadi bi şık değişsin.. ben geçerim işalla diye dua ediyorum aynı zamanda.. benim işaretlediklerimden kaynak sorusu dışında değişen olursa o zaman 69 da kalabilirim..
    işte yine bu da bakanlışın hatası olur.. sorular açıklandıktan sonra 3 gün dediler.. dün ve önceki gün deli gibi işim vardı.. perşembe son diye çarşamba alel acele yazdım yolladım itirazları.. bir oruda ben hata yapmışım red.. olcak iş mi..
    her halükarda bu sınavı az kişi geçsin die çaba gösterildiğine hiç şüphem yok.. bu kadar aksi durum üst üste gelmez malum..

8. ergeco

ergeco TÜİSAG Üyesi

Azot OSHA dahil her yerde basit boğucu gaz olarak geçiyor.bende bu sorudan bir sürpriz bekliyorum.İtirazda ettim.Öyle ortamda azot var deyip kurtulunmaz bence bu işten.Ne biçin kokan işyerleri var.Azot olsun herkes mide bulantısı kusma vs vs.....görücez bakalım.Bende hatırladığım kadarıyla 69 doğru 6 tam hatırlayamadığım var.İtiraz edilen sorular vinç,puko,3-4 , 5m,planlama soruları bende yanlış.Hayırlısı bakalım...

9. ergeco

ergeco TÜİSAG Üyesi

Şu an 69 doğru var hatırladığım 6 tane tam hatırlayamadığım var.Vinç,3-4 m, azot,puko ,planlama sorularına itiraz ettim ,bende cevap anahtarına göre yanlış.Normalde doğru :).Umarım geçebilirim.Bu sınavdan bir şey beklemek zor.
    Mayıs sonavını çözmüştüm 96 bir önceki 94 bu sınav saçma sapan.Genel anlamda itiraz edilen soruların nerdeyse hepsi cevap anahtarına göre yanlış bende.19-2-05 doğru beta doğru biyoşojik etmenler doğru.Bakalım ne olcak hayırlısı....

10. Açıklamalar ellerine gelen itirazlar değerlendirildikten sonra yapılıyor. Süresi 10 gün biraz beklemeniz gerekiyor.

yiğitoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  11. Soruları hazırlayan çalışma bakanlığı , sınavı düzenleyen kuruluş MEB

12. aziz e.

aziz e. TÜİSAG Üyesi

B kitapçığında 50. soruya itiraz eden var mı ve gerekçesi nedir?
    Acil cevap lütfennnn:)

13. A şıkkında cümle bozukluğu mevcut, ÖYS sınavı olsa iptal olurdu. Bunda da olabilme ihtimali azda olsa var. İtiraz edende oldu.

14. yalçın dayı

yalçın dayı TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar Merhaba ;

Biraz önce ALO 170 aradım ve 14765 sayılı İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Tüzüğünün 6331 in 37/ç ye göre 30.12.2012 de yürürlüklen kaldırıldığı teyidini aldım.

Bu durumda aynı mantık ile Yapı İşlerinde İşçi Sağlığı ve İş Tüzğü ve Maden ve Taş Ocakları İşletmelrinde ve Tunel Yapımında İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Önlenmerline ilişkin Tüzük de yürürlükte olmayacacaktır.

Lütfen herkes yürürlükte olmayan ve yasal dayanağı kalmayan tüzüklerden sorulara BİMER ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Genel Evrak bölümüne itiraz etsin. Örneğin A Kitağçığı 30, 57, 58 , 59, 62, 82, 83, 84 , 85

15. aziz e.

aziz e. TÜİSAG Üyesi

B kitapçığı 25. SORU : Gama ışınları kurşun, beton gibi malzemeler tarafından soğrulamaz.

Kaynak: Encyelopaedia of Occupational Health and Safety (ILO Ansiklopedisi) Volume II Sayfa 48.19.

Bu soruya henüz itiraz edecekler için bildiriyorum...
    Bakanlık tarafından kaynak olarak kabul görmüştür.
    Bilgilerinize...

foodengineer01 ve müslüm63 bu yazıya teşekkür etti.
  16. dsfsjıdklf

dsfsjıdklf TÜİSAG Üyesi

17. Ertand

Ertand TÜİSAG Üyesi

Ben de sizin gibi kanun,yönetmelik okudum bol bol ve 72-73 gibi bekliyorum sonucu.Burada herkesin itirazı çok haklı.Bu işin profesyonelleri,eğiticileri,resmi görevlileri, kimsenin soruya,cevaba itiraz edemeyeceği 100 soru hazırlayamıyor mu ? Zor sorabilirsin,bileni bilmeyeni ayırabilirsin ama,hatalı soramazsın.C sınıfı uzmanı bile değil,uzman adayının,bu soruyu sorma yetkisine sahip insanların hatalarını bulup çıkarması size de tuhaf gelmiyor mu ?

ALİ ULVİ ÖZÇELİK bu yazıya teşekkür etti.
  18. LAZOZGUR

LAZOZGUR TÜİSAG Üyesi

evet katılıyorum bende en başta hatalı dedim ama o sorudan daha garanti sorular var hatalı

19. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

ALEVİN YAKILMASI
    AZAR AZAR OLMAK KOŞULU İLE ÖNCE OKSİJEN VANASI AÇILIR, SONRAASETİLEN VANASI AÇILARAK HAMLAÇ (ÜFLEÇ) YAKILMALIDIR.
    ALEVİN SÖNDÜRÜLMESİ
    ÖNCE ASETİLEN VANASI, SONRA OKSİJEN VANASI KAPATILIR.

20. ERCAN KAYA

ERCAN KAYA TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar,forumda görüyorum,herkes sorulardan şikayetçi,haklılarda...ama
    Sorulara itiraz ettiniz mi?Bireysel olarak itiraz hakkınız var.Süresi içinde herkes itiraz etmeliydi.Ben sınava giren arkadaşlara bakıyorum,herkes hatalı sorulardan şikayetçi ama kimse itiraz etmiyor resmi olarak.Başkaları nasıl olsa itiraz eder diye bekliyorlar.Ben dün 14 soruya 20 sayfa itiraz dilekçesiyle itiraz ettim.Hakkımızı resmi yoldan ilgililere iletmeliydik.

serkan tatvan, foodengineer01 ve müslüm63 bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica