18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. teknik öğretmen

teknik öğretmen TÜİSAG Üyesi

Tamam da soruda kaynak işlerinde kesme sorusu değil ki, kesme ve kaynak işlerinde kullanılan tüpler. kesme işlemi yapılacaktır yazmıyor anlamı da çıkmıyor

2. Bakanlık evrak kayıttan gelen bilgiye göre bu sınavda rekor itiraz varmış... hislerimizi gerçek sanmayalım derim.

3. YAŞAR SALUR

YAŞAR SALUR TÜİSAG Üyesi

itiraz etsinler devlette para kazansın insanları sömürecek yer arıyolar doymadılar çünkü

4. yalçın dayı

yalçın dayı TÜİSAG Üyesi

Ben de 14 soruya 21.08.2013 tarihinde itiraz ettim. DHL ile gönderdim. dün ulaşmış. Tüzüklerden sorulan bütün sorulara yasal dayanağı yoktur..... başlangıcı ile itiraz ettim.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Ercan Mattaoğulları ve foodengineer01 bu yazıya teşekkür etti.
  5. Hımm soruları hazırlayan akademisyenler, kıdemli müfettişler devlet para kazansın yeterki... biz rezil olalım, kariyerlerimizin yıpransın, bakanlık yıpransın önemli değil diyip "bile bile" yanlış soru hazırlıyor öyle mi?

Uzaylılar yapıyor deseydinizde komplo da doruk yapsaydık.

birhilaluğruna bu yazıya teşekkür etti.
  6. YAŞAR SALUR

YAŞAR SALUR TÜİSAG Üyesi

azot der geçersen miktar vermezsen insanlarda itiraz eder ortamda yüzde kaç azot var yüksek azot olunca çalışan azot basıncından dolayı azo narkozuna giriyor diye biliyorum ama emin değilim sizce?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

foodengineer01 bu yazıya teşekkür etti.
  7. YAŞAR SALUR

YAŞAR SALUR TÜİSAG Üyesi

soru hazırlamak bu kadar mı zor sence soruyu nasıl sorcağını bilmeyen komisyon mu olur ben komplo ararım her sınavda neden bu kadar çok itiraz oluyor hiç düşündün mü komisyonu tanıyomusun ayrıca neden rezil olsun tanımadığımız bir kişi profesyonel düşünme detay çalış koray bey ;)

Hale Çalışkan ve Filizisg bu yazıya teşekkür etti.
  8. Oksijen oranını %21 altına düşürecek konsantrasyonda bütün gazlar oksijen yetersizliği nedeniyle boğuzu etkiye sahip olur. Azot bu etki dışında en zararsız gazdır. Yüksek miktarlarda verildiğinde güldürücü gaz olarak bilinir ve yan etki olarak bir miktar üşüme yapar.

Soruda hiç bir hata yok zaten havadaki olanı %78 itirazlar tamemen geçersiz ve zorlamadır.

9. Seçilen hocaları o camiadaki diğer hocalar tanıyor biliyor. Hoş bir durum olmasa gerek. Bu tamamen bürokratik aklın olası sonuçları.

İlla komplo lazımsa uzaylıya bağlayın. Uzaylılar dünyayı ele geçirecek vs. sizinkinden daha mantıklı olacak.

10. Sorgulayan Adam

Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

Alıntı yaptığım mesajı okursanız, sorduğum kişinin bir iddası üzerine bu soruyu sorduğumu göreceksiniz. Sınavı düzenleyen kurumla ilgili herhangi bir soru sormadım.

11. engin aslanhan

engin aslanhan TÜİSAG Üyesi

hocam öyle diyorsun, soru net değil ki, azot miktarı %80 olsa ne olacak, yada atmosfer basıncı 4 ün üzerinde ise azot narkozu olmaz mı ?

12. olmaz.. %80 olsa oksijen oranı %20 altına düşeceği için biraz zor soluk alınır.

Yani bir İSG uzmanı en azından bunu farketmelerini beklemek hakları bence. İlkokul düzeyince çok basit bir soruydu.

"Yüksek sıcaklığın zararları nelerdir" diye bir soruya; iyi ama "kaç derece olduğu verilsin" demek kadar abzürd bir itiraz bu.

ALİRIZA ARSEVEN bu yazıya teşekkür etti.
  13. Fatih Bozoklar

Fatih Bozoklar TÜİSAG Üyesi

Azot boğucu gazdır mantığı ile hareket edilirse oksijen de yakıcı gazdır. Sorunun saçma olduğu konusunda hemfikirim ancak içlerinde en mantıklı cevap da azot. Kokulu işyerleri vardır ama havalandırması mutlaka yapılmalıdır.

14. YAŞAR SALUR

YAŞAR SALUR TÜİSAG Üyesi

ütopik :)

selçuk allı bu yazıya teşekkür etti.
  15. YAŞAR SALUR

YAŞAR SALUR TÜİSAG Üyesi

soruda teknik hata var bence azot miktarı olmalı diye düşünüyorum azot narkozu diye bişey bilmeseydim bu soruyu yapardım çok bilgi çok yanılgı oluyor belkide

16. Haktaş

Haktaş TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar,
    Takip edebildiğim kadarıyla B/70 sorusu ile ilgili yüksekliğin 5 m olmasına ve 284 m3 hava ihtiyacına dönük olduğu ve bu bilgilerin herhangibir kaynağa dayalı olmadığı şeklinde itirazlar olmakta. Oysa soru, kelimesi kelimesine Hatay/İskendenderun Demir Çelik Eğitim Müdürlüğünden Eser Yurtsever ve Gökhan Özdemir'in birlikte V. Ulusal İş SAğlığı ve Güvenliği Kongresinde sunduğu Kaynak Tekniği Uygulamalarında İş Tekniği başlıklı makalede geçiyor. Kaynak: Mühendis ve Makine Dergisi Cilt:50 Sayı:592 Sayfa: 6 Ancak burada tüm cevapların doğru olduğu görülmektedir. Zaman çok daraldığı için bu soruya Ankara'dan arkadaşların bu şekilde itiraz etmeleri daha garanti olacaktır. Bir soru bir sorudur. Emeklerimize saygısız davrananlara sessiz kalmayalım.

17. Oran var zaten, havada %78 azot var. Bu oranda alınıp zarar vermeyen bir başka gaz biliyor musun :)

Daha fazlası da zararlı değil ancak oksijen miktarını azaltıyor o nedenle zararlı. Daha nasıl bir oran verecek ki sizin anlamanız için??

18. YAŞAR SALUR

YAŞAR SALUR TÜİSAG Üyesi

siz anladıysanız sorun yok :)

19. Ben soruyu zaten doğru yaptım.. sorun sizde sanıyorum, umarım yardımım dokunmuştur.

20. müslüm63

müslüm63 TÜİSAG Üyesi

ALLAH hiçbirimizin emeğini boşa çıkarmaz inşallah.

foodengineer01 bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica